Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Tajenka od tučňáka Nitrama 13. července

  Křížovku vidí pouze přihlášení uživatelé

  Každý soutěžící luští unikátní tajenku, která je vygenerovaná pro jeho účet.

  Nápovědy pro kamarády – zbývá zjištění: 8 z 8

  Nápověda od hrocha Pepíčka

  Hroch Pepíček ti s řešením velice rád pomůže, pokud se ho sem přijdeš zeptat ve správnou dobu (on totiž často spí, nebo jí, nebo obojí). Pokaždé, když si na tebe udělá 10 minut čas, se ho můžeš zeptat nanejvýš na jedno písmenko tajenky. V tomto kole je k dispozici v časech:

  • 8. července v 15:16
  • 8. července v 18:19
  • 9. července v 9:07
  • 9. července v 19:17
  • 10. července v 8:00
  • 10. července ve 14:30
  • 10. července ve 20:40
  • 11. července v 11:07
  • 11. července v 16:16
  • 11. července v 19:19
  • 11. července ve 22:22
  • dneska ve 12:07
  • dneska v 19:10
  • dneska v 19:30
  • zítra v 18:00
  • zítra ve 23:50

  Věcná cena: Tom Gates – Můj libovej svět

  Tom Gates toho má ažaž – hodně kreslí, má s kámošem kapelu (no, tak rozhodně už maj název), fakt vynalézavě prudí svou otravnou ségru, louská komiksy, snaží se zapůsobit na Amy Porterovou... Jak má při tom všem ještě stíhat chodit do školy a psát úkoly? Natožpak včas?

  Život je zkrátka boj, a v tom Tomově není nouze o ujetý situace, ještě ujetější výmluvy a dotěrný pohledy učitele Fullermana. Jeho deník plnej malůvek a skopičin tě zaručeně pobaví!

  Věcná cena: Minecraft komiks: Příběhy z Overworldu

  Z BLOKŮ NA PAPÍR! MINECRAFT SE VRACÍ DO KOMIKSŮ S NOVOU SBÍRKOU PŘÍBĚHŮ!

  Napříč světem Minecraftu se odehrávají příběhy všeho druhu – o tom, jak v sobě najdou zalíbení zlá čarodějnice a střelec zabiják, o kazisvětce, která si ukousla větší sousto, než dokázala spolknout, o chrabrých hrdinech, kteří se (ne)vyznají v Overworldu. V této sbírce vám je přinášejí známí autoři a originální kreslíři, kteří nenechávají žádný blok neobrácený!

  Počítačová hra: World to the West

  Nová hra od autorů slavného Teslagradu. Hráč hraje za čtyři různé postavy, každá má jiné vlastnosti a schopnosti, postupně prochází rozlehlý svět, řeší hádanky a bojuje s nepřáteli.

  K pochopení příběhu hry je nezbytné trochu rozumět cizojazyčnému textu. Hra podporuje tyto jazyky: angličtina, francouzština, italština, němčina, španělština, norština, holandština, arabština a zjednodušená čínština.

  Hra má certifikaci přístupnosti PEGI 7 (mírné nerealistické násilí) a ESRB 10+ (vhodná od deseti let).

  20% sleva na jeden libovolný dárek

  V případě výhry bude ke tvému účtu přiřazen slevový kupón, který sníží cenu všech dárků v katalogu o 20 procent. Tento kupón bude uplatnitelný jeden měsíc od vyhrání na jeden objednaný kus. Slevy nejde kombinovat, ani předávat někomu dalšímu.

  Nechám se překvapit

  Pokud tě žádná z nabízených výher neoslovila natolik, aby sis ji jednoznačně vybral, ale přesto chceš soutěžit a je ti jedno, co vyhraješ, pokud vyhraješ…

  Přihlášení uživatelé si mohou vybrat jednu z těchto cen:

  Prázdninová soutěž: Záhada negativních tučňáků

  Oprava ve druhém kole

  Některým soutěžícím v prvním kole hlásil hroší pomocník, že už radu v daném časovém úseku dostali, i když ji dostali v jiném časovém úseku – nevyzradil jim tedy víc písmenek než jedno. To byla chyba! Hroch Pepíček je ochotný poradit ti v každém z časů jednou. Klidně ti postupně řekne celou tajenku, pokud přijdeš ve správné časy.

  Letní soutěž začíná!

  Koalík i letos zamířil na jižní polokouli, tentokrát společně s hrochem Pepíčkem zkoumají tučňáky. Speciální tajný kmen negativních tučňáků se údajně tváří, že možná ví, kde se nachází bájný tasmánský Mikuláš, tedy bytost, která by měla usměrňovat chování tasmánských čertů, kteří bez správného vedení tíhnou k organizovanému zločinu.

  Negativní tučňáci jsou podobní normálním tučňákům. Nedá se říct, že by měli na sobě kapsu, jako mívají klokani nebo koalové, spíš jsou tak jakoby celí naopak, dalo by se říct naruby. Soutěžení s luštěním křížovky tedy nemají v kapse, to musíš mít v kapse ty.

  Pomoz společně s kamarády Koalíkovi vyluštit tajenky, aby pokročil s vyšetřováním. V každém šestidenním kole vyhrají dva z vás – jeden dostane kačky, druhý vybraný dárek, hru, nebo slevu.

  Ale pozor! Oproti loňskému roku je tu jedna novinka – pokud luštit nechceš, hroch Pepíček ti může ve správný čas na správném místě vybreptat jednotlivá písmenka. Časy budou oznámené dopředu…

  Pravidla

  1. Soutěž probíhá od 2. července do 30. srpna a skládá se z deseti kol, každé trvá šest dní.
  2. Účastnit se mohou pouze registrovaní uživatelé Alíka.
  3. Pro každého účastníka soutěže je v každém kole vytvořena náhodná křížovka, ve které je vyznačena tajenka.
  4. Cílem je vyluštit tajenku s pomocí vlastních znalostí a kamarádů, nebo s pomocí přesného načasování.
  5. Každý soutěžící má možnost zjistit určitý počet nápověd pro křížovky ostatních soutěžících, ale nikoliv pro sebe. K úspěšnému vyluštění je tedy nutné spolupracovat s kamarády. Počet nápověd je různý pro různá kola (v prvních kolech jich je hodně, později bude přituhovat), každé kolo začíná nanovo s plným počtem.
  6. Kdo nechce/nemůže/neumí luštit společně s kamarády, může zvolit jiný postup — nechat si poradit od hrocha Pepíčka, který v určité předem oznámené časy umožní zjistit písmenko, které patří na určitý řádek.
  7. V každém kole vyhrají dva úspěšní luštitelé – jeden dostane 5000 kaček a druhý dostane výhru, kterou si zvolil v soutěžním formuláři. Na výběr je vždy několik možností, mezi kterými můžou být:
   • Věcná cena, kterou ti Alík pošle klasickou poštou.
   • Počítačová hra, kterou ti Alík předá ve službě Steam.
   • Kupón na měsíc trvající procentuální slevu libovolného dárku z katalogu.

   Na rozdíl od dřívějších soutěží tentokrát nebudou ve výběru výher kačky, protože možnost vyhrát kačky mají všichni účastníci.

   Doručení věcné ceny a počítačové hry musí výherce (nebo jeho rodič) zdarma objednat přes katalog dárků do jednoho měsíce od výhry, jinak výhra propadá.

  8. Každý, kdo odešle vyluštěnou tajenku a má účet na Alíkovi zřízený déle než týden, dostane určitý menší obnos kaček i bez losování.
  9. Výherci každého kola budou zveřejněni v průběhu dvou týdnů následujících po skončení kola.
  10. Provozovatelem soutěže je provozovatel webu Alík.cz. Výhry nelze vymáhat soudní cestou.

  Proč mají tučňáci jména?
  Uvidíš… možná to bude důležité. ;-)

  Co mám dělat, když mám málo kamarádů?
  Zvol hroší postup! Počkej si na správnou dobu a Pepíček ti řekne písmenko.
  Nebo se zeptej v klubovně. Každý večer kolem 18:00 tam najdeš dost lidí, kteří nejspíš budou mít nevyužité nápovědy. Klubovna je také vynikajícím místem pro vzájemnou výpomoc s luštěním – pokud ti nějaká nápověda není jasná, klidně se tam zeptej, víc hlav víc ví.

  Omylem jsem si nechal zjistit nápovědu pro kamaráda, který ji nepotřeboval, jde to vzít zpět?
  Ne. Dobře si promysli, komu chceš pomáhat a který řádek chceš poradit – každé kolo trvá šest dní, není, kam spěchat.

  Můžu si nechat zjistit nápovědy sám sobě?
  Systém nápovědu nevydá, pokud ten, komu je určená, přistupuje na Alíka ze stejného připojení jako ty. Což jednak komplikuje podobné podvádění (což je dobře), jednak to trochu omezuje spolupráci mezi sourozenci, kteří se také připojují ze stejného připojení (což už je méně dobře, ale Alík neví, kolik vás tam je). Spolupracuj raději s někým, kdo je připojený jinde. :-)