Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Vyhlášená témata

  Vyhlášená témata pro Alíkoviny

  Alíkoviny na témata, která vyhlašuje redakce, dostanou o polovinu vyšší kačkovou odměnu – dobrý článek ti může vydělat 12 000 kaček, dokonalý až 18 000 kaček. Více podrobností se dočteš v souvisejícím článku.

  Nástěnka o vyhlášených tématech
  Téma vyhlášené 17. září ve 20:18.
  majdula2000 vyhlásila:

  Hradozámecké příběhy

  O prázdninách určitě spousta z vás navštívila nějaký hrad nebo zámek. Jistě jste se tam dozvěděli spousty zajímavostí, zejména tedy těch historických, a určitě si je úplně všechny pamatujete a... no, já vím, že ne. Můžete si je však „vygůglit“, ale to by nebylo ono. A tak do toho zapojte raději svou fantazii!

  Co je tedy vaším úkolem?

  Vymyslete nějakou pověst, historku či jakýkoli jiný příběh, který se bude pojit s nějakým zámkem, hradem (třeba i smyšleným), popřípadě zříceninou. Tady máte pár tipů, ale jistě vás toho napadne daleko víc...

  • Jak tyto stavby kdysi vznikaly? Co za nimi stálo? Kdo si je vymyslel?
  • Co všechno se tam v minulosti mohlo odehrávat? Kdo a jak tam mohl žít či jen přebývat? (akorát tady pozor, nebuďte moc morbidní)
  • Kde se tam vzaly všelijaké bytosti jako třeba bílé paní? A co takoví draci?

  Určitě se nemusíte bát ani fantasy žánru. Není nutné vymyslet něco stoprocentně realistického, klidně buďte kreativní!

  Jako obvykle chceme i vlastní obrázky, alespoň jeden. Stále platí, že se určitě nebojte kreslit. Nemusíte být umělci, vůbec nejsou nutná dokonalá díla jako od malíře. Zkuste to a když si s obrázkem dáte nějakou práci, věřte, že to na něm bude vidět. ;-)

  Téma vyhlašujeme s platností do 15. října 2023.

  Téma vyhlášené 3. listopadu 2019 v 6:36.
  Alík vyhlásil:

  Tentokrát si přijdou na své fanoušci počítačových her...

  Zrecenzuj PC hru z Alíkova katalogu (video není nezbytné)

  Recenze se musí věnovat jedné z těchto her:

  Všechny uvedené hry jsou nyní k mání v katalogu dárků za Alíkovy kačky, nebo na Steamu za skutečné peníze. Jakou cestou se ke hře dostaneš, na tom nezáleží.

  Od února 2022 už nevyžadujeme vlastní video. Ale pokud nevyrobíš vlastní video, musíš dodat alespoň:

  1. Dostatek vlastních obrázků ze hry.
  2. Zajímavé video od někoho jiného, v nejhorším případě trailer.

  Čtenář by měl z článku pochopit, jak asi hra funguje.

  Součástí článku musí může být i vlastní Youtube video ukazující hraní právě hodnocené hry. Mělo by být alespoň jedno a tříminutové, může být i delší, ale nesmí být moc nudné (aby třeba divák nekoukal, jak ti dvacet minut nejde překonat jedna překážka). Chceš-li udělat fakt dlouhé video, zkus si připravit předem, co v něm budeš říkat. ;-)

  Na nahrání videa použij nějaký z běžně dostupných programů na zaznamenávání obrazovky, ne aby tě napadlo natáčet počítačový monitor mobilním telefonem! :-$:-D

  Toto téma je vyhlášené až do odvolání. Výše uvedený seznam her se však může měnit. Kdyby se přihodilo, že stejnou hru zrecenzují dva lidé, vyjde jen ta první/lepší z nich, ale můžeme do ní přidat i kvalitní video i od jiného uživatele (a patřičně odměnit). Pro jistotu doporučujeme sdělit plány dopředu na nástěnce.

  Bývalá témata →