Soutěž: O tři knížky ze Zásilky z Knihozemě

Zase jednou soutěžíme o knížky!

Tentokrát o ty, které najdete v Zásilce z Knihozemě, výběru dvanácti úžasných knížek pro ty z vás, kteří ještě tolik nečtou, i pro ty, kdo čtou o stošest!

Zodpovězte správně dvě jednoduché otázky a vyberte si, kterou ze tří knížek byste chtěli vyhrát. Ceny do soutěže věnovala Knihozem.

S knížkou Ukradený poklad si užijete spoustu dobrodružství i legrace s nezbednou Julií a kapitánem pirátů! Julie se nemůže dočkat, až se s tátou začtou do nové knížky o pirátech. Když se pak v jejím pokojíčku objeví pirátská truhla se vzácným pokladem, která ale hned druhý den zmizí, vydá se společně s kapitánem pirátů na záchrannou výpravu. Pátrání je zavede až do honosného sídla chamtivého, nevypočitatelného souseda Krysáka. Podaří se jim poklad získat zpět?

Hotel Winterhouse skrývá záhady, kouzla a nejedno tajemství. V 1. díle napínavé trilogie o prokletém hotelu se seznámíte s osiřelou Alžbětou, která žije s tetou a strýcem. Ti ji jednoho dne pošlou do hotelu Winterhouse. Brzy po příjezdu Alžběta zjistí, že je hotel zahalen tajemstvím i kouzly. V obrovské knihovně objeví magickou knihu a postupně si uvědomuje, že je s hotelem nějak spojená. Rozlušti hádanky, anagramy i složité rébusy a pomoz jí prolomit hotelové prokletí a vyřešit tajuplnou záhadu.

Baví vás to v přírodě? Postavte ze stránek knihy košatý strom a vydejte se do tajemného světa, který se skrývá v jeho kořenech, pod kůrou či v koruně! Poznáte zvířata a rostliny, které na stromech nebo v jejich blízkosti žijí, i proč. Stránky knihy rozložíte a poskládáte do velkého obrázku. Košatý strom tak během chvilky vyroste přímo před vámi i se všemi zvířaty, která na něm žijí. Pak už jen stačí vyrazit do přírody a objevovat!

Soutěžní otázky

Soutěžit můžete od 10. června do 20. června. Po skončení soutěže budou vylosováni tři úspěšní soutěžící, kteří dostanou zvolenou výhru.

Soutěžit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Kolik zvířat je vyobrazeno na obálce knihy Strom?
7
9
12

Která z těchto knih je také v letošní Zásilce z Knihozemě?
Vilma běží o život
Medvídek a myšák
Trpaslíci

Které výhry jsou na výběr?