Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Soutěž o zábavné knížky od Kazdy

  Kdo vyhrál?

  Tentokrát vám většinou otázky nečinily potíže, akorát tedy 5 % z vás odvážně usoudilo, že rajčatová žába, podle které se jmenuje jedna z knížek, neexistuje. :-D

  Výhercům gratulujeme, ostatním děkujeme za účast a posíláme pár kaček. ;-)


  Vyhraj zajímavou knížku od Kazdy!

  Tvrdíte, že když je škola, nebudete mít čas na zábavu? Omyl! Kniha 100 her pro každou příležitost vás přesvědčí o opaku! A aby toho nebylo málo, osvěžíme váš školní rok barvami, poznáte více než 250 nejbarevnějších živočichů naší planety! A pokud by se vám z těch všech barev točila hlava, můžete se vydat do přírody, po toulkách vlků s fotografem zvířat Axelem Gomillem...

  Rajčatová žába a modrý drak

  Rajčatová žába a modrý drak, © Andrea Köhrsenová

  Zářivě růžové saranče, křiklavě žluté žáby a pestrobarevní korýši – živočišná říše je obdivuhodně pestrá. Mnoho živočichů doslova hraje všemi barvami duhy, a někteří dokonce svítí ve tmě. Celá řada barevných druhů žije v deštných pralesích nebo na korálových útesech, ale i u nás najdete zajímavě zbarvené tvory – stačí se pořádně rozhlédnout.

  Vlci

  Vlci, © Axel Gomille

  Vlci se vracejí do naší krajiny. Tito zdatní lovci, kteří z našich lesů na dlouhou dobu úplně zmizeli, jsou zpět. V příhraničních oblastech už opět žije několik vlčích smeček a párů. Jejich počet stále roste, proto je načase se s těmito zajímavými šelmami blíže seznámit a dozvědět se, jak žijí, čím se živí a jak by mohlo vypadat pokojné soužití člověka a vlka. Vydejte se s fotografem Axelem Gomillem mezi divo­ké vlky a zažijte nezapomenutelné dobrodružství.

  100 her pro každou příležitost

  100 her pro každou příležitost, © Ivan Brett

  Odložte mobil a pojďte si něco zahrát! Kniha 100 her pro každou příležitost je určena pro každého, kdo se chce odpojit od technologií a chce trávit víc času s rodinou a přáteli. Nejen vedle nich, ale s nimi. Hry rozvíjejí představivost, schopnost řešit problémy i mezilidskou komunikaci. Pomůžou ulevit od digitálního přetížení a dají se hrát téměř při každé příležitosti. Rozproudí zábavu na rodinné oslavě či na večírku, zaženou nudu při dlouhé cestě autem, anebo si je prostě můžete zahrát jen tak – zlepší náladu po večeři, když jsou všichni spolu. Autor rozdělil hry do deseti kapitol podle situací, do nichž se můžete dostat. V každé z nich najdete deset her, které by vám mohly přijít vhod. Výhodou je, že k hraní stovky nápaditých her nepotřebujete vůbec nic, i tak je zábava zaručena.

  Soutěžní otázky

  Soutěž probíhá od 9. září 2021 do 19. září 2021. Po jejím konci budou vylosovaní 3 výherci, kteří dostanou knížku podle svého výběru.

  Na odpovídání je příliš pozdě, skončila lhůta na účast. Otázky zněly takto:

  Co je rajčatová žába?
  červeně zbarvená ohrožená žába žijící na ostrově Madagaskar (správně)
  žába, co se vyválela v kečupu
  nic takového neexistuje

  Legenda v Římě vypráví, že vlčice odkojila dva chlapce. Jak se jmenovali?
  Tomáš a Ozák
  Richard a Robert
  Romulus a Remus (správně)

  Když někdo zakřičí: „Podlaha je láva!“ co hráč musí udělat?
  nesmí se ani pohnout
  nesmí zůstat stát na zemi (správně)
  nesmí deset minut mluvit

  Jako výhru si šlo vybrat:
  Rajčatová žába a modrý drak,
  Vlci,
  100 her pro každou příležitost.