Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Soutěž o vánoční knížky se zvířátky

  Kdo vyhrál?

  Každý šestý z vás nevěnoval dostatečnou pozornost popisům knížek. Záchrannou stanici má babička, ne Lucinka, a se záchranou oslího mláďátka pomůže samozřejmě sněžítko… není nemocné, jen nově narozené, tak proč by potřebovalo kouzelný lék. :-D

  Výhercům gratulujeme, ostatním děkujeme za účast a všem, kdo odpověděli správně, posíláme jako vždy pár kaček. Toto je mimochodem poslední soutěž, u které je odměna za účast odvozená od vaší hodnosti. Od roku 2023 bude jednoznačnější, kolik za správné odpovědi dostanete. ;-)


  Prožij s dětmi jeden z vánočních příběhů o záchraně malé vydry, sobíka či oslíka!

  Série knížek o Lucince, která sice může na první pohled vypadat čistě jako holčičí záležitost, určitě potěší i leckterého klučičího milovníka zvířat! Snad každý takový človíček občas přemýšlel nad tím, jaké asi je zachránit nějaké zvířecí mládě. A s těmito knížkami to můžeš zažít!

  Lucinka a zachráněná vydřička

  Lucinka najde společně se svou kamarádkou poblíž řeky zraněné vydří miminko. Jenže co s ním? Určitě ho tam přece nemůžou jen tak nechat!

  Lucinka a uzdravený sobík

  Santové někdy dovedou pořádně překvapit! A to se stalo i Lucince, nechal jí totiž na zahradě soba! Je však nemocný, takže je potřeba ho uzdravit, ale musí to být rychle, aby stihl pomoct s doručováním vánočních dárků!

  Lucinka a kouzelný oslík

  Tentokrát tráví Lucinka Vánoce na farmě se svou kamarádkou. Všichni tam očekávají narození malého oslíka. Jenže to není jen tak! Zvládnou toho mrňouska zachránit? A co celá farma?

  Soutěžní otázky

  Soutěž probíhá od 15. prosince 2022 do 24. prosince 2022. Po jejím konci budou vylosováni tři výherci, kteří dostanou knížku dle svého výběru.

  Na odpovídání je příliš pozdě, skončila lhůta na účast. Otázky zněly takto:

  Kdo má záchrannou stanici, která může pomoct vydrýskovi?
  Lucinka
  Stela
  babička (správně)

  Kde na zahradě nechal Santa malého sobíka?
  v přístřešku (správně)
  pod lavičkou
  u sklepa

  Co pomůže se záchranou oslího mláďátka?
  peníze
  sněžítko (správně)
  kouzelný lék

  Jako výhru si šlo vybrat:
  Lucinka a zachráněná vydřička,
  Lucinka a uzdravený sobík,
  Lucinka a kouzelný oslík.