Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?
  411946

  Vizitka naposledy upravena:
  21. března 2020 ve 23:29

  Styl vizitky:
  Nostalgie, © YOYO

  -Avonil-

  Moje přezdívka: -Avonil-
  vůdce smečky

  S Alíkem kamarádím už 13 let a 209 dní. Mé skutečné jméno je Stephen Greenblatt. Místo, kde bydlím, se jmenuje NEW HISTORICISM. Mezi moje zájmy patří historie, hudba, jazyky, knihy, malování, příroda, rodina, tvoření, umění, věda a technika, vesmír, zahrada. Naposledy jsem Alíka navštívil letos 24. dubna, nyní jsem offline. Moji vizitku už navštívilo 3703 kamarádů.

  Přihlas se a přidej si mě mezi své kamarády.

  Co chci říct světu:


  *** Úmrtní oznámení ***

  S lítostí vám oznamujeme, že dne 9. září 1991 se naše Lusitania definitivně potopila. Nápady se vyčerpaly, produkční tým se rozpadl a členové kapely překvapivě rychle zestárli. Jediný, kdo v tuto chvíli podporuje zachování kapely, je Jitka Ječná. A takovou radost jí neuděláme.

  Děkujeme všem, kdo nás poslouchali a podporovali jako PapaGuys i jako Lusitanii. Ať vám naše starý pecky dál dělají radost!

  *** Meanwhile (spíš 20 years later) in České Budějovice ***


  Jasně. Greenblatt je rozhodně maximálně zvědavej na svý druhořadý napodobitele a je úplně žhavej ject do nějaký zapadlý díry v jižních Čechách. K čemu by mu to bylo dobrý? Myslíš, že Zappa by šel na koncert Plastic People? Vždyť je to úplně absurdní. Greenblatt má svých starostí dost a ty jseš mu naprosto ukradenej.

  Takže Greenblatt je Zappa a já jsem Plastic People? A tím chceš naznačit co? Že já vykrádám Greenblattovu tvorbu, a ještě si vybírám ty nejméně náročné kusy, protože na víc nemám? Kolikrát vám mám sakra opakovat, že Nový historismus je můj inspirační zdroj, ne moje náboženství? Že neumíte interpretovat, na to už jsem si zvykl, ale když už neumíte ani číst, tak to mi fakt vlezte na záda.


  Jasně. Greenblatt je jenom roztěkaný esejista, a proto dostal tu Pulitzerovu cenu, že jo... Tuhle stránku fakt nemůžu brát vážně. Ty kvízy tvoří lidé, jejichž myšlení o literatuře se zaseklo v 50. letech minulého století. Hejtují všechno, dekonstrukcí počínaje a kulturními studii konče. Jediný správný světonázor je ta jejich elitářská a "nadčasová" nová kritika.


  Alespoň mají jasný názor, na rozdíl od tebe. Ty tady stojíš, vymezuješ se proti encyklopedistickému dogmatismu a propaguješ metody Nové historie... Což by samo o sobě nebylo tak směšné, kdybys při tom nedržel v ruce Koncepty literární vědy. Stejně tak používání pojmů jako "struktura" a "estetická funkce" je opravdu velmi věrohodné od člověka, jenž se veřejně přiznal ke svému obdivu k de Manově Blindness and Insight. Ty totiž vůbec nevíš, co chceš. Každou chvíli se ti líbí něco jiného! A když ti to někdo vyčte, tak to zaonačíš, jako že je to jakási modernistická absurdnost, která je podstatou tvého Já. Nechápu, jak to tvoje divadélko ještě někdo může brát vážně.


  Jasně. Greenblatt je rozhodně maximálně zvědavej na svý druhořadý napodobitele a je úplně žhavej ject do nějaký zapadlý díry v jižních Čechách. K čemu by mu to bylo dobrý? Myslíš, že Zappa by šel na koncert Plastic People? Vždyť je to úplně absurdní. Greenblatt má svých starostí dost a ty jseš mu naprosto ukradenej.

  Hurikán Karolína
  Moje nástěnky jsou možná retro, ale aspoň se na nich zabývám skutečnou literaturou a literární vědou, a ne pokleslým brakem jako ty. A pro tvou informaci, Wellek fakt nebyl formalista. Byl ovlivněn mnoha různými myšlenkami od německých duchověd přes strukturalismus až po novou kritiku, ale nikdy se nestal členem ani jednoho z těchto proudů. Právě v tom spočívá síla jeho myšlení.

  Roaring Tween
  Ta nástěnka "Rock music fans" je fakt naprostá snobárna. Zakladatel nástěnky a moderátoři jsou partička namyšlených elitářů. Smí se tam pouštět jenom Frank Zappa, Captain Beefheart, Can, David Bowie a Roxy Music. Ostatní mažou. Kamarád tam jednou vložil video Linkin Park, a dostal vyhazov! Neustále opakují: "Tohle je nástěnka o ROCKOVÉ hudbě!!!" Jo, jasně. Hard rock od Zeppelinů tam být nesmí (smazali to), ale reggae od Armatradingové jim zjevně nevadí. Nemyslím si, že je to otázka žánru, spíše vkusu. A jejich vkus je ten jediný správný. Nedivím se, že už tam chodí jenom pět lidí (správce, moderátoři a dva jejich posluhovači).
  Skřivánci na oprátce
  Tuhle slečnu teda moc nemusím. Ten její hudební vkus je fakt mizérie - samý Nickelback, Green Day a Linkin Park. A ani se nestydí to přede mnou pouštět nahlas. Aspoň že má teda ráda tu novou kritiku. Ale trošku to s tím Brooksem přehání, měla by si občas přečíst i někoho jiného, třeba René Wellka. To je aspoň materiál! Sice říkala, že četla Teorii literatury, ale to je málo. Podle mě jsou stejně lepší Koncepty literární vědy. Ale do toho ji nedotlačím ani párem volů.

  Saxana9
  Aha. Takže každý, kdo neposlouchá tu tvou milovanou rockovou avantgardu 70. let, je kulturní barbar a nemá vkus. Tak to je opravdu hodně otevřený přístup. :D Jo a btw, Koncepty literární vědy jsou fakt nejvýznamnější Wellkovo dílo. xPPP Jako sorry, ale k čemu je mi dobré vědět, kdo a kdy poprvé použil termín "symbolismus"? Teorie literatury je teda daleko reprezentativnější, pokud chce člověk poznat základní Wellkovy myšlenky. Popřípadě ještě jeho eseje ze 70. a 80. let. Ale Koncepty? To je z větší části jenom historiografie odborných termínů. A jestli se slečna zajímá o novou kritiku, tak jí to bude celkem k ničemu. :DDD

  Princess Ambiguity
  Twl Nickelback a Linkin Park? To jsem poslouchala někdy před 10 lety. :DDD Teď poslouchám hlavně Hozier, Pharrella Williamse, Lanu del Rey apod. xD Ale jako Zappu a Beefhearta fakt neposlouchám a poslouchat nebudu. :DDD Jo a co se týče těch Konceptů literární vědy, nečetla jsem je přesně z toho důvodu, který jsi uvedl. Je to jenom přehlídka literárněvědné terminologie. xPP Taky nevím, proč bych si měla číst nějakého Kanta v Anglii nebo Vzestup anglické literární historie, když nestuduju ani anglistiku, ani filozofii. Nebudu číst nějakého Wellka jenom proto, že je to něčí idol. Když jím chceš být posedlý, fajn. Ale mě k tomu nenuť. Já mám vlastní vkus. :DDD

  Mám rád:

  Knihy R^
  Historii :-D
  Geografii ;-) (ovšem nikoli ve Spenserových dílech)
  Vídeňský řízek O:-)
  OLINKU BRODSKOU R^
  Moje BFF Austina Warrena a Ericha Auerbacha :-3

  Romana Ingardena, Friedricha Nietzscheho a Benedetta Croceho! R^

  Nemám rád:

  Positivismus :-E
  Dekonstruktivismus :-(
  Kulturní relativismus :-(
  Odpůrce nové kritiky :-Q
  BLANCHOTA a MAILERA !!! :-$

  A ty se moc neusmívej, ten tvůj Nový historismus nesnáším taky! Rv

  Moji vizitku naposledy navštívili:

  Marek-B, Marcynka, tygřice8, Barča419, Holka12letá, Myška13, darkness, Veryfr, jenisek98, Freťule