Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?
  1675616

  Vizitka naposledy upravena:
  21. září ve 13:28

  Profilový obrázek:
  Alpy, © majdula2000

  Styl vizitky:
  Nuda v noci, © HelPik

  majdula2000

  Moje přezdívka: majdula2000
  vůdkyně smečky
  správkyně Alíka

  S Alíkem kamarádím už 13 let a 282 dní. Jsem holka. Mé skutečné jméno je Majda a je mi 21 let. Narozeniny mám 19. června. Místo, kde bydlím, se jmenuje docela pěkně, je to takový malý pokojíček pár pater nad zemí. Mezi moje zájmy patří cestování, hry, hudba, chat, internet, kutilství, malování, počítače, příroda, rodina, sběratelství, sport, tvoření, vaření, věda a technika, vesmír, zvířata. Naposledy jsem Alíka navštívila dnes v 8:18, nyní jsem online! Moji vizitku už navštívilo 3003 kamarádů.

  Přihlas se a přidej si mě mezi své kamarády.

  Co chci říct světu:

  Ahoj, vítám tě na své vizitce, klidně mi napiš (jsem tu hodně často, takže určitě nebudeš na odpověď dlouho čekat;-)) nebo si mě přidej mezi své kamarády.


  Pro ty, co si toho ještě nevšimli... Moje přezdívka začíná malým písmenkem, ne velkým! Zkuste na to myslet a nekomolit mi to, taky se snažím vaše přezdívky psát pořádně...:-3  Určitě by si všichni, kteří to ještě neudělali, měli přečíst pravidla.

  Pak pár věcí ke správcování...

  Dáš mi u nějakého stálého stolu SS (Správce stolu)?
  Pokud Tě neznám, tak určitě ne. Nedostaneš jej také v případě, když u stolu už nějaký Správce je. Ráda bych Tě upozornila na skutečnost, že ten, kdo určí Správce stolu, bere za jeho činy odpovědnost. To znamená, že pokud zneužiješ moci žluté korunky (např. někoho neprávem vyhodíš, nebo vyčistíš stůl), budeš mít problém nejen Ty, ale i ten, kdo Ti korunku dal. Pokud chceš mít SS za každou cenu, založ si vlastní stůl. Pamatuj ale: Pokud bude mít stůl nevhodný název či se tam budou probírat nevhodná témata, může Ti být korunka odebrána i tam. (Jestliže má stůl název, který je proti pravidlům Alíka, případně je prostě na dětský web nevhodný, tak ho samozřejmě rovnou mažeme bez řešení korunky.)

  Jestliže někdo zlobí v klubovně a není tam žádný správce, využijte nahoře možnost „Nahlásit neplechu“. Napište přezdívku toho, kdo zlobí, a klidně i zkopírujte nějaké konkrétní příspěvky. Nahlašujte pokud možno od stolu, kde se ta neplecha děje, snadněji se to pak dohledá. Současně s tím můžete i napsat dopis někomu ze správců Alíka (ne, opravdu nesledujeme neplechy každou vteřinu), ideálně tomu, kdo je zrovna online, protože tak se o tom dozvíme nejrychleji. K takovým těm hláškám, že nemá cenu psát, protože to máme hlídat... Možná vás to překvapí, ale i my jsme jen lidi. Máme určité povinnosti, chodíme do práce/školy a tak podobně, takže i kdybychom chtěli, tak tu prostě nemůžeme sedět 24/7. Mimo to taky každý normální člověk potřebuje někdy spát.

  Jinak pokud si třeba zamknete stůl a nebudete se k němu moct dostat, tak mi taky klidně napište, pokud mě uvidíte online, není problém vám odemknout. :-)


  Pokud vás zajímá něco o mně, tak pár věcí si můžete přečíst trochu výše na začátku vizitky, ale možná by se dalo napsat ještě něco, takže... bydlím v jednom severočeském městě a jsem taková trochu (no... možná trochu víc:-D) bláznivá a ztřeštěná holka. Ráda tu kecám, páč je tu opravdu dost fajnových lidí, a nebo hraju hry, nejčastěji se tedy nacházím v Klubovně nebo na Ledničce a sem tam si zahraju i Drahokamový důl. Mimo to se poslední dobou také občas potuluju kdesi v Alíkovinách a zpracovávám články.;-)

  Celkově tu straším už téměř 14 let, poprvé jsem se tu registrovala v roce 2007 pod přezdívkou pikipiki, ale nějak jsem sem nechodila, páč jsem měla jiné „starosti“, hlavně běhat venku, nicméně doba se mění a já se za těch x let samozřejmě změnila také, takže nyní mě tu najdete každý den, mám to tu strašně ráda, poznala jsem tu spoustu úžasných kamarádů, na které nikdy nezapomenu...

  Co se školy týče, tak studuju pedagogickou fakultu Západočeské univerzity, školu mám tedy v Plzni. Loni jsem tam vzhledem k situaci moc nepobyla, protože když už je online výuka, tak doma je doma, že ano, ale věřím tomu, že to letos bude lepší.:->

  Jak už vám asi škola napověděla, chodím do školy, kde se učí budoucí učitelé. Fuj, to je zvláštní věta, ale co už. Ne, teď vážně, kdybyste potřebovali s něčím pomoct nebo něco vysvětlit, klidně se ozvěte. Zaměřuju se hlavně na matematiku a technickou výchovu, ale poradím si i s několika dalšími předměty.;-)

  Z koníčků mám nejraději plavání a blbinky ve vodě, když to jde, tak u moře i šnorchlování, jinak mě baví kreslení, psaní Alíkovin, v létě turistika a v zimě samozřejmě lyžování... Jo, a vymýšlení lumpáren!O:-)

  Tedy... bylo by toho samozřejmě mnohem více, ale koho by potom bavilo to všechno číst? Nejspíše nikoho, ale kdyby se toho o mně přeci jen chtěl někdo dozvědět více, tak bude asi nejlepším místem nějaký Alíkovský sraz, bývám tam poslední dobou vždycky.:->

  První sraz, na kterém jsem se objevila, se konal roku 7. dubna 2018 v Brně. Krátce na to byl Chomutov, Hradec Králové, Olomouc a na závěr tohoto roku také tradiční Praha.

  Další rok (tedy 2019) následovala Ostrava, Karlovy Vary, Beroun, České Budějovice (tam jsem nebyla, protože jsme měli seminář), Ústí nad Labem a v další Praze jsem si to poprvé zkusila v roli organizátora... No, nebylo to nakonec zase tak špatné.:->

  Loni nám situace ohledně pandemie dost plánů překazila, takže jsme stihli akorát Kroměříž a Doksy, ale věřím tomu, že si to brzy vynahradíme!:-3


  Moje přezdívky tady na Alíkovi jsou:
  majdula2000
  petshopacek2000
  kůň2000
  littlestpetshop2000
  princeznapetshopka2000
  majdulka123
  pikipiki
  pikipikimajdulka123
  pipi-dlouhá-punčocha
  triskomyš
  xylofon

  Teda takhle... Je jich mnoooohem víc, ale... Ani já sama si je všechny nepamatuju.:-D

  A ještě pro pobavení moje aprílové hodnosti:
  V roce 2018 jsem byla rozšmoulovaný pomeranč.8-P
  V roce 2019 připoutané hromobití.Z
  Loni pro změnu usnášeníhodná studánka.:-D
  No, a konečně letos jsem byla neožužlané leporelo... i když neožužlané zřejmě ne moc dlouho.8-P

  Mám ráda:

  Je toho celkem dost, ale hlavně:
  Vodu (jako pití, ale i jako zdroj zábavy, tedy vodní bitvy, bazény, koupaliště, řeky, moře a tak podobně, ale samozřejmě i sjíždění řeky na lodičkách)

  Matematiku (ano, vím, že většina normálních lidí tenhle předmět nesnáší, ale já ho prostě miluju, normální tak jako tak nejsem)

  Logiku (možná se to může zdát jako nesmysl, ale opravdu se dá najít ve většině běžných věcí a když člověk pochopí logické spojitosti, tak spousta věcí jde hned lépe)

  Abaku (to jest taková hra, hlavně pro poblázněné milovníky matematiky, je to trošku podobné Kris Krosu, akorát se místo slov z jednotlivých písmenek skládají příklady z jednotlivých čísel)

  Zvířata (nemusí to být jen domácí mazlíčci, ráda se třeba podívám i v zoo na hady a pavoučky, ale brouky už moc nemusím)

  Lítání venku (to už se v dnešní době tak často nevídá, ale já jsem na tom opravdu vyrostla a musím říct, že to byl úžasně strávený volný čas)

  Tábory (nejen v létě, ale i v zimě, popravdě řečeno si bez toho nedovedu představit letní prázdniny, jezdím na tábory už nějak od pěti a je to opravdu něco úžasného, spousty zážitků na celý život...)

  Legraci (tak samozřejmě, bez smíchu by to prostě nešlo)

  Rodinu (tady asi moc komentář potřeba není, rodina je zkrátka rodina)

  Kamarády (troufla bych si říct, že moji nejlepší kamarádi jsou právě z téhle stránky, je jich docela hodně, ale jmenovat je tady nebudu, to by bylo ještě na dlouho)

  Alíka (na toho se nikdy nesmí zapomenout, ta nejlepší stránka na celém internetu)

  Alíkovské srazy (naprosto úžasné akce, je to opravdu vždycky skvěle strávená sobota, děkuju všem, které jsem na nějakém srazu mohla potkat)

  Psaní Alíkovin (sice se mi do toho dřív vůbec nechtělo, ale později jsem zjistila, že je to úplně bezva)

  Kreslení (taková pohodová zábava, jen tak volně pohybovat rukou s tužkou po papíře... mnohdy i začnu prostě něco kreslit, aniž bych věděla, co kreslím, a až po chvilce si v tom něco hledám)

  Z jídla mám úplně nejraději rýži se zeleninou, pečené brambory a jogurt s granolou a ovocem. A samozřejmě sýrovou pizzu!$>

  Nemám ráda:

  Toho taky není málo, ale tak třeba:
  Faleš (nejhorší jsou falešní kamarádi)

  Lži (ve většině případů to stejně k ničemu moc není, protože určitě každý zná přísloví, že lež má krátké nohy...)

  Pomluvy (nejhorší jsou lidé, kteří se baví pomlouváním lidí, se kterými se v určitých chvílích kamarádí)

  Nenávist (neříkám, že musí každý každého milovat, ale myslím, že kamarádství je lepší než nenávist)

  Zlé lidi (tím myslím třeba ty, co týrají chudáky zvířátka, vrahy a podobně)

  Maso (tedy většinu masa, nejsem úplně vegetarián, jen jsem prostě hrozně vybíravý člověk a taky je mi líto zvířátek)

  Alkohol (naprosto odporné svinstvo, které akorát tahá z lidí peníze a v horším případě spolu s nezodpovědnými řídící způsobuje dopravní nehody)

  Cigarety (naprosto odporné svinstvo číslo dvě, které kromě tahání peněz ještě nehorázně smrdí)

  Nerespektování pravidel (to myslím kromě normálního života i tady na Alíkovi, protože i tady se vždycky najde někdo, kdo prostě nechápe, že je na dětském internetu)

  Když mi v noci spadne mobil z postele a já pak ráno musím hned vstát a lovit ho kdovíkde, abych na něm mohla vypnout budík.:-c

  Když potřebuju něco napsat a nepíše mi žádná propiska! (A tužku třeba nemám po ruce.):-c

  Koronavirus a všechna ta omezení, která jsou s ním spojená. Hlavně teda to, že se nemůže normálně do školy.;-(

  Kdo se mnou kamarádí:  (349)

  _Bouchly__Parek_, _Query, 007mary, 12Izousek3, 678910, Adee, Agent-PTA, agnes_s, A-G-N-E-S18, Alfa_Beta, Alík, AliNka102, Alpina, ALX75, Amee, Áňa_2012, ANDÍLEK2009, Andrejka7821, Anež, Anežka9, AnnaCh, Anonym22, anonymni_holka_a, Antonella9, B_101, BakerStreet, bakoleta, Barča419, bella852, beruškalili, bess, bitnarka123, Blébleblé, brdik, CaMiL, capriola, Copinka, Češtinář, číča800, Čičibaka, Dari, darkness, Dinosaurus22, Dogeris, Dogi, Donut567, donutek3000, Doty5, dračiceledová, duseditete, DžungaráčekChlupáček, ekologický, ElčaD, Eliana7, Elinka555, Elisa_8, Eliška987654321, Em9, Ema1609, Emaeiffel, Emilinecka, Ender6, Eshli, Fandíček18, Filípek28, FreddCz, Freťule, gerberka, Gigisuška, Héfaistos, Hogo, HONZULIN8, horselover, Hroch Pepíček, Hrošica, Hučí, husite7, Iamspongebob, Ivusa122, jakub10004, Jančulka, Jára1312, Jarda190, Javier, JirkaBobik, JMkolo83, JojoLady, Joy_Chery, Julča05, JuldaMulda2010, julous, kacik85, kačík24, Kačka12, kajaz, KAJČAD58, kajik01, kajka3010, KatarinaPetrovova, Kateisblack, kefír, Kekky, Kety28, Kika44, Kiki12, Kirikule, klarka23, Knížkatom, Koalík, koalodanda, KOČKAL, Komárek941, kosinova, KrálíčekSušenka, Králíčice, králíkpepík, Kralinda35, Krokouš, Kubik111, kytarystka05, Lacko5, Lajka01, Lajka8697, Lanka, lékařský, levhart2009, Lixerko, llukas1, Lollymaniak, LucieT, lvice_laura, Magda8, maggiesimspons, majacos, Májuška96, maminka_panenka, marbo1212, Mardos, mareklauer21, Mari1, market_love, MartinasGame, martinka8pejsek, MartinVeselý, MarvelHead, Mataty8, Mateas, Matisek, Matoška, Maya_Sakamaki, MedvidekKiki, Meggalucy, MichP, mikakos, Milagros, MinaHoshi, minnie_silver, Misicka124, Misíkovec, Míša_11, –MM–, MMer, moon98, Moonreal, Motýl12345, Motylek1, MuldaJulda2012, MyškaNiky, Natýček1, navaho, nejnejka, nfnf, Nicolette19, Noemei, notička1999, olivka024, ONDRÁŠE, Ondyandul, Pampeliška181, Pandífanynka11, Pandik, pandobrák, papagaja, Papoušek_Nfnf, paratko2323, Parníček512, PaulaF, Pavlikkamarad, PejsekNelinka, pejskařka11, petshopacek2000, Pidalka9, Planet, Pralinka2, prodfok, Rapo, risa, Rittav, Robert09, Rodé, Romulus-Caesar, Rottenegg10, Růžovka2, saMueL2007, sarinka01_queenisthebest, sarinka5, Selenpie, sešenčička, Símaahafling, simulačnímhd, SlečnaLMS, Slzaholička1, Sofie10, sosho, Starosta, Surik, šipín, Štěpánka2010, ta_cerna, TajemnaOsoba, Teer_Lee, tenista, terinecek16, ThePsycho, ThePumpa, tibut, Tobias7, Toboganl, tomášektom, tomikking, Turtle25, tygřice8, Typjedna3, upír52, vaiva, Valča_57, Vejunkaaa, VelkýBochník, Véna, verbum, Veronika1996, Veryfr, Viki_show, VikiKlára, Viking, vikinka28, VikiS, Viktorie7, Viktorka, Visokoškolák, Vysa318, Xx_GameMaster_xX, Yzop, Zázalka, zdena1581

  Moje vybrané obrázky:

  Alpy

  Články, které jsem napsala: (jen 20 nejnovějších z celkem 68)

  Pozvánka na Alíkovský sraz v Liberci 16. října 2021

  vydáno 18. září ve 4:00

  Po více než roce se konečně blíží další sraz, a to v severočeském Liberci! Je to krajské město, jehož dominantou je vysílač na Ještědu. Ovšem i dole ve městě je spousta zajímavých míst, která stojí za návštěvu, ať už třeba Babylon či IQlandie… celý článek

  Autorka: majdula2000

  Plavecký kvíz

  vydáno 13. září ve 4:00

  Máte rádi vodu? A umíte pořádně plavat? Určitě jste někdy slyšeli i o tom, že jsou různé plavecké způsoby, které se učí třeba na plaveckých kroužcích, ale někdy i na školním plavání. Znáte je? Ať už ani, či ne, můžete si vyzkoušet kvíz. celý článek

  Autorka: majdula2000

  Recenze k filmu Divoký Spirit

  vydáno 22. června ve 4:00

  Děti někdy dokáží věci, o které by se nepokoušel ani leckterý dospělý. Ale není náhodou představa o tom, že malá holka zabrání únosu stáda koní, přeci jen trochu moc? Film bude mít v našich kinech premiéru 24. června. celý článek

  Autorka: majdula2000

  Události kolem roku 2000

  vydáno 1. února ve 4:00

  Co se dělo kolem roku 2000? Pro některé mladší ročníky je to možná celkem „historie“, ale třeba pro důchodce jen pár let zpátky. Svět se za tu dobu v lecčem změnil... celý článek

  Autorka: majdula2000

  Večerní táborové rituály

  vydáno 2. ledna ve 4:00

  Na jednom táboře, kde se vedoucí opravdu hodně snažili, abychom spolu všichni vycházeli a bylo nám fajn, jsme měli takový zvyk, že jsme měli každý večer rituál. Jen tak jsme seděli pozdě večer v naprosté tmě v lese a povídali si. Zajímá vás, co jsme tam mohli řešit? To se dozvíte v článku. celý článek

  Autorka: majdula2000

  Vánoční pohádka – Záhadné počasí

  vydáno 24. prosince 2020 v 7:45

  Zase jsou tu Vánoce! Alík s Pepíčkem se už nemůžou dočkat večera. Ale moment! Něco tady nehraje. Venku svítí sluníčko a je tam vyloženě horko. Tohle že mají být Vánoce? celý článek

  Autorka: majdula2000

  Noční dobrodružství na táboře

  vydáno 31. října 2020 v 7:30

  Na jednom táboře jsme hráli hru s „majáky“. Spočívala v tom, že nás vedoucí večer, když už byla tma, odvezli kamsi pryč. Naším úkolem bylo se nepozorovaně dostat zpátky do tábora. Ovšem stačí drobný zádrhel a celá akce se může pěkně zvrtnout… celý článek

  Autorka: majdula2000

  Recenze k filmu Princova cesta

  vydáno 10. října 2020 v 7:30

  Uměli byste si poradit, když byste venku našli jen tak ležet podivného starce?
  Film bude mít v našich kinech premiéru 18. října 2020. celý článek

  Autorka: majdula2000

  Recenze k filmu Léto patří rebelům

  vydáno 6. října 2020 ve 4:30

  Co byste dělali, kdyby vaši rodiče měli úplně jiné prázdninové plány než vy? Jonáš si nedovede představit, že by měl prázdniny trávit bez svého dědečka, jeho maminka si to ale představuje úplně jinak…
  Film bude mít v naších kinech premiéru ve čtvrtek 8. října 2020. celý článek

  Autorka: majdula2000

  Recenze k filmu Děda, postrach rodiny

  vydáno 8. září 2020 ve 4:20

  Co byste dělali, kdyby se k vám domů měl přistěhovat váš děda? A aby toho nebylo málo, tak by se stěhoval přímo do vašeho pokoje! V této bláznivé komedii od 10. září uvidíte, jak se s touto situací vypořádá jeden dvanáctiletý kluk... celý článek

  Autorka: majdula2000

  Keep Talking and Nobody Explodes

  vydáno 15. srpna 2020 v 6:30

  Název hry v překladu znamená něco jako pořád mluv a nikdo nevybuchne.
  Drátky, tlačítka, podivné znaky, morseovka, blikající barevná světélka, … Napadlo by vás, co všechno můžete najít na bombě? Často se to liší, ovšem jedno je tam vždycky – odpočet! Zvládnete společně s kamarádem/kamarády včas zajistit, aby vaše bomba nevybouchla? celý článek

  Autorka: majdula2000

  Alíkovský sraz v Doksech 8. 8. 2020

  vydáno 11. srpna 2020 ve 13:35

  V sobotu 8. srpna se konal takový prázdninový sraz. Viděli jsme Máchovo jezero, muzeum Čtyřlístku a nakonec jsme se samozřejmě šli i vykoupat! celý článek

  Autorka: majdula2000

  ParaZOO – tak trochu jiná zoo

  vydáno 9. srpna 2020 v 6:30

  Běžné zoologické zahrady jistě všichni dobře znáte – všude pobíhající všelijaká zvířátka, mnohdy i taková, která byste u nás ve volné přírodě asi vidět nemohli. Ovšem ne všechny zoo jsou zrovna takové… celý článek

  Autorka: majdula2000

  Recenze k filmu Vzhůru za sny

  vydáno 22. července 2020 v 6:30

  Chtěli jste někdy ovlivnit, co se vám v noci bude zdát? Zažít dobrodružství se svými kamarády, nebo se třeba bát? V tomto animovaném filmu uvidíte někoho, kdo ovládat sny skutečně umí! A nejen ty svoje… celý článek

  Autorka: majdula2000

  Pozvánka na Alíkovský sraz v Doksech 8. srpna 2020

  vydáno 6. července 2020 v 6:30

  Znáte Čtyřlístek? Třeskoprsky, Blaťák nebo Bezzub? Víte, že to jsou pohádkové názvy skutečných míst? Věděli byste, kde je hledat? Pokud ne, tak přichází ten správný čas to napravit! A pokud ano, tak určitě víte, jak moc pěkně tam je, viďte? celý článek

  Autorka: majdula2000

  Recenze k filmu Lassie se vrací

  vydáno 25. června 2020 ve 4:20

  Fenka Lassie strašně miluje svého klučičího páníčka. Když ale jeho tatínek přijde o práci, musí se celá rodina přestěhovat do malého bytu, kde tak velký mazlíček být prostě nemůže. Musí proto pryč… s novou rodinou po pár dnech odjíždí až daleko na sever, k moři. Ani to však Lassie nezastaví, protože ona moc dobře ví, kde je její domov… celý článek

  Autorka: majdula2000

  Putování světem nočních příběhů – 4. díl

  vydáno 19. června 2020 ve 4:30

  Závěr vymyšleného příběhu o světě snů. Cesta podzemím už byla, svět nad mraky také, ale jen z části, rozhodně to ještě nebylo všechno... Jaké dobrodružství se tam dá ještě zažít? celý článek

  Autorka: majdula2000

  Vzpomínky bývalých správců Alíka

  vydáno 2. června 2020 ve 4:44

  Alíkovi už je 20 let. Když se „narodil“, tak nemalá část současných Alíkovců ještě ani nebyla na světě. Za tuto poměrně dlouhou dobu se tady leccos změnilo, vystřídala se zde spousta uživatelů, majitelé a samozřejmě i několik správců! Od nich jsme se snažili získat nějaké vzpomínky na jejich působení na Alíkovi. A jak to dopadlo? celý článek

  Autorka: majdula2000

  Putování světem nočních příběhů – 3. díl

  vydáno 23. května 2020 v 7:30

  Další díl fantasy příběhu, který pojednává o pohádkovém světě, o němž se vám ani nesnilo... celý článek

  Autorka: majdula2000

  Putování světem nočních příběhů – 2. díl

  vydáno 23. dubna 2020 ve 4:20

  Pokračování příběhu o kouzelném nočním světě, ve kterém se lidem plní všechna přání... celý článek

  Autorka: majdula2000