Vyhlášená témata

Vyhlášená témata pro Alíkoviny

Alíkoviny na témata, která vyhlašuje redakce, dostanou o třetinu vyšší kačkovou odměnu – dobrý článek vám může vydělat 8000 kaček, dokonalý až 12000 kaček. Více podrobností se dočtete v souvisejícím článku.

Příspěvek z 3. listopadu ve 13:46.
majdula2000 v něm napsala:

A abyste měli z čeho vybírat, tak tady máme ještě jedno vyhlášené téma!

Školní zážitek – poučný, vtipný, napínavý, ...
Nechceme ale nějaké obyčejné popisování školních výletů, jak jste v zoo viděli zvířátka, v muzeu sochy atd.
Napište, co zvláštního, vtipného nebo jedinečného jste ve škole zažili. Mohlo se to přihodit i na výletě, na škole v přírodě, ale třeba i jen při běžném vyučování.
Nebo... zkuste popsat nějaký zajímavý nebo třeba vtipný den ve škole, ale z pohledu učitele!
Jako vždy je podmínkou vlastní obrázek – fotografie nebo vlastní ilustrace.

I toto téma je zatím na dobu neurčitou., ukončení se tady včas dozvíte.

Příspěvek z 3. listopadu ve 13:09, upravený 5. listopadu ve 20:01.
Mari1 v něm napsala:

Také máte rádi Sci-Fi a fantasy?“ Vesmírné lodi Star Treku či rytířů Jediů ze Star Wars nebo fantasy příběhy, jako je třeba Pán prstenů. Dlouho se čekalo na další příběh o dracích a jejich jezdcích od Ch. Paoliniho Odkaz Dračích jezdců. Pokračování příběhů z fantasy světa již vyšlo, ale podle recenzí na internetu kniha zdaleka nedosahuje takových kvalit jako původní čtyři díly. A co s tím?
Vyhlašuji nové téma!
Články na toto téma mohou mít tyto podoby:

 • SCI-FI příběh
 • FANTASY příběh
 • Případně se mohou obě podoby prolínat, takže půjde o FANTASY SCI-FI příběh.
Napište SCI-FI příběh o tom, jak bude svět vypadat v roce 2100, 2130, ....3000 a později! Jací budou lidé, dopravní prostředky atd.
Nebo máte ve větší oblibě fantasy zvířata, jako jsou draci, jednorožci a další podobní tvorové? Pak napište vlastní fantasy příběh, ale nemá to být pohádka, kdy padají jednorožci z mraků. Fantasy má dva světy – náš skutečný, a když projdete nějakým portálem – průchodem, tak se objeví ten druhý svět – Fantasy svět.
Kromě dodržení tématu je podmínkou i vlastní obrázek. Ten můžeš namalovat, ale také jej můžeš vytvořit třeba v počítači, ale pozor. Nic nekopíruj. Žádný obrázek z jiné knížky či internetu, který jen lehce upravíš, má to být tvá tvorba.
Konec tématu vyhlásím nejméně 14 dní před ukončením. Zatím uvidíme, jak se toto téma bude líbit.

Editace: Rok 2030 byl opraven na vzdálenější, kdy třeba i ta vesmírná plavidla budou běžným dopravním prostředkem. S autory dosud došlých článků se domluvíme v redakční rozpravě ohledně roku, kdy se příběh má odehrávat.

Příspěvek z 3. listopadu ve 12:04, upravený v 16:25.
Pralinka2 v něm napsal:

Podzim se zvolna chýlí ke konci a blíží se zima.
Loni jsme měli vyhlášené téma „Zimní radovánky“, na které přišly i nějaké zajímavé příspěvky. Letos to zkusíme pojmout jinak.

Možná víte, že na konci podzimu a začátku zimy, tedy když například napadne první sníh, se často vtipkuje na téma, že „silničáři zaspali“ nebo že správa silnic, Technické služby, dopravní podniky nebo jiné firmy byly opět jako každý rok „překvapeni velice, že sníh zasypal jim silnice“.
Jenže to se nestává jen uvedeným firmám, počasí občas zaskočí i leckoho z nás.

Takže vyhlašujeme téma na nějakou zajímavou historku nebo povídání na téma „Zaskočilo vás někdy nečekané počasí?“.
Může se to stát při prvním sněhu, ale můžete psát i příběhy z jiných ročních období. Ale měly by být aspoň trochu zajímavé a originální, aby zaujaly i ostatní čtenáře. Když nám deset uživatelů napíše článek ve znění „šli jsme na výlet a zmokli jsme“, tak je asi všechny zveřejňovat nebudeme.

Vyhlášené téma bude v platnosti tak nějak do začátku zimy; minimálně do konce listopadu, možná ho prodloužíme do půlky prosince, a pokud nenapadne sníh, tak možná ještě déle.

Příspěvek z 3. listopadu v 6:36.
Alík v něm napsal:

Tentokrát si přijdou na své fanoušci počítačových her...
Vyhlašujeme téma „Zrecenzuj PC hru z Alíkova katalogu dárků“.

Recenze se musí věnovat jedné z těchto her:

 • Tricky Towers
 • Epistory
 • World to the West
 • Screencheat
 • Overcooked
 • Chariot
 • Snakebird
 • Figment
 • Worms Revolution, Worms Clan Wars, nebo Worms Mayhem
 • Redout
 • Snake Pass
 • Yoku's Island Express
 • Heave Ho
 • Planetary Annihilation
 • Teslagrad
 • Ori and the Blind Forest

Všechny uvedené hry jsou nyní k mání v katalogu dárků za Alíkovy kačky, nebo na Steamu za skutečné peníze. Jakou cestou se ke hře dostaneš, na tom nezáleží.

Součástí článku musí být zejména i vlastní Youtube video ukazující hraní právě hodnocené hry. Mělo by být alespoň jedno a tříminutové, může být i delší, ale nesmí být moc nudné (aby třeba divák nekoukal, jak ti dvacet minut nejde překonat jedna překážka). Chceš-li udělat fakt dlouhé video, zkus si připravit předem, co v něm budeš říkat. ;-)

Na nahrání videa použij nějaký z běžně dostupných programů na zaznamenávání obrazovky, ne aby tě napadlo natáčet počítačový monitor mobilním telefonem! :-$:-D

Toto téma je vyhlášené až do odvolání. Seznam her na výše uvedeném seznamu se však může měnit. Kdyby se přihodilo, že stejnou hru zrecenzují dva lidé, vyjde jen ta první/lepší z nich, ale můžeme do ní přidat i kvalitní video i od jiného uživatele (a patřičně odměnit). Pro jistotu doporučujeme sdělit plány dopředu na nástěnce www.alik.cz/n/vyhlasena-temata-pro-alikoviny.

Bývalá témata →