Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Tajenka od vlka Baltaniela zítra Skončená kola

  Křížovku vidí pouze přihlášení uživatelé

  Každý soutěžící luští unikátní tajenku, která je vygenerovaná pro jeho účet.

  V tomto kole se soutěží o:

  Nápovědy pro kamarády – zbývá zjištění: 3 z 3

  Nápověda od hrocha Pepíčka

  Hroch Pepíček ti s řešením velice rád pomůže, pokud se ho sem přijdeš zeptat ve správnou dobu (on totiž často spí, nebo jí, nebo obojí). Pokaždé, když si na tebe udělá 10 minut čas, se ho můžeš zeptat nanejvýš na řešení jednoho řádku tajenky. V tomto kole je k dispozici v časech:

  • včera v 9:40
  • včera ve 13:15
  • včera ve 20:50
  • dneska v 6:45
  • dneska v 8:15
  • dneska v 11:40
  • dneska v 15:35
  • dneska v 19:05
  • zítra v 7:05
  • zítra v 9:25
  • zítra ve 12:45
  • zítra ve 14:30
  • zítra v 16:00
  • zítra v 18:40
  • zítra ve 20:35
  • zítra ve 22:15

  Knížka: Nebeský cirkus

  408 stran, brožovaná vazba
  Autor: Peter Bunzl

  Minulost tě může tížit, chceš-li vzlétnout.

  Lily, Robert a Malkin obdrží pozvánku na jedinečné, neopakovatelné představení Kostrounova kolosálního nebeského cirkusu. Už se nemůžou dočkat, až naskočí na palubu! Ale za dechberoucími artistickými kousky létající dívky a chlapce jako by se skrývalo něco zlovolného. Podezřelá principálka, madame Lvíhříva, brzy odhalí svou pravou tvář i smrtící plán, jenž pro Lily a ostatní nachystala. Skrývá se snad v Lilyině minulosti tajemství, jež jim pomůže uniknout z této hrůzostrašné pasti?

  Ve třetím díle série Dobrodružství mechanického srdce se opět potkáte s oblíbenými hrdiny, ať už lidskými, nebo mechanickými. V předchozích dílech Lily s Robertem hledali Lilyina otce a pronásledovali nechvalně proslulého zločince v Londýně, tentokrát se zapojí do tajemného cirkusu. Třetí díl série je ještě dobrodružnější než přechozí dva, nebude chybět napětí, akce a množství velkolepých triků. Lily, její nejlepší kamarád Robert a Malkin, mechanický lišák na klíček, jsou zataženi do tajemného a poněkud nebezpečného cirkusového světa poté, co Lily obdrží záhadný narozeninový balíček s pozvánkou na představení. Tam potká další hybridy a Angeliku, dívku s křídly, která jí pomůže létat. Autor nechá ožít celý cirkusový svět a udrží čtenáře v napětí a vzrušení od první do poslední strany.

  Autorem série překládané do 13 jazyků je Peter Bunzl. Jeho příběhy se odehrávají v Anglii na konci 19. století, v alternativním světě plném páry, robotů, ozubených koleček a tikajících strojků. Několikanásobně oceněná a na nespočet dalších cen nominovaná série se stává globálním fenoménem, který si mladí čtenáři mezi sebou nadšeně doporučují.

  Více podobných knih najdete na webu nakladatelství Svojtka & Co. ;-)

  Knížka: Mám vlkodlaka ve stanu!

  264 stran, brožovaná vazba
  Autoři: Pamele Butchart, Thomas Flintham

  Je Lízina tělocvikářka vlkodlak? Pokud ne, tak jak to, že má na výletu tak chlupaté nohy? Je nejvyšší čas to zjistit.

  Líza a její kamarádi se fakt těší na školní výlet. Budou spát ve stanech, udělají si táborák a nebudou se muset mýt. Jenže se začnou dít divné věci. Kdo to po nocích vyje? A kam zmizely všechny párky? Pak zahlédnou neobvykle chlupaté nohy jejich tělocvikářky a dojde jim, že na výletě nejsou sami. Je tu s nimi vlkodlak! Jejich osud je zpečetěn! Humorný příběh z prostředí třídního výletu vypráví jeho hlavní protagonistka Líza, která si nebere servítky a vše komentuje s upřímností a bezprostředností sobě vlastní. Kniha pobaví děti od sedmi let i jejich rodiče. Co když vše bude nakonec úplně jinak, než se zdá? To zjistíme. Že se při tom krutopřísně nasmějeme, to není žádná vlkodlačí záhada.

  Více podobných knih najdete na webu nakladatelství Svojtka & Co. ;-)

  Figurka: Dinosaurus z filmu Jurský svět: Nadvláda

  Dinosauří figurka, která se moc ráda něčeho drží, s motivem filmu Jurský svět: Nadvláda.

  Věcná cena: Čtenářské sáčky – postava, děj, prostředí

  Čtenářské sáčky jsou nezbytností pro všechny malé čtenáře, a dokonce i nečtenáře, čtení se totiž díky nim promění ve hru!

  „Jaké záporné vlastnosti má hlavní postava?“, „Co se ti líbí na místech, kde se příběh odehrává?“, „Jaká je zápletka příběhu?“ Zodpovězte s dětmi více jak 70 otázek, které jim pomohou rozvíjet kritické myšlení a zamýšlet se nad postavou, dějem i prostředím knihy.

  • Pomůcka vychází z kritického myšlení, rozvíjí čtenářské dovednosti.
  • Sada obsahuje 3 plátěné sáčky POSTAVA (hnědá barva) – PROSTŘEDÍ (fialová barva) – DĚJ (modrá barva).
  • V každém pytlíku naleznete dřevěné čtverečky s otázkami/úkoly. Velikost jednoho čtverce je 4 x 4 cm. Z jedné strany je vygravírovaný text, z druhé strany barevný kód.
  • Sáčky obsahují celkem 78 otázek a úkolů různé obtížnosti.
  • Text je napsán velkým tiskacím písmem, takže mohou používat i prvňácci, kteří se učí genetickou metodou.
  • Lze využít ve škole při dílnách čtení, v domácím vzdělávání.
  • Dítě může pomůcku využít jako „hmatový sáček“, vybrat si náhodně otázku. Nabízí se i možnost vyskládání čtverečků na koberec/lavici rubovou stranou vzhůru.
  • Jedná se o didaktickou pomůcku, která není certifikována jako hračka.

  Počítačová hra: Webbed

  V roli roztomilého pavoučka střílíte pavučinu, cestujete světem pomocí svých vláken, řešíte všelijaké úkoly, baštíte mouchy…

  Hra není v češtině, její roztomilost a ovládání jsou sice srozumitelné i bez znalosti řeči, ale základní znalost angličtiny (nebo některého z dalších evropských jazyků) se hodí při řešení popisovaných úkolů, takže je vhodné mít v okolí někoho, kdo textu porozumí.

  Hra nemá žádnou certifikaci přístupnosti podle věku.

  Počítačová hra: Snakebird

  V roli roztomilého tvora, který má hadí tělo a ptačí kukuč, musíš najít cestu ven z bludiště. Můžeš se pohybovat libovolným směrem a kroutit se do libovolného tvaru, ale všechny předměty – včetně tebe – padají k zemi. Pokud sníš dobrotu, vyrosteš, což se ale ne vždycky hodí. :-)

  Hra nevyžaduje znalost žádné řeči. Ale musí se nad ní přemýšlet.

  Hra nemá žádnou certifikaci přístupnosti podle věku.

  20% sleva na jeden libovolný dárek

  V případě výhry bude ke tvému účtu přiřazen slevový kupón, který sníží cenu všech dárků v katalogu o 20 procent. Tento kupón bude uplatnitelný jeden měsíc od vyhrání na jeden objednaný kus. Slevy nejde kombinovat, ani předávat někomu dalšímu.

  Přihlášení uživatelé si mohou vybrat jednu z těchto cen:

  Výherci 14. kola

  Starší kola…

  Letní soutěž: Luštění vlčích tajenek

  Letní soutěž začíná!

  Podobně jako klokani, koalové, tučňáci a lišky potřebují i vlci občas vyluštit tajenku.

  Pomoz společně s kamarády Koalíkovi vyluštit tajenky. V každém třídenním kole vyhrají dva z vás – jeden dostane kačky, druhý vybraný dárek, hru, nebo slevu.

  Stejně jako předchozí dvě léta platí, že pokud luštit nechceš, hroch Pepíček ti může v určité časy vyzradit rovnou jednotlivá slova. (8:o)

  Pravidla

  1. Prázdninová soutěž probíhá od 28. června do 22. září a skládá se dohromady z dvaceti devíti kol, každé trvá tři dny.
  2. Účastnit se mohou pouze registrovaní uživatelé Alíka.
  3. Pro každého účastníka soutěže je v každém kole vytvořena náhodná křížovka, ve které je vyznačena tajenka.
  4. Cílem je vyluštit tajenku s pomocí vlastních znalostí a kamarádů, nebo s pomocí přesného načasování. Vyplňovat lze i bez háčků a čárek, tolerují se i špatná I/Y.
  5. Každý soutěžící má možnost zjistit určitý počet nápověd pro křížovky ostatních soutěžících, ale nikoliv pro sebe. K úspěšnému vyluštění je tedy nutné spolupracovat s kamarády. Počet zjistitelných nápověd je různý pro různá kola, každé kolo začíná nanovo s plným počtem.
  6. Kdo nechce/nemůže/neumí luštit společně s kamarády, může zvolit jiný postup – nechat si poradit od hrocha Pepíčka, který v určité předem oznámené časy umožní zjistit slovo na jednom z řádků.
  7. V každém kole vyhrají dva úspěšní luštitelé – jeden dostane 5000 kaček a druhý dostane výhru, kterou si zvolil v soutěžním formuláři. Na výběr je vždy několik možností, mezi kterými můžou být:
   • Věcná cena, kterou ti Alík pošle klasickou poštou.
   • Počítačová hra, kterou ti Alík předá ve službě Steam.
   • Procentuální sleva trvající měsíc na libovolný dárek z katalogu.

   Doručení věcné ceny a počítačové hry musí výherce (nebo jeho rodič) zdarma objednat přes katalog dárků do jednoho měsíce od výhry, jinak výhra propadá.

  8. Každý, kdo odešle vyluštěnou tajenku, dostane na své konto určitý menší obnos kaček i bez vylosování.
  9. Výherci každého kola budou zveřejněni v průběhu dvou týdnů následujících po skončení kola.
  10. Provozovatelem soutěže je provozovatel webu Alík.cz. Výhry nelze vymáhat soudní cestou.

  Proč mají vlci různá jména?
  Uvidíš… možná to bude důležité. ;-)

  Co mám dělat, když mám málo kamarádů?
  Zvol hroší postup! Počkej si na správnou dobu a Pepíček ti řekne písmenko.
  Nebo se zeptej v klubovně. Každý večer kolem 18:00 tam najdeš dost lidí, kteří nejspíš budou mít nevyužité nápovědy. Klubovna je také vynikajícím místem pro vzájemnou výpomoc s luštěním – pokud ti nějaká nápověda není jasná, klidně se tam zeptej, víc hlav víc ví.

  Omylem jsem si nechal zjistit nápovědu pro kamaráda, který ji nepotřeboval, jde to vzít zpět?
  Ne. Dobře si promysli, komu chceš pomáhat a který řádek chceš poradit – každé kolo trvá tři dny, není, kam spěchat.

  Můžu si nechat zjistit nápovědy sám sobě?
  Systém nápovědu nevydá, pokud ten, komu je určená, přistupuje na Alíka ze stejného připojení jako ty. Což jednak komplikuje podobné podvádění (což je dobře), jednak to trochu omezuje spolupráci mezi sourozenci, kteří se také připojují ze stejného připojení (což už je méně dobře, ale Alík neví, kolik vás tam je). Spolupracuj raději s někým, kdo je připojený jinde. :-)

  Přehled skončených kol soutěže

  KoloVylosovaní výherci a výhryŘádků tajenky / počet zjištění
  Účast
  1.

  Véna vyhrál knížku Vlci.

  honzot vyhrál 5000 kaček přičtených na konto.

  6 / 7
  2.

  Qetuo vyhrála 30% slevu na libovolný dárek z katalogu.

  Emaeiffel vyhrála 5000 kaček přičtených na konto.

  6 / 7
  3.

  Linda23 vyhrála knížku Prázdniny blbce číslo 13.

  Jančulka vyhrála 5000 kaček přičtených na konto.

  8 / 6
  4.

  Ananoe vyhrála počítačovou hru Worms Ultimate Mayhem.

  Panda_ vyhrála 5000 kaček přičtených na konto.

  7 / 9
  5.

  OdpovedJeNe vyhrál počítačovou hru Yoku's Island Express.

  Špunt_3b_sýr vyhrála 5000 kaček přičtených na konto.

  4 / 5
  6.

  VeverkaČiperka123 vyhrála 35% slevu na libovolný dárek z katalogu.

  Nathe vyhrál 5000 kaček přičtených na konto.

  9 / 6
  7.

  Sumeček vyhrála knížku Rajčatová žába a modrý drak.

  Karla9932 vyhrála 5000 kaček přičtených na konto.

  5 / 6
  8.

  Freťule vyhrála 30% slevu na libovolný dárek z katalogu.

  Lingvista vyhrál 5000 kaček přičtených na konto.

  8 / 10
  9.

  Minerik vyhrál počítačovou hru Renowned Explorers: International Society.

  Unicorn178 vyhrála 5000 kaček přičtených na konto.

  5 / 4
  10.

  ELENSA vyhrála plyšového maňáska Alíka.

  SlečnaLMS vyhrála 5000 kaček přičtených na konto.

  14 / 20
  11.

  Lucka1004 vyhrála počítačovou hru Svoboda 1945.

  Heďoušek vyhrál 5000 kaček přičtených na konto.

  5 / 5
  12.

  Miki44 vyhrála počítačovou hru Magicka 2.

  11Martin vyhrál 5000 kaček přičtených na konto.

  8 / 5
  13.

  KoloJM83 vyhrála 30% slevu na libovolný dárek z katalogu.

  saMueL2007 vyhrál 5000 kaček přičtených na konto.

  6 / 7
  14.

  mysacekplysacek vyhrál knížku Poznej s námi Česko.

  Uizpresident vyhrál 5000 kaček přičtených na konto.

  10 / 11
  15.(zatím nevylosováno) 5 / 3
  16.(zatím nevylosováno) 9 / 9