Alíkův superpočítač – 2. kolo soutěže


Přihlášení uživatelé Alíka dnes mohou vyhrát jednu z těchto cen:

Harry Potter Mudlovské omalovánky

Harry Potter, Mudlovské omalovánky

Atraktivní omalovánky ze světa Harryho Pottera plné propracovaných ilustrací i návrhů použitých při tvorbě filmů. Erby čtyř bradavických kolejí, Kratochvilné kouzelnické kejkle Freda a George Weasleyových a mnoho dalších přepestrých výjevů. Tato kniha, plná propracovaných ilustrací a návrhů použitých při tvorbě filmů, láká vdechnout vlastní pojetí Bradavicím, Zapovězenému lesu a mnoha dalším místům. Z některých stránek vystupují kouzelné bytosti, na jiných se odehrávají legendární scény z filmů,

Trine 2

Akčně logická hra s RPG prvky pro jednoho až tři hráče na jednom počítači (hratelná i po síti).

Hráč ovládá jednu ze tří postav – rytíře, zlodějku nebo kouzelníka – každý má své schopnosti a svůj způsob hraní. Mezi postavami lze kdykoliv přepínat. Hráči (nebo hráč) postupně procházejí vizuálně podmanivým světem, bojují s nepřáteli a řeší logické hádanky.

Není nutné znát první díl série Trine. Hra je v anglickém znění a obsahuje české titulky (díky kterým jde pochopit příběh).

4096 kaček

… by se ti v případě výhry přičetlo na tvé konto.

Kačky jsou Alíkova virtuální měna běžně získávaná pravidelným navštěvováním webu nebo psaním článků. Za kačky jde nakupovat v místním katalogu dárků.

Chceš soutěžit také? Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Soutěž: Alíkův superpočítač dešifruje úkryt

Pomozte Alíkovi rozluštit šifru

Čokoládovému Alíkovi, kterého znáte ze soutěžního adventního kalendáře, někdo ukradl účet! Nejprve mu předělal vizitku, pak psal jeho jménem pravopisné chyby, byl na lidi nepříjemný a dožadoval se změny přezdívky.

To ale nebylo všechno. Útočníkovi se podařilo vypátrat, kde Čokoládový Alík spí, a sebrat ho! Na jeho místě zůstala jen černá díra… a zašifrovaná stopa.

Alík tě prosí o spolupráci při dešifrování. Sleduj superpočítač nahoře na stránce a až nastane okamžik, kdy rozluští šifru (nebo její část), poznamenej si ji. Po čtvrt hodině pak budeš vyzván, abys ji zadal. Za odměnu budeš mít šanci vyhrát hezký dárek, nebo počítačovou hru, nebo nějaké kačky

Pravidla

 1. Soutěž probíhá od 12. března do 25. března a skládá se ze tří soutěžních kol.
 2. Účastnit se mohou pouze registrovaní uživatelé Alíka.
 3. V každém kole soutěže bude oznámený předpokládaný čas, kdy se na Alíkově superpočítači nahoře zobrazí soutěžní šifra, nebo její část. Tato bude zobrazená na pouhých 15 minut.
 4. Po skrytí dotyčné (části) šifry se na stránce objeví na 30 minut formulář, do kterého půjde šifra zadat.
 5. To, jak velká část šifry se ti zobrazí, závisí na soutěžním kole:
  • 1. kolo – celá šifra.
  • 2. kolo – polovina šifry.
  • 3. kolo – třetina šifry.
 6. Pozor! K tomu, abys ve druhém a třetím kole zjistil celou šifru, musíš spolupracovat s dalším člověkem, případně s více lidmi, protože to, která polovina nebo třetina se ti zobrazí, je určeno náhodně. Šifra se zobrazí též nepřihlášeným, takže můžeš poprosit o spolupráci i kamaráda, který na Alíkovi zatím účet nemá.
 7. V soutěžním formuláři si budeš moci vybrat, kterou výhru bys chtěl v případě, že budeš vylosovaný. Na výběr budou vždy tři možnosti:
  • Věcná cena, kterou ti Alík pošle klasickou poštou. Na adresu se tě zeptáme až v případě výhry.
  • Počítačová hra, kterou ti Alík předá ve službě Steam. Na označení tvého Steam účtu se tě zeptáme až v případě výhry.
  • Kačky, které ti Alík připíše na tvé místní kačkové konto.
 8. Po vylosování se budou jména výherců zobrazovat nahoře na obrazovce superpočítače.
 9. Provozovatelem soutěže je provozovatel webu Alík.cz. Vyhrazuje si právo tato pravidla kdykoliv změnit. Výhry nelze vymáhat soudní cestou.

Až bude rozšifrováno…

Na tuto soutěž po pár dnech naváže velikonoční soutěž. :-)

Této soutěže se mohou účastnit pouze přihlášení uživatelé Alíka.

Můžu získat víc částí šifry sám, pokud mám na Alíkovi zřízeno víc účtů?
Ne. Šifra se zobrazí nezávisle na přihlášení.

Co když někdo vyzradí šifru v klubovně?
Není to zakázané, ale nespoléhejte na to.

Bude součástí i nějaká hádanka? Nebo je cílem pouze opsat kód?
Myslíme si, že přijít ve správný čas na správné místo a dohodnout se s někým dalším na spolupráci (u pozdějších kol) je samo o sobě dostatečně náročné zadání.

Proč začíná soutěž tři dny před tím, než se zobrazí první šifra?
Aby mělo co nejvíc lidí čas naplánovat si příchod na Alíka na správnou dobu. Kdyby soutěž začala těsně před zobrazením šifry, málokdo by si toho všiml. Krom toho dešifrování zabere nějaký čas :-)

Písmenkový déšť pochází z filmu Matrix?
Co je to Matrix? ;-)

Chtěl bych vyhrát počítačovou hru, ale co je zač ten Steam?
Steam je v podstatě tržiště s počítačovými hrami, kde si lidi můžou kupovat hry. Je největší svého druhu. Registrace je zdarma a není při ní nutné zadávat žádné osobní údaje, jen e-mailovou adresu. Pokud vyhraješ v soutěži hru, bude nezbytné, aby sis nějaký účet na Steamu zřídil, jinak nebudeme mít, kam ti ji převést.