1675616

Vizitka naposledy upravena:
11. října v 16:28

Profilový obrázek:
Manou, © Christian Haas a Andrea Block

Styl vizitky:
Nuda v noci, © HelPik

majdula2000

Moje přezdívka: majdula2000
vůdkyně smečky
správkyně Alíka

S Alíkem kamarádím už 11 let a 363 dní. Jsem holka. Mé skutečné jméno je Majda a je mi 19 let. Narozeniny mám 19. června. Místo, kde bydlím, se jmenuje docela pěkně, je to takový malý pokojíček pár pater nad zemí. Mezi moje zájmy patří cestování, hry, hudba, chat, chovatelství, internet, klub (oddíl), kutilství, malování, počítače, příroda, rodina, sběratelství, sport, tvoření, věda a technika, vesmír, zahrada, zvířata. Naposledy jsem Alíka navštívila dnes ve 22:03, nyní jsem online! Moji vizitku už navštívilo 2070 kamarádů.

Přihlas se a přidej si mě mezi své kamarády.

Co chci říct světu:

Ahoj, vítám tě na své vizitce, klidně mi napiš (jsem tu hodně často, takže určitě nebudeš na odpověď dlouho čekat;-)) nebo si mě přidej mezi své kamarády.


Určitě by si všichni, kteří to ještě neudělali, měli přečíst pravidla.

Pak pár věcí ke správcování...

Dáš mi u nějakého stálého stolu SS (Správce stolu)?
Pokud Tě neznám, tak určitě ne. Nedostaneš jej také v případě, když u stolu už nějaký Správce je. Ráda bych Tě upozornila na skutečnost, že ten, kdo určí Správce stolu, bere za jeho činy odpovědnost. To znamená, že pokud zneužiješ moci žluté korunky (např. někoho neprávem vyhodíš, nebo vyčistíš stůl), budeš mít problém nejen Ty, ale i ten, kdo Ti korunku dal. Pokud chceš mít SS za každou cenu, založ si vlastní stůl. Pamatuj ale: Pokud bude mít stůl nevhodný název či se tam budou probírat nevhodná témata, může Ti být korunka odebrána i tam.

Jinak pokud si třeba zamknete stůl a nebudete se k němu moct dostat, tak mi taky klidně napište, pokud mě uvidíte online, není problém vám odemknout. :-)


Pokud vás zajímá něco o mně, tak pár věcí si můžete přečíst trochu výše na začátku vizitky, ale možná by se dalo napsat ještě něco, takže... bydlím v jednom severočeském městě (tedy bydlím podle papírů, jinak, jakožto vysoškolák, jsem častěji někde různě po Praze, protože škola) a jsem taková trochu (no... možná trochu víc:-D) bláznivá a ztřeštěná holka. Ráda tu kecám, páč je tu opravdu dost fajnových lidí a nebo hraju hry, nejčastěji se tedy nacházím v Klubovně nebo na Ledničce a sem tam si zahraju i Drahokamový důl. Mimo to se poslední dobou také občas potuluju kdesi v Alíkovinách a zpracovávám články.;-)

Celkově tu straším už víc než 11 let, poprvé jsem se tu registrovala v roce 2007 pod přezdívkou pikipiki, ale nějak jsem sem nechodila, páč jsem měla jiné „starosti“, hlavně běhat venku, nicméně doba se mění a já se za těch x let samozřejmě změnila také, takže nyní mě tu najdete každý den, mám to tu strašně ráda, poznala jsem tu spoustu úžasných kamarádů, na které nikdy nezapomenu...

Co se školy týče, tak chodím na vejšku, konkrétně na Matfyz (kdyby někdo tu zkratku neznal, tak je to Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze). Dost často se říká, že je to škola pro blázny, ale co si budeme povídat... já blázen jsem, to není nic moc nového.;-)

Z koníčků mám nejraději plavání a blbinky ve vodě, když to jde, tak u moře i šnorchlování, jinak mě baví kreslení, psaní Alíkovin, v létě turistika a v zimě samozřejmě lyžování... Jo, a vymýšlení lumpáren!O:-)

Tedy... bylo by toho samozřejmě mnohem více, ale koho by potom bavilo to všechno číst? Nejspíše nikoho, ale kdyby se toho o mně přeci jen chtěl někdo dozvědět více, tak bude asi nejlepším místem nějaký Alíkovský sraz, bývám tam poslední dobou vždycky.:->


Moje přezdívky tady na Alíkovi jsou:
majdula2000
petshopacek2000
kůň2000
littlestpetshop2000
princeznapetshopka2000
majdulka123
pikipiki
pikipikimajdulka123
pipi-dlouhá-punčocha
triskomyš
xylofon

Teda takhle... Je jich mnoooohem víc, ale... Ani já sama si je všechny nepamatuju.:-D

Mám ráda:

Je toho celkem dost, ale hlavně:
Vodu (jako pití, ale i jako zdroj zábavy, tedy vodní bitvy, bazény, koupaliště, řeky, moře a tak podobně)

Matematiku (ano, vím, že většina normálních lidí tenhle předmět nesnáší, ale já ho prostě miluju, normální tak jako tak nejsem)

Logiku (možná se to může zdát jako nesmysl, ale opravdu se dá najít ve většině běžných věcí a když člověk pochopí logické spojitosti, tak spousta věcí jde hned lépe)

Abaku (to jest taková hra, hlavně pro poblázněné milovníky matematiky, je to trošku podobné Kris Krosu, akorát se místo slov z jednotlivých písmenek skládají příklady z jednotlivých čísel)

Zvířata (nemusí to být jen domácí mazlíčci, ráda se třeba podívám i v zoo na hady a pavoučky, ale brouky už moc nemusím)

Lítání venku (to už se v dnešní době tak často nevídá, ale já jsem na tom opravdu vyrostla a musím říct, že to byl úžasně strávený volný čas)

Tábory (nejen v létě, ale i v zimě, popravdě řečeno si bez toho nedovedu představit letní prázdniny, jezdím na tábory už nějak od pěti a je to opravdu něco úžasného, spousty zážitků na celý život...)

Legraci (tak samozřejmě, bez smíchu by to prostě nešlo)

Rodinu (tady asi moc komentář potřeba není, rodina je zkrátka rodina)

Kamarády (troufla bych si říct, že moji nejlepší kamarádi jsou právě z téhle stránky, je jich docela hodně, ale jmenovat je tady nebudu, to by bylo ještě na dlouho)

Alíka (na toho se nikdy nesmí zapomenout, ta nejlepší stránka na celém internetu)

Alíkovské srazy (naprosto úžasné akce, je to opravdu vždycky skvěle strávená sobota, děkuju všem, které jsem na nějakém srazu mohla potkat)

Z jídla mám úplně nejraději rýži se zeleninou, pečené brambory a jogurt s granolou a ovocem.

Nemám ráda:

Toho taky není málo, ale tak třeba:
Faleš (nejhorší jsou falešní kamarádi)

Lži (ve většině případů to stejně k ničemu moc není, protože určitě každý zná přísloví, že lež má krátké nohy...)

Pomluvy (nejhorší jsou lidé, kteří se baví pomlouváním lidí, se kterými se v určitých chvílích kamarádí)

Nenávist (neříkám, že musí každý každého milovat, ale myslím, že kamarádství je lepší než nenávist)

Zlé lidi (tím myslím třeba ty, co týrají chudáky zvířátka, vrahy a podobně)

Maso (tedy většinu masa, nejsem úplně vegetarián, jen jsem prostě hrozně vybíravý člověk a taky je mi líto zvířátek)

Alkohol (naprosto odporné svinstvo, které akorát tahá z lidí peníze a v horším případě spolu s nezodpovědnými řídící způsobuje dopravní nehody)

Cigarety (naprosto odporné svinstvo číslo dvě, které kromě tahání peněz ještě nehorázně smrdí)

Nerespektování pravidel (to myslím kromě normálního života i tady na Alíkovi, protože i tady se vždycky najde někdo, kdo prostě nechápe, že je na dětském internetu)

Dějepis (a jiné „ohromně“ důležité předměty v maturitním ročníku střední školy, kdy to nikoho nezajímá)

Když mi v noci spadne mobil z postele a já pak ráno musím hned vstát a lovit ho kdovíkde, abych na něm mohla vypnout budík.:-c

Pokud si moje malá příšerka (rozumějte zebřička) ráno při nějakém mém pohybu ještě v polospánku usmyslí, že už prostě nebudu spát, protože chce jíst, takže píská a píská a píská, čímž mě většinou donutí vstát (občas to ale nevyjde a akorát schytá ránu plyšákem do klece).;-D

Kdo se mnou kamarádí:  (201)

_Amy_, _Bouchly__Parek_, 007mary, Adee, AdriankaRůže, Agent-PTA, A-G-N-E-S18, Alfa_Beta, Alík, ALX75, Amálka254, Amee, ANDÍLEK2009, Andrlák, andyell, Anett0001, Antonella9, BakerStreet, bellabella1, BerunkaBara, beruškalili, bess, bitnarka123, BlackQuantum, Copinka, Češtinář, číča800, Dana1973, david1992, Dína15, Donut567, dračiceledová, Drobek2011, DžungaráčekChlupáček, eideter, ElčaD, Eli2002, Eliška987654321, Emilinecka, Ender6, evicecernosice, Fandíček18, feelings, Felix22, fiska1, Freťule, Hejhula, Hejkal, Hroch Pepíček, husite7, hynekfisera, Iamspongebob, ivetpiggisek, Ivusa122, jakub10004, Jára1312, Jarda190, Jednorožec331, jednorožecpetra, JirkaBobik, joe1945, JojoLady, Julča05, kacik85, kajaz, KAJČAD58, Kajda_majda, kajik01, kefír, KH77, Kid456, klobáska, Koalík, kočička4567, Komárek941, kosinova, Koště, králíkpepík, Kralinda35, Lajka01, Lajka8697, lékařský, Lenča, levhart2009, llukas1, lpsspagetka9, LucieT, Luna, magdička8, MaggieSimpsonová, maggiesimspons, majacos, Majk3_YouTube, Májuška96, marbo1212, Mardos, mareklauer21, Mari1, martinka8pejsek, Mateas, Matisek, Matoška, MedvidekKiki, MeowMeowYutuber, MimoňkaMíša1234, mimsimi, MinaHoshi, Misíkovec, –MM–, moon98, MyškaNiky, nejnejka, nelca42, Nelisa, nfnf, nicolas22, Nicolette19, on1, Ondra-official2019, ONDRÁŠE, PAAJAaALIIK, Pampeliška181, Pandífanynka11, paratko2323, Parníček512, PaulaF, Pavlikkamarad, Pecinek, PejsekNelinka, petshopacek2000, Pidalka9, Pralinka2, Rapo, Rittav, Rodé, Romulus-Caesar, Růžovka2, sarinka5, SimonSpier, SlečnaLMS, Slzaholička1, snowflake2003, sonicNfnf, srdíčko007, Starosta, susoza, šikulka1234, šipín, Šťur, tenista, Tereziie, terinecek16, ThePumpa, tibut, Tilika, tomikking, Turtle25, Twiki, Unicorn221, Valinka2007, verbum, Veryfr, VeverkaČiperka123, Vikher, VikiKlára, vikinka28, VikiS, Viktorka, Ytterbium, Yzop, zdena1581, Zemedelec, zindamicina, Zvířátko100, žofka10, Žužla

Moje vybrané obrázky:

Čísla

Články, které jsem napsala: (jen 20 nejnovějších z celkem 35)

Alíkovský sraz v Praze 30. 11. 2019

vydáno 2. prosince ráno

V sobotu 30. listopadu proběhl další sraz v našem hlavním městě. Byli jsme se podívat v planetáriu, pak byl obídek a nakonec následoval tropický skleník u botanické zahrady, kde jsme se pěkně zahřáli, no, možná trochu až moc zahřáli… :-D

celý článek
Autorka: majdula2000

Vyprávění (nejen) o listopadu 1989

vydáno 17. listopadu ráno

Sice si z té doby (asi jako většina zdejších uživatelů) nic nepamatuji, páč jsem ji nezažila, ale zkusila jsem se zeptat Pralinky a taky doma mamky. Z vyprávění jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí, které se za chvilku dozvíte i vy.

celý článek
Autorka: majdula2000

Pozvánka na Alíkovský sraz v Praze 30. 11. 2019

vydáno 1. listopadu ráno

Blíží se nám konec roku, takže nás čeká letošní poslední sraz. Ke konci roku to již tradičně bývá v našem hlavním městě, tedy v Praze, takže se tam podíváme i letos. celý článek

Autorka: majdula2000

Sataya Reef

vydáno 31. října ráno

Máte rádi delfínky? Pokud ano, tak tohle je úžasné místo, kde si s nimi můžete dokonce i zaplavat! celý článek

Autorka: majdula2000

Recenze k filmu Sněžný kluk

vydáno 21. října ráno

Dobrodružný příběh o záchraně malého yettiho, který byl unesen a chce se vrátit z města domů za svými rodiči – na nejvyšší horu světa Mount Everest.
Film bude mít v našich kinech premiéru ve čtvrtek 24. října 2019. celý článek

Autorka: majdula2000

Alíkovský sraz v Ústí nad Labem 12. 10. 2019

vydáno 14. října ráno

V sobotu 12. října byl sraz Alíka v Ústí nad Labem. Navštívili jsme tam zoo a pak jsme jeli lanovkou na Větruši, odkud je pěkný výhled na město i okolní kopečky. celý článek

Autorka: majdula2000

Karlštejn a Amerika

vydáno 5. října ráno

Možná si, když vidíte nadpis článku, říkáte, že jsem se asi zbláznila, když míchám tato to dvě místa dohromady, ale můžu vás ujistit, že ne. Ona totiž není Amerika jako Amerika...;-)

celý článek
Autorka: majdula2000

Sjíždění řeky

vydáno 26. září ráno

Máte rádi vodu a zábavu? V létě asi ano, protože ve vedru je voda úplně nejlepší osvěžení a nějaký ten výlet po řece je zároveň i skvělé letní dobrodružství. celý článek

Autorka: majdula2000

Recenze k filmu Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon

vydáno 22. září ráno

Neposedného Shauna z animovaného seriálu asi všichni znáte, ale tentokrát se tento rošťák už podruhé objeví i ve filmu. Jak se zachová, když u nich na farmě objeví neznámé stvoření z daleké galaxie?
Film bude mít u nás premiéru ve čtvrtek 3. října 2019. celý článek

Autorka: majdula2000

Recenze k filmu Playmobil ve filmu

vydáno 10. září ráno

Napadlo vás někdy, co všechno se dá zažít v animovaném světě fantazie, který nemá žádné hranice, a nikdy nevíte, co vás za rohem potká?
Film bude mít v našich kinech premiéru ve čtvrtek 12. září 2019. celý článek

Autorka: majdula2000

Jak jsme byli na štrapandě

vydáno 6. září ráno

Máte rádi pohyb venku na čerstvém vzduchu? Pokud ano, tak při této akci můžete poznat krásy Máchova kraje. celý článek

Autorka: majdula2000

Jak jsme byli na Klínovci

vydáno 17. srpna ráno

Tak už máme prázdniny a s nimi i spoustu volného času. Pokud byste neměli co dělat a chtěli si trošku protáhnout nožičky, tak zkuste vyrazit třeba na Klínovec! celý článek

Autorka: majdula2000

Dobrodružství Alíka s Pepíčkem v Zapovězeném světě – 3. část

vydáno 11. srpna ráno

Naši kamarádi jsou pořád ještě na prázdninách. Na ostrově už strávili několik dní a spoustu toho zažili. Jaké dobrodružství je asi ještě čeká? To se dozvíte v poslední části téhle pohádky. celý článek

Autorka: majdula2000

Recenze k pohádce Hodinářův učeň

vydáno 10. srpna ráno

Příběh o lásce, kterou vůbec nic nedokáže zastavit...
Pohádka bude mít u nás premiéru ve čtvrtek 15. srpna 2019. celý článek

Autorka: majdula2000

Dobrodružství Alíka s Pepíčkem v Zapovězeném světě – 2. část

vydáno 1. srpna ráno

Alík s Pepíčkem si vyrazili na prázdniny. Dostali se na ostrov, trošku se tam porozhlédli, našli si společníka a míří si to k pozůstatkům starého hradu. Zajímá vás, jak to bylo dál? Pokud ano, tak tady je pokračování pohádky. celý článek

Autorka: majdula2000

Dobrodružství Alíka s Pepíčkem v Zapovězeném světě – 1. část

vydáno 23. července ráno

Prázdniny jsou v plném proudu a Alík s Pepíčkem se rozhodli, že také vyrazí někam ven. Kam se vydali a co všechno tam zažili, to se dozvíte v téhle pohádce. celý článek

Autorka: majdula2000

Recenze k filmu Uzly a pomeranče

vydáno 23. června ráno

Romantický příběh, v němž kromě lásky hrají dost podstatnou roli také andělské bytosti – koně. Film půjde do našich kin 11. července 2019. celý článek

Autorka: majdula2000

Škola podle táty

vydáno 19. června ráno

Na střední škole jsem studovala strojařinu. Lidé se mě často ptají, jak jsem se k tomuhle oboru vůbec dostala. Ono je to trošku na delší vyprávění. Musím uznat, že je to věc, která mě vůbec nebaví. Teď si možná říkáte, že jsem na tu školu neměla lézt, když mě to nebaví, ovšem ono to nebylo tak jednoduché... celý článek

Autorka: majdula2000

Recenze k filmu Tajný život mazlíčků 2

vydáno 14. června ráno

Přemýšleli jste někdy o tom, co všechno můžou podnikat domácí mazlíčci, když jsou mimo dohled svých páníčků? Druhý díl toho oblíbeného filmu bude mít u nás premiéru příští čtvrtek – 20. června 2019. celý článek

Autorka: majdula2000

Jarní koupání na Mácháči

vydáno 12. června ráno

Už jste se někdy koupali v přírodě v květnu? Voda v té době sice ještě není moc teplá, ale to není nic proti ničemu, i v chladnější vodě se dá parádně plavat a dovádět. celý článek

Autorka: majdula2000