Soutěž: O tři knížky ze Zásilky z Knihozemě

Kdo vyhrál?

Výhercům gratulujeme, ostatním děkujeme za účast a přejeme štěstí při dalším soutěžení. Jako vždy jsou vyhrávané předměty dostupné i v katalogu dárků za Alíkovy kačky.

Zase jednou soutěžíme o knížky!

Tentokrát o ty, které najdete v Zásilce z Knihozemě, výběru dvanácti úžasných knížek pro ty z vás, kteří ještě tolik nečtou, i pro ty, kdo čtou o stošest!

Zodpovězte správně dvě jednoduché otázky a vyberte si, kterou ze tří knížek byste chtěli vyhrát. Ceny do soutěže věnovala Knihozem.

S knížkou Ukradený poklad si užijete spoustu dobrodružství i legrace s nezbednou Julií a kapitánem pirátů! Julie se nemůže dočkat, až se s tátou začtou do nové knížky o pirátech. Když se pak v jejím pokojíčku objeví pirátská truhla se vzácným pokladem, která ale hned druhý den zmizí, vydá se společně s kapitánem pirátů na záchrannou výpravu. Pátrání je zavede až do honosného sídla chamtivého, nevypočitatelného souseda Krysáka. Podaří se jim poklad získat zpět?

Hotel Winterhouse skrývá záhady, kouzla a nejedno tajemství. V 1. díle napínavé trilogie o prokletém hotelu se seznámíte s osiřelou Alžbětou, která žije s tetou a strýcem. Ti ji jednoho dne pošlou do hotelu Winterhouse. Brzy po příjezdu Alžběta zjistí, že je hotel zahalen tajemstvím i kouzly. V obrovské knihovně objeví magickou knihu a postupně si uvědomuje, že je s hotelem nějak spojená. Rozlušti hádanky, anagramy i složité rébusy a pomoz jí prolomit hotelové prokletí a vyřešit tajuplnou záhadu.

Baví vás to v přírodě? Postavte ze stránek knihy košatý strom a vydejte se do tajemného světa, který se skrývá v jeho kořenech, pod kůrou či v koruně! Poznáte zvířata a rostliny, které na stromech nebo v jejich blízkosti žijí, i proč. Stránky knihy rozložíte a poskládáte do velkého obrázku. Košatý strom tak během chvilky vyroste přímo před vámi i se všemi zvířaty, která na něm žijí. Pak už jen stačí vyrazit do přírody a objevovat!

Soutěžní otázky

Soutěžit můžete od 10. června do 20. června. Po skončení soutěže budou vylosováni tři úspěšní soutěžící, kteří dostanou zvolenou výhru.

Skončila lhůta pro účast v soutěži.

Kolik zvířat je vyobrazeno na obálce knihy Strom?
7
9
12

Která z těchto knih je také v letošní Zásilce z Knihozemě?
Vilma běží o život
Medvídek a myšák
Trpaslíci

Které výhry jsou na výběr?