1675616

Vizitka naposledy upravena:
1. dubna ve 23:43

Profilový obrázek:
Veverka, © majdula2000

Styl vizitky:
Nuda v noci, © HelPik

majdula2000

Moje přezdívka: majdula2000
vůdkyně smečky
správkyně Alíka

S Alíkem kamarádím už 12 let a 112 dní. Jsem holka. Mé skutečné jméno je Majda a je mi 19 let. Narozeniny mám 19. června. Místo, kde bydlím, se jmenuje docela pěkně, je to takový malý pokojíček pár pater nad zemí. Mezi moje zájmy patří cestování, hry, hudba, chat, chovatelství, internet, klub (oddíl), kutilství, malování, počítače, příroda, rodina, sběratelství, sport, tvoření, věda a technika, vesmír, zahrada, zvířata. Naposledy jsem Alíka navštívila dnes v 0:24, nyní jsem online! Moji vizitku už navštívilo 2235 kamarádů.

Přihlas se a přidej si mě mezi své kamarády.

Co chci říct světu:

Ahoj, vítám tě na své vizitce, klidně mi napiš (jsem tu hodně často, takže určitě nebudeš na odpověď dlouho čekat;-)) nebo si mě přidej mezi své kamarády.


Určitě by si všichni, kteří to ještě neudělali, měli přečíst pravidla.

Pak pár věcí ke správcování...

Dáš mi u nějakého stálého stolu SS (Správce stolu)?
Pokud Tě neznám, tak určitě ne. Nedostaneš jej také v případě, když u stolu už nějaký Správce je. Ráda bych Tě upozornila na skutečnost, že ten, kdo určí Správce stolu, bere za jeho činy odpovědnost. To znamená, že pokud zneužiješ moci žluté korunky (např. někoho neprávem vyhodíš, nebo vyčistíš stůl), budeš mít problém nejen Ty, ale i ten, kdo Ti korunku dal. Pokud chceš mít SS za každou cenu, založ si vlastní stůl. Pamatuj ale: Pokud bude mít stůl nevhodný název či se tam budou probírat nevhodná témata, může Ti být korunka odebrána i tam.

Jestliže někdo zlobí v klubovně a není tam žádný správce, využijte nahoře možnost „Nahlásit neplechu“. Napište přezdívku toho, kdo zlobí, a klidně i zkopírujte nějaké konkrétní příspěvky. Nahlašujte pokud možno od stolu, kde se ta neplecha děje, snadněji se to pak dohledá. Současně s tím můžete i napsat dopis někomu ze správců Alíka (ne, opravdu nesledujeme neplechy každou vteřinu), ideálně tomu, kdo je zrovna online, protože tak se o tom dozvíme nejrychleji. K takovým těm hláškám, že nemá cenu psát, protože to máme hlídat... Možná vás to překvapí, ale i my jsme jen lidi. Máme určité povinnosti, chodíme do práce/školy a tak podobně, takže i kdybychom chtěli, tak tu prostě nemůžeme sedět 24/7. Mimo to taky každý normální člověk potřebuje někdy spát.

Jinak pokud si třeba zamknete stůl a nebudete se k němu moct dostat, tak mi taky klidně napište, pokud mě uvidíte online, není problém vám odemknout. :-)


Pokud vás zajímá něco o mně, tak pár věcí si můžete přečíst trochu výše na začátku vizitky, ale možná by se dalo napsat ještě něco, takže... bydlím v jednom severočeském městě a jsem taková trochu (no... možná trochu víc:-D) bláznivá a ztřeštěná holka. Ráda tu kecám, páč je tu opravdu dost fajnových lidí a nebo hraju hry, nejčastěji se tedy nacházím v Klubovně nebo na Ledničce a sem tam si zahraju i Drahokamový důl. Mimo to se poslední dobou také občas potuluju kdesi v Alíkovinách a zpracovávám články.;-)

Celkově tu straším už víc než 12 let, poprvé jsem se tu registrovala v roce 2007 pod přezdívkou pikipiki, ale nějak jsem sem nechodila, páč jsem měla jiné „starosti“, hlavně běhat venku, nicméně doba se mění a já se za těch x let samozřejmě změnila také, takže nyní mě tu najdete každý den, mám to tu strašně ráda, poznala jsem tu spoustu úžasných kamarádů, na které nikdy nezapomenu...

Z koníčků mám nejraději plavání a blbinky ve vodě, když to jde, tak u moře i šnorchlování, jinak mě baví kreslení, psaní Alíkovin, v létě turistika a v zimě samozřejmě lyžování... Jo, a vymýšlení lumpáren!O:-)

Tedy... bylo by toho samozřejmě mnohem více, ale koho by potom bavilo to všechno číst? Nejspíše nikoho, ale kdyby se toho o mně přeci jen chtěl někdo dozvědět více, tak bude asi nejlepším místem nějaký Alíkovský sraz, bývám tam poslední dobou vždycky.:->


Moje přezdívky tady na Alíkovi jsou:
majdula2000
petshopacek2000
kůň2000
littlestpetshop2000
princeznapetshopka2000
majdulka123
pikipiki
pikipikimajdulka123
pipi-dlouhá-punčocha
triskomyš
xylofon

Teda takhle... Je jich mnoooohem víc, ale... Ani já sama si je všechny nepamatuju.:-D

A ještě pro pobavení moje aprílové hodnosti:
V roce 2018 jsem byla rozšmoulovaný pomeranč.8-P
V roce 2019 připoutané hromobití.Z
No a letos pro změnu usnášeníhodná studánka.:-D

Mám ráda:

Je toho celkem dost, ale hlavně:
Vodu (jako pití, ale i jako zdroj zábavy, tedy vodní bitvy, bazény, koupaliště, řeky, moře a tak podobně, ale samozřejmě i sjíždění řeky na lodičkách)

Matematiku (ano, vím, že většina normálních lidí tenhle předmět nesnáší, ale já ho prostě miluju, normální tak jako tak nejsem)

Logiku (možná se to může zdát jako nesmysl, ale opravdu se dá najít ve většině běžných věcí a když člověk pochopí logické spojitosti, tak spousta věcí jde hned lépe)

Abaku (to jest taková hra, hlavně pro poblázněné milovníky matematiky, je to trošku podobné Kris Krosu, akorát se místo slov z jednotlivých písmenek skládají příklady z jednotlivých čísel)

Zvířata (nemusí to být jen domácí mazlíčci, ráda se třeba podívám i v zoo na hady a pavoučky, ale brouky už moc nemusím)

Lítání venku (to už se v dnešní době tak často nevídá, ale já jsem na tom opravdu vyrostla a musím říct, že to byl úžasně strávený volný čas)

Tábory (nejen v létě, ale i v zimě, popravdě řečeno si bez toho nedovedu představit letní prázdniny, jezdím na tábory už nějak od pěti a je to opravdu něco úžasného, spousty zážitků na celý život...)

Legraci (tak samozřejmě, bez smíchu by to prostě nešlo)

Rodinu (tady asi moc komentář potřeba není, rodina je zkrátka rodina)

Kamarády (troufla bych si říct, že moji nejlepší kamarádi jsou právě z téhle stránky, je jich docela hodně, ale jmenovat je tady nebudu, to by bylo ještě na dlouho)

Alíka (na toho se nikdy nesmí zapomenout, ta nejlepší stránka na celém internetu)

Alíkovské srazy (naprosto úžasné akce, je to opravdu vždycky skvěle strávená sobota, děkuju všem, které jsem na nějakém srazu mohla potkat)

Psaní Alíkovin (sice se mi do toho dřív vůbec nechtělo, ale později jsem zjistila, že je to úplně bezva)

Kreslení (taková pohodová zábava, jen tak volně pohybovat rukou s tužkou po papíře... mnohdy i začnu prostě něco kreslit, aniž bych věděla, co kreslím, a až po chvilce si v tom něco hledám)

Z jídla mám úplně nejraději rýži se zeleninou, pečené brambory a jogurt s granolou a ovocem. A samozřejmě sýrovou pizzu!$>

Nemám ráda:

Toho taky není málo, ale tak třeba:
Faleš (nejhorší jsou falešní kamarádi)

Lži (ve většině případů to stejně k ničemu moc není, protože určitě každý zná přísloví, že lež má krátké nohy...)

Pomluvy (nejhorší jsou lidé, kteří se baví pomlouváním lidí, se kterými se v určitých chvílích kamarádí)

Nenávist (neříkám, že musí každý každého milovat, ale myslím, že kamarádství je lepší než nenávist)

Zlé lidi (tím myslím třeba ty, co týrají chudáky zvířátka, vrahy a podobně)

Maso (tedy většinu masa, nejsem úplně vegetarián, jen jsem prostě hrozně vybíravý člověk a taky je mi líto zvířátek)

Alkohol (naprosto odporné svinstvo, které akorát tahá z lidí peníze a v horším případě spolu s nezodpovědnými řídící způsobuje dopravní nehody)

Cigarety (naprosto odporné svinstvo číslo dvě, které kromě tahání peněz ještě nehorázně smrdí)

Nerespektování pravidel (to myslím kromě normálního života i tady na Alíkovi, protože i tady se vždycky najde někdo, kdo prostě nechápe, že je na dětském internetu)

Dějepis (a jiné „ohromně“ důležité předměty v maturitním ročníku střední školy, kdy to nikoho nezajímá)

Když mi v noci spadne mobil z postele a já pak ráno musím hned vstát a lovit ho kdovíkde, abych na něm mohla vypnout budík.:-c

Pokud si moje malá příšerka (rozumějte zebřička) ráno při nějakém mém pohybu ještě v polospánku usmyslí, že už prostě nebudu spát, protože chce jíst, takže píská a píská a píská, čímž mě většinou donutí vstát (občas to ale nevyjde a akorát schytá ránu plyšákem do klece).;-D

Kdo se mnou kamarádí:  (227)

_Amy_, _Bouchly__Parek_, 007mary, Adee, AdriankaRůže, Agent-PTA, A-G-N-E-S18, Alfa_Beta, Alík, Alpina, ALX75, Amálka254, Amee, Ananoe, ANDÍLEK2009, Andrlák, andyell, Anett0001, Antonella9, BakerStreet, bellabella1, BerunkaBara, beruškalili, bess, Copinka, Češtinář, číča800, Dana1973, darkness, Davesss, david1992, Donut567, dračiceledová, Drobek2011, DžungaráčekChlupáček, eideter, ElčaD, Eli2002, Eliška987654321, Ema1609, Emilinecka, Ender6, Fandíček18, feelings, Felix22, fiska1, Freťule, Grillerka, Hejkal, Hogo, HONZULIN8, Hroch Pepíček, Hrošica, husite7, Iamspongebob, Ivusa122, jakub10004, Jára1312, Jarda190, Jednorožec331, JirkaBobik, JMkolo83, joe1945, JojoLady, Joy_Chery, Julča05, kacik85, kajaz, KAJČAD58, Kajda_majda, kajik01, kefír, KH77, Kid456, Kika44, klarka23, klobáska, Koalík, kočička4567, Komárek941, kosinova, Koště, králíkpepík, Kralinda35, Křeček_Meginka, Lajka01, Lajka8697, lékařský, Lenča, levhart2009, llukas1, lpsspagetka9, LucieT, Luky1999, magdička8, MaggieSimpsonová, maggiesimspons, majacos, Majk3_YouTube, Májuška96, marbo1212, Mardos, mareklauer21, Mari1, MartinasGame, martinka8pejsek, Mary3, Mataty8, Mateas, Matisek, Matoška, MedvidekKiki, MimoňkaMíša1234, mimsimi, MinaHoshi, Misíkovec, –MM–, Molly58, moon98, MyškaNiky, nejnejka, Nelisa, nfnf, nicolas22, Nicolette19, notička1999, on1, Ondra-official2019, ONDRÁŠE, PAAJAaALIIK, Pampeliška181, Pandífanynka11, panglaq, paratko2323, Parníček512, PaulaF, Pavlikkamarad, Pecinek, PejsekNelinka, petshopacek2000, Pidalka9, poberta, Pralinka2, Rapo, Ravezon, risa, Rittav, Rodé, Romulus-Caesar, Růžovka2, sarinka5, Selenpie, SlečnaLMS, Slzaholička1, snowflake2003, sonicNfnf, sosho, srdíčko007, Starosta, susoza, šikulka1234, šipín, Šťur, tenista, Tereziie, terinecek16, ThePsycho, ThePumpa, tibut, Tilika, Toboganl, tomášektom, tomikking, Turtle25, Twiki, Typjedna3, ultron01, Unicorn221, Valinka2007, verbum, Veryfr, VeverkaČiperka123, Vikher, VikiKlára, vikinka28, VikiS, Viktorka, Ytterbium, Yzop, zdena1581, Zemedelec, zindamicina, žofka10, Žužla

Moje vybrané obrázky:

Čísla

Články, které jsem napsala: (jen 20 nejnovějších z celkem 47)

Výlet na Jedlovou

vydáno 18. března ve 4:44

Někteří z vás možná čekají, že bude článek o nějakém místě, kde rostou spousty jedlí... No, tak to úplně nebude, Jedlová je kopec, ale není to jen nudná hora, je tam spousta možností, jak se perfektně vyřádit. celý článek

Autorka: majdula2000

Recenze k filmu Zapomenutý princ

vydáno 11. března ve 4:20

Tatínek svou malou dcerku Sofii bere každý den ve večerním vyprávění do imaginárního světa. Jenže i malá holčička roste a stává se z ní puberťák, kterého nějaké tatínkovy pohádky tolik neberou. Chce si snít o svém vlastním světě...
Premiéra tohohle filmu bude v našich kinech ve čtvrtek 12. března 2020. celý článek

Autorka: majdula2000

Recenze k filmu Volání divočiny

vydáno 25. února ve 4:30

Dobrodružný příběh jednoho psa, kterého obchodníci unesou z tepla jeho domova pryč. Do Kanady, kde je jen samý sníh. Musí se začlenit do psího spřežení a velmi rychle si zvyknout na úplně jiný život...
Film bude mít u nás premiéru tento čtvrtek – 27. února 2020. celý článek

Autorka: majdula2000

Recenze k filmu Ježek Sonic

vydáno 19. února v 15:50

Jistě už mnozí z vás slyšeli o takovém modrém stvoření, které se jmenuje Sonic. Tato legendární a superrychlá bytost už se ale z počítačových her dostává i na plátno! Zvláštní schopnosti sice mohou být fajn, ale téměř vždycky se najde někdo, kdo by je chtěl získat jen pro sebe...
Film bude mít v našich kinech premiéru zítra – ve čtvrtek 20. února 2020. celý článek

Autorka: majdula2000

Muzeum fantastických iluzí

vydáno 12. února ve 4:30

Chtěli byste se ocitnout někde, kde je možné levitovat, baletit, skončit na talíři nebo třeba v baňce, ve které kouzelníci vaří lektvary? Pokud ano, tak ani nemusíte nikam do pohádky... celý článek

Autorka: majdula2000

Alíkovský sraz v Kroměříži 25. 1. 2020

vydáno 28. ledna ve 4:20

V sobotu 25. ledna se konal další sraz Alíka. Tentokrát jsme zamířili na Moravu, protože tam už docela dlouho žádný sraz nebyl. Viděli jsme zahradu u zámku, muzeum, protiatomový kryt a taky jsme se pořádně nadlábli! :-D celý článek

Autorka: majdula2000

Recenze k filmu Cesta za živou vodou

vydáno 24. ledna ve 4:20

Král s královnou byli otráveni. Zachránit je může pouze živá voda z bájného zámku Soria Moria. Jenže existuje to místo vůbec?
Film bude mít v kinech premiéru 30. ledna 2020. celý článek

Autorka: majdula2000

Co se nám přihodilo na táboře

vydáno 21. ledna ve 4:20

Ze začátku to vypadalo na poklidný týden. Trochu jsme se seznámili a pak různě ve dne a někdy i v noci hráli všelijaké soutěže a hry. K tomu jsme se chodili koupat do nedaleké přehrady, protože občasné bouřky střídalo hrozné vedro. Ovšem kdyby byl celý tábor klidný a plný her, soutěží a sluníčka, tak by to nebylo úplně ono... celý článek

Autorka: majdula2000

Recenze k filmu Dolittle

vydáno 16. ledna ve 4:20

Dobrodružný film, který vás vezme na nebezpečnou plavbu. Cíl je jasný – najít zázračný lék a zachránit královnu. Ovšem není to úplně snadné, když nevíte, kde hledat, a k tomu vás honí zlí padouši...
Film má v našich kinech premiéru dneska, tedy 16. ledna 2020. celý článek

Autorka: majdula2000

Dobrodružství na horách

vydáno 2. ledna v 6:30

V listopadu jsme se s Pralinkou vydali na hory. Bylo to krátce po tom, co napadl sníh. Ovšem nebyla dostatečná zima na to, aby zůstal ve sněhové podobě, takže jsme i díky tomu zažili pěknou „srandu“. celý článek

Autorka: majdula2000

Dovolená na Moravě

vydáno 21. prosince 2019 v 7:30

V létě jsme se s tátou a ségrou vydali na pár dní na Moravu. Chtěli jsme na chvilku vypadnout někam pryč a taky se někam podívat. Byli jsme tam sice jen 3 noci, ale i tak jsme viděli spoustu krásných míst. celý článek

Autorka: majdula2000

Recenze k filmu Špióni v převleku

vydáno 20. prosince 2019 ve 4:20

Myslíte si, že dětské vynálezy jsou jen blbosti k ničemu? Co když mají nějaká taková „udělátka“ zachránit celý svět? A mohou se dva naprosto odlišní samotáři spojit, aby dokázali něco, co jeden člověk sám nemá šanci zvládnout? Nejen to se dozvíte v akční animované komedii, která bude mít v kinech premiéru 26. prosince 2019. celý článek

Autorka: majdula2000

Alíkovský sraz v Praze 30. 11. 2019

vydáno 2. prosince 2019 ve 4:20

V sobotu 30. listopadu proběhl další sraz v našem hlavním městě. Byli jsme se podívat v planetáriu, pak byl obídek a nakonec následoval tropický skleník u botanické zahrady, kde jsme se pěkně zahřáli, no, možná trochu až moc zahřáli… :-D

celý článek
Autorka: majdula2000

Vyprávění (nejen) o listopadu 1989

vydáno 17. listopadu 2019 v 7:30

Sice si z té doby (asi jako většina zdejších uživatelů) nic nepamatuji, páč jsem ji nezažila, ale zkusila jsem se zeptat Pralinky a taky doma mamky. Z vyprávění jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí, které se za chvilku dozvíte i vy.

celý článek
Autorka: majdula2000

Pozvánka na Alíkovský sraz v Praze 30. 11. 2019

vydáno 1. listopadu 2019 ve 4:10

Blíží se nám konec roku, takže nás čeká letošní poslední sraz. Ke konci roku to již tradičně bývá v našem hlavním městě, tedy v Praze, takže se tam podíváme i letos. celý článek

Autorka: majdula2000

Sataya Reef

vydáno 31. října 2019 ve 4:10

Máte rádi delfínky? Pokud ano, tak tohle je úžasné místo, kde si s nimi můžete dokonce i zaplavat! celý článek

Autorka: majdula2000

Recenze k filmu Sněžný kluk

vydáno 21. října 2019 ve 4:10

Dobrodružný příběh o záchraně malého yettiho, který byl unesen a chce se vrátit z města domů za svými rodiči – na nejvyšší horu světa Mount Everest.
Film bude mít v našich kinech premiéru ve čtvrtek 24. října 2019. celý článek

Autorka: majdula2000

Alíkovský sraz v Ústí nad Labem 12. 10. 2019

vydáno 14. října 2019 ve 4:20

V sobotu 12. října byl sraz Alíka v Ústí nad Labem. Navštívili jsme tam zoo a pak jsme jeli lanovkou na Větruši, odkud je pěkný výhled na město i okolní kopečky. celý článek

Autorka: majdula2000

Karlštejn a Amerika

vydáno 5. října 2019 v 7:30

Možná si, když vidíte nadpis článku, říkáte, že jsem se asi zbláznila, když míchám tato to dvě místa dohromady, ale můžu vás ujistit, že ne. Ona totiž není Amerika jako Amerika...;-)

celý článek
Autorka: majdula2000

Sjíždění řeky

vydáno 26. září 2019 ve 4:20

Máte rádi vodu a zábavu? V létě asi ano, protože ve vedru je voda úplně nejlepší osvěžení a nějaký ten výlet po řece je zároveň i skvělé letní dobrodružství. celý článek

Autorka: majdula2000