Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Bývalá vyhlášená témata

  ← Současná témata
  Autorkou smazaný příspěvek z 7. června ve 23:27, upravený 25. června v 1:59.
  majdula2000 v něm napsala:

  Alíkův značkovací jazyk už bychom měli. Tím se konečně zpřístupnily tolik oblíbené kvízy, hurá! Aby vám to jejich vytváření lépe šlo, tak pro vás máme nové téma, které zní: „Vytvořte nějaký článek s kvízem“. Pozor! Každý článek musí krom kvízu obsahovat i nějaké to povídání k tomu. Nemusíte psát celý článek, stačí nějaké krátké povídání. A samozřejmě nesmí chybět obrázek.

  Kvíz musí mít alespoň 5 otázek. Maximum asi dávat nebudeme, tisíce otázek v jednom kvízu snad nikoho nenapadnou. Ke každé otázce by měly být minimálně 3 možnosti odpovědí, z nichž alespoň 1 správná a alespoň 1 špatná. Může být klidně i nějaká napůl správná, napůl špatná, to už je na vás.

  A jaká mají být témata? To záleží na vás, jen prosím myslete na to, že jste na dětském internetu. Žádný alkohol, drogy, filmy pro dospělé a tak dále. Zkuste třeba různé pohádky, knížky pro děti a mládež, koníčky, něco o přírodě, cestování, hrách, ...

  Kačkové odměny se budou odvíjet od počtu otázek, originality, toho, kolik s tím bude mít redakce práce, a tak podobně. Do kdy to bude platit... asi někdy do prázdnin, včas se to dozvíte.

  Tááákžééé! Toto vyhlášené téma platí do poloviny prázdnin, tedy do konce července!

  Smazaný příspěvek z 3. května ve 21:46, upravený po 5 minutách.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Jak asi víte, blíží se kulaté narozeniny Alíka. Bude mu 20 let. Dvacet let, to už je víc než plnoletost. Ale hlavně, za 20 let se může stát dost věcí.
  Před časem, v listopadu, jsme si připomínali 30 let od listopadu 1989, bylo k tomu i vyhlášené téma, kde ale většina uživatelů Alíka byla odkázaná na vzpomínky svých rodičů, prarodičů, učitelů nebo o hodně starších kamarádů.

  Teď, když se blíží Alíkovy dvacáté narozeniny, je vhodná doba na vzpomínky; nejen na sám vznik Alíka, ale i vůbec na tu dobu, jak tenkrát vypadal svět, co bylo a co nebylo, co bylo jinak než dnes, co se dělo a podobně.

  Proto vyhlašujeme téma „Jak vypadal svět, když vznikl Alík?“. Napište buď sami, nebo za pomoci někoho staršího, jak vypadal svět v době, kdy vznikl Alík, tedy kolem roku 2000, případně o několik málo let dříve či později.

  Vlastní obrázek není podmínkou, ale je výhodou.

  Toto téma je vyhlášené s platností do 30. 6. 2020. Ale pokud podstatná část článku bude přímo o Alíkovi, pak ho pošlete nejpozději do 26. 5. 2020.

  Autorkou smazaný příspěvek z 27. března v 16:37, upravený 6. června ve 21:40.
  majdula2000 v něm napsala:

  Jistě už většina z vás postřehla na Alíkovi kýchací šišku. Od zítra se nám tu rozběhne nová soutěž, ve které budou mít hlavní roli šišaté tajenky.

  Určitě sami moc dobře víte, že se o té šišce vlastně vůbec nic neví! Odkud se tu vzala, proč tu je, proč se vždycky ukáže jen v určitých sekundách, proč kýchá, ... ? Nám se podařilo zjistit akorát to, že ta šiška nemá koronavirus, všechno ostatní už je na vás.

  Nové vyhlášené téma tedy zní: „Vymyslete nějaký příběh ke kýchací šišce“. Ale pozor! Můžete volně vymýšlet, kde se šiška vzala, proč kýchá, co ten čas a všechno, myslete ale na to, že koronavirus nemá. Příběh by měl končit tím, jak se šiška ocitla 1. prosince 2019 tady na Alíkovi. Nerozebírejte, co s ní bude dál, pouze co je zač a jak se dostala sem. Podmínkou je také vlastní obrázek. Šiška má na sobě nějaké ty symboly, které už Alík sice přeložil do češtiny, ale nikdo neví jak, takže klidně piště i o nich a můžete je třeba nakreslit.

  Konec tématu zatím pevně stanovovat nebudeme, ale asi se dá předpokládat, že by téma mohlo běžet cca stejnou dobu jako ta soutěž, tedy podle těch virových prázdnin.

  Nuže, blíží se nám hlavní letní prázdniny... Pohádek už přišly mraky, takže to pomalu stopneme. Slíbili jsme, že budeme dávat alespoň 4 týdny předem, takže... Toto téma platí do neděle 5. července. Články poslané v pondělí 6. 7. a později už nedostanou vyšší kačkovou odměnu.

  Smazaný příspěvek z 8. března v 18:05, upravený po 20 minutách.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Jak jistě víte, dne 28. března se v ČR připomíná Den učitelů. Proto vyhlašujeme téma „Den učitelů – 28. března“.

  Napište nějaký článek na téma Den učitelů. Ale nějaký vlastní text s vlastními myšlenkami, nikoli jen výpisky z encyklopedie, kdy a proč se tento den slaví. Nemusíme připomínat, že redakce vybere ke zveřejnění jen ty články, které jí budou připadat vhodné ke zveřejnění.
  Stejně jako jiné články i tento by měl mít obrázek. Nemusí to být přímo fotka vašeho učitele, může to být i fotka vaší nebo i jiné školy, nebo učebnic, sešitů, nebo třeba fotka nějakého zajímavého zápisu v žákovské knížce nebo tak něco. Ale bylo by dobré, kdyby obrázek souvisel s obsahem vašeho článku.

  Články na toto vyhlášené téma můžete vkládat do soboty 21. března.

  Smazaný příspěvek z 9. února ve 22:32, upravený po 10 minutách.
  Mari1 v něm napsala:

  Velikonoce – zábavný zážitek, pěkný nápad na dekoraci

  1/ Blíží se Velikonoce a jistě má většina úsměvný zážitek z Velikonoce. Napište o něm do Alíkovin, ale pozor, nezapomeň na obrázek a hlavně na nějaký pěkný a výstižný název článku.

  2/ Pomlázku většinou zvládneme, případně si najdeme návod v Alíkovinách. Ale co jiné dekorace nebo přáníčka na Velikonoce? Máte originální návod? Tak jej pěkně sepiště do Alíkovin a pořiďte několik fotografií, jak výrobek vzniká. Obrázky poslouží jako návod, pomůžeme je přidat do textu.

  Ukončení tématu je 10 dní před Velikonocemi.

  Smazaný příspěvek z 26. listopadu 2019 ve 20:38, upravený 8. března v 17:51.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Vyhlašujeme vyhlášené téma „Co budu dělat v roce 2030?

  Rok 2030 není žádná nedohledná budoucnost, je to za pouhých necelých 11 let. Kdo teprve půjde do školy, ten v to dobu bude školu končit. Komu je 7 let, ten bude plnoletý, a komu je 14, mohl by v tu dobu například končit vysokou školu. Kdo teď slaví 18. narozeniny, tomu ještě nebude ani 30.

  Ale i svět kolem nás se mění, někdy rychleji a někdy pomaleji. Za posledních 11 let se objevily modernější elektronické a internetové záležitosti, ale celkem ne extra překvapivé, naproti tomu například mezi roky 1993 a 2004 byl rozvoj internetu naprosto přelomový. A například mezi roky 1979 a 1990 se kromě černobílých televizí stále více objevovaly barevné televize.

  Mění se i politické mapy; zatímco kolem roku 1988 se ve školách používaly atlasy desítky let staré a nevadilo to, protože až na výjimky na nich byly pořád stejné státy, mezi roky 1988 a 1999 se mapy zásadně změnily - zmizely země jako NDR, Jugoslávie, Československo nebo Sovětský svaz, objevily se státy jako Chorvastko, Slovinsko, Litva, Gruzie, Slovensko nebo Česká republika.

  V souvislosti s rozvojem technologií se změnila i řada povolání, některá povolání se vytrácejí, jiná a nová se objevují.

  Co nás čeká za následujících 11 let, v roce 2030? Jak se změní svět, ve kterém žijeme? A co ty myslíš, že budeš dělat za 11 let? Zkus o tom napsat nějaký článek.

  A k tomu článku zkus vymyslet vlastní nadpis, není úplně ono, když všechny došlé články mají nadpis shodný s názvem vyhlášeného tématu.

  Toto téma končí v neděli 5. dubna ve 23:59. Články, vložené v pondělí 6. 4. na toto téma, již nebudou započítány jako na vyhlášené téma.

  Autorkou smazaný příspěvek z 3. listopadu 2019 ve 13:46, upravený 8. března v 17:45.
  majdula2000 v něm napsala:

  A abyste měli z čeho vybírat, tak tady máme ještě jedno vyhlášené téma!

  Školní zážitek – poučný, vtipný, napínavý, ...
  Nechceme ale nějaké obyčejné popisování školních výletů, jak jste v zoo viděli zvířátka, v muzeu sochy atd.
  Napište, co zvláštního, vtipného nebo jedinečného jste ve škole zažili. Mohlo se to přihodit i na výletě, na škole v přírodě, ale třeba i jen při běžném vyučování.
  Nebo... zkuste popsat nějaký zajímavý nebo třeba vtipný den ve škole, ale z pohledu učitele!
  Jako vždy je podmínkou vlastní obrázek – fotografie nebo vlastní ilustrace.

  Články na toto téma můžete posílat do konce března! (Později samozřejmě také, ale už za to nebudou bonusové kačky.)

  Smazaný příspěvek z 3. listopadu 2019 ve 13:09, upravený 28. srpna v 19:21.
  Mari1 v něm napsala:

  Také máte rádi Sci-Fi a fantasy?“ Vesmírné lodi Star Treku či rytířů Jediů ze Star Wars nebo fantasy příběhy, jako je třeba Pán prstenů. Dlouho se čekalo na další příběh o dracích a jejich jezdcích od Ch. Paoliniho Odkaz Dračích jezdců. Pokračování příběhů z fantasy světa již vyšlo, ale podle recenzí na internetu kniha zdaleka nedosahuje takových kvalit jako původní čtyři díly. A co s tím?
  Vyhlašuji nové téma!
  Články na toto téma mohou mít tyto podoby:

  • SCI-FI příběh
  • FANTASY příběh
  • Případně se mohou obě podoby prolínat, takže půjde o FANTASY SCI-FI příběh.

  Napište SCI-FI příběh o tom, jak bude svět vypadat v roce 2100, 2130, ....3000 a později! Jací budou lidé, dopravní prostředky atd.
  Nebo máte ve větší oblibě fantasy zvířata, jako jsou draci, jednorožci a další podobní tvorové? Pak napište vlastní fantasy příběh, ale nemá to být pohádka, kdy padají jednorožci z mraků. Fantasy má dva světy – náš skutečný, a když projdete nějakým portálem – průchodem, tak se objeví ten druhý svět – Fantasy svět.
  Kromě dodržení tématu je podmínkou i vlastní obrázek. Ten můžeš namalovat, ale také jej můžeš vytvořit třeba v počítači, ale pozor. Nic nekopíruj. Žádný obrázek z jiné knížky či internetu, který jen lehce upravíš, má to být tvá tvorba.
  Konec tématu vyhlásím nejméně 14 dní před ukončením. Zatím uvidíme, jak se toto téma bude líbit.

  Editace: Rok 2030 byl opraven na vzdálenější, kdy třeba i ta vesmírná plavidla budou běžným dopravním prostředkem. S autory dosud došlých článků se domluvíme v redakční rozpravě ohledně roku, kdy se příběh má odehrávat.

  Tohle téma platí do neděle 13. září!

  Autorem smazaný příspěvek z 3. listopadu 2019 ve 12:04, upravený 24. prosince 2019 v 19:51.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Podzim se zvolna chýlí ke konci a blíží se zima.
  Loni jsme měli vyhlášené téma „Zimní radovánky“, na které přišly i nějaké zajímavé příspěvky. Letos to zkusíme pojmout jinak.

  Možná víte, že na konci podzimu a začátku zimy, tedy když například napadne první sníh, se často vtipkuje na téma, že „silničáři zaspali“ nebo že správa silnic, Technické služby, dopravní podniky nebo jiné firmy byly opět jako každý rok „překvapeni velice, že sníh zasypal jim silnice“.
  Jenže to se nestává jen uvedeným firmám, počasí občas zaskočí i leckoho z nás.

  Takže vyhlašujeme téma na nějakou zajímavou historku nebo povídání na téma „Zaskočilo vás někdy nečekané počasí?“.
  Může se to stát při prvním sněhu, ale můžete psát i příběhy z jiných ročních období. Ale měly by být aspoň trochu zajímavé a originální, aby zaujaly i ostatní čtenáře. Když nám deset uživatelů napíše článek ve znění „šli jsme na výlet a zmokli jsme“, tak je asi všechny zveřejňovat nebudeme.

  Vyhlášené téma bude v platnosti tak nějak do začátku zimy; minimálně do konce listopadu, možná ho prodloužíme do půlky prosince, a pokud nenapadne sníh, tak možná ještě déle.

  Ukončení vyhlášeného tématu: Sníh sice ještě nenapadl, ale zima už se snad blíží, takže toto téma, vyhlášené s platností do začátku zimy, ukončujeme ke dni 31. 12. 2019.
  Když vložíte článek na toto téma ještě letos, uzná se. Vložíte-li ho příští rok, může samozřejmě taky vyjít, ale už bez kaček navíc za vyhlášené téma.

  Autorem smazaný příspěvek z 7. září 2019 ve 22:27, upravený 31. října 2019 ve 21:58.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Dovolujeme si upozornit, že ke dni 6. října ukončujeme téma Cestování. Je však možné, že toto téma bude v budoucnu opět vyhlášeno.

  -------------------------------------------------------
  Vyhlašujeme nové téma, a to „30 let od 17. listopadu 1989“.
  Ale nemáme zájem o nějaké výpisky z učebnice nebo ze školního sešitu, to si umíme přečíst taky, a ostatní uživatelé to mají v učebnici nebo sešitě taky. Máme zájem o osobní vzpomínky.
  Samozřejmě že většina uživatelů Alíka si tehdejší události osobně nemůže pamatovat. Ale máte rodiče, prarodiče, známé, kteří si tehdejší události pamatují. Tak se jich zeptejte! Osobní vzpomínky jsou důležitou součástí historie, kterou by bylo škoda ztratit.

  Takže: Zeptejte se svých rodičů, prarodičů, příbuzných nebo známých, co si pamatují z událostí kolem listopadu 1989. Většina z nich asi nebyla u jednáních o sestavování nové vlády, ale snad si budou pamatovat, jaký průběh měly události u nich ve škole nebo v práci, kdy a za jakých okolností se dověděli, že se vůbec něco děje, jaký to případně mělo vliv na jejich další život.
  Článek můžete zpracovat například ve formě rozhovoru – že se budete ptát a váš rodič, příbuzný nebo známý bude odpovídat, a nebo ve formě samostatného vyprávění dotyčného, kde ale uveďte, kdo je autorem vyprávění (například „Můj tatínek vzpomíná na tehdejší události takto:“). Je také možnost sestavit článek ze stručných odpovědí více různých osob na jednu otázku týkající se tématu.

  Články na toto vyhlášené téma posílejte pokud možno do konce října. Redakce se však pokusí zpracovat i články, které dorazí do 5. listopadu.

  Doplnění z 31. 10.:: Jak již bylo naznačeno, toto vyhlášené téma platí až do 5. listopadu do 23:59.

  Smazaný příspěvek z 11. června 2019 v 16:18.
  Mari1 v něm napsala:

  Vymysli pohádku o Alíkovi
  Tak toto je další vyhlášené téma:

  • Můžeš si vymyslet příběh, kterak jsi s Alíkem v boudě....
  • Vymysli, co Alík a hrošík Pepíček dělají na prázdninách...
  • Jistě tě napadne i jiné téma. :-)
  A co je podmínkou soutěže?
  1/ V pohádce nebude Koalík! (O prázdninách má jiné plány...)
  2/ K pohádce musíš dodat vlastní obrázek – namalovaný a naskenovaný nebo přímo vytvořený v malování v počítači. O=Pozor! Nekopíruj obrázky z internetu a to ani Alíka, Koalíka či Pepíčka. Ale pokud si obrázek stáhneš a třeba jej vytiskneš, nějak domaluješ (třeba Alíka oblékneš) a následně naskenuješ, tak takový obrázek ti pravděpodobně uznán bude. V redakci posoudíme, jak moc je podobný původnímu obrázku.
  3/ Každá správná pohádka má dobrý či vtipný konec. Proto i ta tvá pohádka takto bude končit.
  Pokud nebudou dodržena výše uvedené 3 podmínky, nebude článek zveřejněn.
  Články můžeš posílat do konce července 2019. Je možné, že téma prodloužíme, ale to tu včas napíšeme. @)->-

  Koukám, že nám v Alíkovinách přibývají pěkné pohádky. Je sice teprve desátého července, ale už nyní vidím, že bude potřeba termín prodloužit, aby bylo krásných pohádek více.

  O=Pohádky můžete posílat až do 18. 8. 2019!

  Smazaný příspěvek z 22. března 2019 ve 20:10.
  Mari1 v něm napsala:

  Ve středu 20. března ve 22:58 začalo JARO, dovoluji si tedy vyhlásit nové téma
  JARO – VELIKONOCE
  Napište něco pěkného například o následujících podtématech:
  • Co jsou to Velikonoce?
  • Můj zážitek spojený s Velikonocemi.
  • Jaro a co se děje s přírodou na jaře.
  • Námět na výzdobu, na vlastnoruční jarní/velikonoční výzdobu ... – zde je nezbytně nutné dodat více fotografií, které zachytí pracovní postup výrobku. Měly by být alespoň 3 snímky. S vložením do textu ti pochopitelně pomůžeme. Nutné ovšem je, mít potřebné obrázky ve vlastní galerii obrázků.
  • Vlastní vymyšlený příběh, pohádka na téma Velikonoce.
  Články posílejte nejpozději do 12. 4. 2019.

  Smazaný příspěvek z 14. ledna 2019 v 19:12.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Ahoj,
  tak nám přišla zima, na některých horách napadlo docela dost sněhu a nějaký sníh se ne pár dní objevil i mimo hory.

  Při této příležitosti redakce tímto vyhlašuje téma, a to téma „Zimní radovánky“.
  Toto téma se vyhlašuje s platností do 28. února.
  ----------
  Prodloužení tématu: Vzhledem ke stížnostem, že někteří mají jarní prázdniny až později a nemohli by své zimní radovánky z jarních prázdnin napsat ještě v termínu, prodlužujeme toto vyhlášené téma do 20. března 2019.
  ---------

  Připomínáme, že každý článek v Alíkovinách, tedy včetně článků na vyhlášené téma, má mít nějaký článkový obrázek, nejlépe vlastní. Kromě hlavní článkové fotky můžete přiložit i další fotky. Jejich vkládání od uživatelů zatím nefunguje, tak je uložte na Alíka, a do redakční rozpravy napište, které obrázky kam do textu chcete umístit.

  Kromě tohoto tématu současně nadále zůstává v platnosti téma Cestování, vyhlášené dne 14. října 2018.

  Smazaný příspěvek z 25. listopadu 2018 ve 21:41.
  Mari1 v něm napsala:

  Téma MIKULÁŠ je u konce. Vyhlašuji nové téma VÁNOCE!
  Jak překvapivé téma, že? ;)
  Opět pište například o těchto podtématech:

  • O historii Vánoc
  • Zajímavý a vtipný zážitek
  • Námět na výzdobu, na vlastnoruční dárek ... – zde bude potřeba více fotografií, které zachytí pracovní postup výrobku. Měly by být alespoň 3 snímky. S vložením do textu ti pochopitelně pomůžeme. Nutné ovšem je, mít potřebné obrázky ve vlastní galerii obrázků.
  • Vlastní vymyšlený příběh, pohádka na téma Vánoce.
  • Recenze filmu, pohádky, knihy apod. o Vánocích

  Články posílejte nejpozději do 10. 12. 2018.

  Smazaný příspěvek z 20. října 2018 ve 21:23.
  Mari1 v něm napsala:

  Máme sice vyhlášené téma o cestování, ale blíží se nám pomalu a jistě prosinec a s ním MIKULÁŠ.
  Vyhlašuji téma MIKULÁŠ.
  Mikuláš – pište například o těchto podtématech:

  • Zajímavý a vtipný zážitek spojený s Mikulášem, čertem či andělem.
  • Námět na výzdobu – zde bude potřeba více fotografií, které zachytí pracovní postup výrobku. Měly by být alespoň 3 snímky. S vložením do textu ti pochopitelně pomůžeme. Nutné ovšem je, mít potřebné obrázky ve vlastní galarii obrázků.
  • Vlastní vymyšlený příběh o této trojici.
  • Recenze filmu o čertovi a andělovi.
  Články o Mikuláši, čertech a andělech posílejte nejpozději
  do 24. 11. 2018.
  Smazaný příspěvek z 14. října 2018 v 11:49, upravený 7. září 2019 ve 22:03.
  ALX75 v něm napsal:

  Ahoj,
  další vyhlášené téma se týká cestování. Můžete napsat zajímavý článek o výletu, který jste již absolvovali, a myslíte, že by mohl oslovit i další uživatele Alíka. Téma je vyhlášeno prozatím na dobu neurčitou, v případě ukončení o tom budeme informovat minimálně 4 týdny předem, abyste měli čas dokončit případně rozpracované články.
  Téma může být zaměřeno na některá z následujících podtémat. Buď podle zeměpisného umístění:

  • Česká republika
  • Slovenská republika
  • Ostatní zahraničí

  Nebo podle zaměření výletu (dovolené, prázdnin):

  • Moře nebo podobné koupání
  • Hory v létě
  • Lyžování, běžky
  • Města, památky, kultura
  • Neobvyklé příhody při cestování

  Ke článku o cestování je stejně jako k ostatním článkům nutno přidat obrázek. Na rozdíl od nějakých historických událostí, u kterých jste nebyli, je velmi žádoucí, aby to byla skutečně vaše fotografie z vašeho výletu. Obrázky z prospektů cestovních kanceláří jsou možná hezčí, ale čtenáře Alíkovin zajímá, jak jste to viděli vy. Kromě hlavní článkové fotky můžete přiložit i další fotky. Jejich vkládání od uživatelů zatím nefunguje, tak je uložte na Alíka, a do redakční rozpravy napište, které obrázky kam do textu chcete umístit.

  Jak je uvedeno v pravidlech, za dobrý článek na vyhlášené téma můžete dostat až o třetinu víc kaček než za obdobně dobrý článek na jiné téma. Ale na druhé straně je nutno počítat s tím, že nejde zveřejňovat velké množství podobných článků, takže je i jisté riziko, že váš článek na vyhlášené téma zveřejněn nebude. I s tím je nutno počítat. Na jednotlivá vyhlášená témata (podtémata) budou zveřejněny jen ty nejlepší články.
  ----------------------------------------------------
  Toto téma se ukončuje v neděli 6. října 2019. Do tohoto data lze články na toto téma posílat. Je možné, že v budoucnu bude toto téma ještě obnoveno.

  Smazaný příspěvek z 1. října 2018 v 18:28.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Za necelý měsíc si připomeneme 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky. Tato republika sice ve své tehdejší podobě již neexistuje, ale republika, ve které žijeme, na tuto tehdejší republiku přímo navazuje. Proto si i v současné době připomínáme výročí této vlastně již neexistující republiky.
  Alík jako dětský server se nespecializuje přímo na politiku, ale redakce se domnívá, že o takových věcech, jako je 100. výročí vzniku republiky, by i děti mohly něco vědět. Proto jako téma Alíkoviny vyhlašuje právě 100. výročí vzniku Československé republiky.
  Články na toto téma můžete posílat do 15. října 2018, aby je redakce stačila zpracovat.

  Protože by nebylo vhodné, aby vyšlo více velmi podobných článků, je možné se, kromě vlastního vzniku republiky, podívat i na související podtémata, například:

  • osobnosti kolem 28. října 1918
  • významné události za 100 let republiky
  • jak se slavil 28. říjen v různých dobách
  • slavíte 28. říjen u vás doma?
  • knihy nebo filmy o 28. říjnu

  Článek v Alíkovinách by měl být provázen obrázkem. Asi málokdo z vás bude mít vlastní originální fotku událostí starých 100 let. Ale můžete pořídit například nějakou fotku předmětů, které s tímto výročím souvisejí, nebo můžete nějaký vlastní obrázek nakreslit či namalovat, možností je víc než jen vyhledávat legálně použitelné staré fotografie na internetu.

  Tak abyste věděli, že to redakce s vámi myslí dobře, tak PRODLUŽUJEME termín pro toto vyhlášené téma až do pátku 19. října 2018. Takže pokud už článek máte rozepsaný a ještě jste ho nestačili poslat, máte ještě poslední šanci.