Vyhlášená témata

Vyhlášená témata pro Alíkoviny

Alíkoviny na témata, která vyhlašuje redakce, dostanou o třetinu vyšší kačkovou odměnu – dobrý článek vám může vydělat 8000 kaček, dokonalý až 12000 kaček. Více podrobností se dočtete v souvisejícím článku.

Příspěvek z 7. září ve 22:27, upravený po 2 minutách.
Pralinka2 v něm napsal:

Dovolujeme si upozornit, že ke dni 6. října ukončujeme téma Cestování. Je však možné, že toto téma bude v budoucnu opět vyhlášeno.

-------------------------------------------------------
Vyhlašujeme nové téma, a to „30 let od 17. listopadu 1989“.
Ale nemáme zájem o nějaké výpisky z učebnice nebo ze školního sešitu, to si umíme přečíst taky, a ostatní uživatelé to mají v učebnici nebo sešitě taky. Máme zájem o osobní vzpomínky.
Samozřejmě že většina uživatelů Alíka si tehdejší události osobně nemůže pamatovat. Ale máte rodiče, prarodiče, známé, kteří si tehdejší události pamatují. Tak se jich zeptejte! Osobní vzpomínky jsou důležitou součástí historie, kterou by bylo škoda ztratit.

Takže: Zeptejte se svých rodičů, prarodičů, příbuzných nebo známých, co si pamatují z událostí kolem listopadu 1989. Většina z nich asi nebyla u jednáních o sestavování nové vlády, ale snad si budou pamatovat, jaký průběh měly události u nich ve škole nebo v práci, kdy a za jakých okolností se dověděli, že se vůbec něco děje, jaký to případně mělo vliv na jejich další život.
Článek můžete zpracovat například ve formě rozhovoru – že se budete ptát a váš rodič, příbuzný nebo známý bude odpovídat, a nebo ve formě samostatného vyprávění dotyčného, kde ale uveďte, kdo je autorem vyprávění (například „Můj tatínek vzpomíná na tehdejší události takto:“). Je také možnost sestavit článek ze stručných odpovědí více různých osob na jednu otázku týkající se tématu.

Články na toto vyhlášené téma posílejte pokud možno do konce října. Redakce se však pokusí zpracovat i články, které dorazí do 5. listopadu.

Bývalá témata →