Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Mráček
  Jsi tu poprvé?

  Vyhlášená témata

  Vyhlášená témata pro Alíkoviny

  Alíkoviny na témata, která vyhlašuje redakce, dostanou o třetinu vyšší kačkovou odměnu – dobrý článek vám může vydělat 8000 kaček, dokonalý až 12000 kaček. Více podrobností se dočtete v souvisejícím článku.

  Příspěvek z 12. listopadu v 17:18, upravený v 19:23.
  majdula2000 v něm napsala:

  Ač to tak možná nevypadá, tak nám pomalu, ale jistě, už zase klepou Vánoce na dveře!

  Máme pro vás proto nové téma, které zní: „Vyzpovídejte rodiče nebo prarodiče a zjistěte, jak vzpomínají na Vánoce svého dětství

  Určitě všichni víte, co si vy, jakožto dnešní děti, přejete najít pod stromečkem. Ale co tam chtěly vidět děti dřív? Jaké dárky si přály a jaké dostávaly? Nějaké dotykové vymoženosti, které se mnohdy tváří chytřeji než lidé, nebo vymakané hračky, které umí chodit a mluvit a kdo ví, co všechno ještě, to asi nebyly, viďte? Máte ale představu, co to být mohlo? Zkuste to zjistit!

  Jak dříve vypadaly Vánoce celkově? Co dělali lidé na Štědrý den, nebo třeba o svátcích? Lišilo se to nějak od Vánoc, které znáte vy teď? Nebo to bylo úplně stejné? U starších generací možná narazíte na nějakou změnu hned třeba u pohádek v televizi, ...

  Nemusíte se pochopitelně ptát jen rodičů nebo prarodičů, můžou to být i jiní příbuzní, kteří jsou alespoň ve věku vašich rodičů. Pořádně je vyzpovídejte a z jejich vyprávění a vašich vánočních přání a zkušeností zkuste sepsat článek.

  Podmínkou je (jako skoro vždycky) i vlastní obrázek. Nebojte se sami kreslit! Můžete třeba znázornit, jak byste si představovali vysněné Vánoce, s dárečky podle vašich představ a vším, co by vám udělalo radost.

  Abychom vaše výtvory stihli zpracovat a vydat ještě letos, zkuste je mít hotové nejpozději do neděle 13. prosince. Pokud by do tohoto data přišlo článků málo, tak termín možná ještě o pár dní prodloužíme, ale raději na to moc nespoléhejte a pošlete svůj článek včas.

  Příspěvek z 17. srpna ve 20:14, upravený 31. října ve 21:54.
  Mari1 v něm napsala:

  Tábory – příměstské, pobytové, akční, plavecké, fotbalové, psí, kočičí, Harry-Potterovské, čarodějnické, detektivní, Alíkovské, …
  Ne, vážně mi z toho horka, co nám srpnové dny 2020 přinášejí, nepřeskočilo. Ale že bylo mraky táborů, co probíhaly v létě, a někde ještě pár dní probíhat budou…
  Každý tábor s sebou nese mnoho zajímavých, napínavých a mnohdy i vtipných zážitků.
  Téma do konce října 2020 zní:
  Vtipný nebo napínavý zážitek z tábora
  Napiš skutečný nebo klidně i smyšlený, ale uvěřitelný (bez upírů a vlkodlaků, kteří vám v noci lezou po posteli, ...), vtipný nebo napínavý příběh z prázdnin. Podmínky, které musí příběh splnit:

  1. Vtipný nebo napínavý (klidně i obojí) příběh
  2. Vlastní obrázek namalovaný nebo klidně může být i fotografie, ale u té pozor!

  Fotografie: Bude to záběr, kde nesmí být vidět osobám na snímku do obličeje. To znamená, že ti lidé na snímku nebudou vůbec, případně budou otočeni tak, aby nebylo vidět do obličeje. Obrázek s vymazaným nebo zakrytým obličejem nechceme, to by nevypadalo pěkně. (Pokud máte obrázek, kde jsou někde v dálce vidět postavy, tak to nevadí. Jde o to, aby nebyl cíleně focený člověk kdesi vepředu, ani váš kamarád.)
  Ale pamatuj, obrázek musí s příběhem souviset a musí být zajímavý. Pohled na strom při vyprávění o dění u vody by byl špatně.


  POZOR! Prodlužujeme táborové téma do konce listopadu! Takže pokud máte nějaký pěkný táborový zážitek, o kterém jste ještě nestihli napsat, tak směle do toho!

  Příspěvek z 7. června ve 23:27, upravený 23. listopadu v 19:41.
  majdula2000 v něm napsala:

  Pozor! Obnovujeme vyhlášené téma kvízy! Zatím na neurčito, dáme vám včas vědět.;-)

  A jelikož nám začíná zima, můžete se tímto směrem ubírat. Zkuste vymyslet něco o zimě, o Vánocích, Novém roce, ...

  Myslete však na to, že kvíz má testovat znalosti, ne jestli čtenář umí číst. Nepište otázky, na které je v textu odpověď, nikdy. Piště takové otázky, které budou zjišťovat, co čtenář ví.


  Alíkův značkovací jazyk už bychom měli. Tím se konečně zpřístupnily tolik oblíbené kvízy, hurá! Aby vám to jejich vytváření lépe šlo, tak pro vás máme nové téma, které zní: „Vytvořte nějaký článek s kvízem“. Pozor! Každý článek musí krom kvízu obsahovat i nějaké to povídání k tomu. Nemusíte psát celý článek, stačí nějaké krátké povídání. A samozřejmě nesmí chybět vlastní obrázek.

  Kvíz musí mít alespoň 5 otázek. Maximum asi dávat nebudeme, tisíce otázek v jednom kvízu snad nikoho nenapadnou. Ke každé otázce by měly být minimálně 3 možnosti odpovědí, z nichž alespoň 1 správná a alespoň 1 špatná. Může být klidně i nějaká napůl správná, napůl špatná, to už je na vás.

  A jaká mají být témata? To záleží na vás, jen prosím myslete na to, že jste na dětském internetu. Žádný alkohol, drogy, filmy pro dospělé a tak dále. Zkuste třeba různé pohádky, knížky pro děti a mládež, koníčky, něco o přírodě, cestování, hrách, ...

  Kačkové odměny se budou odvíjet od počtu otázek, originality, toho, kolik s tím bude mít redakce práce, a tak podobně.

  Příspěvek z 3. listopadu 2019 v 6:36, upravený 3. srpna ve 22:34.
  Alík v něm napsal:

  Tentokrát si přijdou na své fanoušci počítačových her...
  Vyhlašujeme téma „Zrecenzuj PC hru z Alíkova katalogu dárků“.

  Recenze se musí věnovat jedné z těchto her:

  • Epistory
  • Splasher
  • The King's Bird
  • World to the West
  • Screencheat
  • Overcooked
  • Chariot
  • Snakebird
  • Figment
  • Worms Revolution, Worms Clan Wars, nebo Worms Mayhem
  • Redout
  • Snake Pass
  • Yoku's Island Express
  • Heave Ho
  • Planetary Annihilation
  • Teslagrad
  • Ori and the Blind Forest

  Všechny uvedené hry jsou nyní k mání v katalogu dárků za Alíkovy kačky, nebo na Steamu za skutečné peníze. Jakou cestou se ke hře dostaneš, na tom nezáleží.

  Součástí článku musí být zejména i vlastní Youtube video ukazující hraní právě hodnocené hry. Mělo by být alespoň jedno a tříminutové, může být i delší, ale nesmí být moc nudné (aby třeba divák nekoukal, jak ti dvacet minut nejde překonat jedna překážka). Chceš-li udělat fakt dlouhé video, zkus si připravit předem, co v něm budeš říkat. ;-)

  Na nahrání videa použij nějaký z běžně dostupných programů na zaznamenávání obrazovky, ne aby tě napadlo natáčet počítačový monitor mobilním telefonem! :-$:-D

  Toto téma je vyhlášené až do odvolání. Seznam her na výše uvedeném seznamu se však může měnit. Kdyby se přihodilo, že stejnou hru zrecenzují dva lidé, vyjde jen ta první/lepší z nich, ale můžeme do ní přidat i kvalitní video i od jiného uživatele (a patřičně odměnit). Pro jistotu doporučujeme sdělit plány dopředu na nástěnce www.alik.cz/n/vyhlasena-temata-pro-alikoviny.

  Bývalá témata →