Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Dárek z katalogu dárků

  Šumavská strašidla

  knížkaknížky od Starého mostustrachweb nakladatelstvírecenze

  Temné a pochmurné legendy ze staré Šumavy znovu ožívají na stránkách této knihy. Pověsti a legendy z dávno zaniklého světa starých horalů vyprávějí příběhy ze známých šumavských lokalit a přibližují tak historii tohoto kraje v současné době tak vyhledávaného návštěvníky z celé republiky. Příběhy vycházejí z díla šumavských spisovatelů a sběratelů pohádek Hanse Kollibabeho, Hanse Watzlika či Josefa Pavla. Kniha je bohatě ilustrována a její přílohou je barevná mapka Šumavy s vyznačením výskytu strašidel a přízraků.

  Zájemce o knížku musí naspořit:
  23 000 kaček
  … v Alíkově věrnostním programu.

  Související:

  Objednat knížku

  Dárky jsou rozesílány Českou poštou, buď obyčejným psaním, nebo doporučeným balíkem, standardní doba doručení je 2 až 60 dní od objednávky.

  Poštovné platíme my, v případě podezření z neférového jednání ze strany uživatelů si vyhrazujeme právo dárek nedoručit. Za případné poškození či ztráty zaviněné Českou poštou neručíme.

  Na uvedenou adresu nebudeme posílat nic, co by nesouviselo s objednávkou.

  Nepřihlášení nemají kačky

  Objednávat knížky a jiné dárky mohou jen přihlášení uživatelé s dostatečným množstvím naspořených kaček.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Sysinka v něm napsala:

  * recenze mě zaujala...

  Sysinka v něm napsala:

  Strašidla? A v České republice? 8-o to poteš koště 😝

  První, co mě napadlo, když jsem si přečetla název této knížky bylo, že si nedokážu představit, kde je Šumava! O:-) od malinka si totiž pletu Šumavu a Krkonoše a nejsem schopná říct, co je na severu a co na jihu! Ostuda, co? :D jediné, co můžu říct na mou obranu je, že jsem ani na jednom z těchto míst nikdy nebyla.

  Ale zpět ke knížce...mám ráda pohádky 🙃 a tahle knížka jich obsahuje dokonce 33. K nadpřirozeným postavám mám blízko, dyt jsem kolejní duch Havrasparu na jedné internetové kouzelnické hře! Čertů jsem se vždy bála, ale na druhou stranu, v pohádkách se dozvíme i to dobré, nejen to, proč se jich bát!

  Líbí se mi legendy o nejrůznějších místech. Je dobře, že takové legendy existují. To dodává oněm místům více...emmm... magičnosti a tajemnosti. Mám ráda legendy (když jsem byla malá, tak jsem byla v ozdravovně v Jeseníkách a sestřička nám četla příběhy o nejrůznějších bytostech Jeseníků, a tak jsem ráda, že legendy a mýty jsou opředeny i jiné české hory a ne pouze Jeseníky).

  Knížku bych si ráda přečetla. Recenze ne zaujala a myslím, že nejen mě, ale i spoustu z vás!

  NikiTkd3 v něm napsala:

  Knížka na mě touto alíkovinou udělala dobrý dojem:-> Recenze mi jen příjde lehounce chaoticky popsaná, asi bych ji rozdělila na více částí aby se to lépe četlo:-) Jinak fajn článek, dávám 5 tlapek:-D