Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?
  1675616

  Vizitka naposledy upravena:
  3. července v 15:24

  Profilový obrázek:
  Veverka, © majdula2000

  Styl vizitky:
  Nuda v noci, © HelPik

  majdula2000

  Moje přezdívka: majdula2000
  vůdkyně smečky
  správkyně Alíka

  S Alíkem kamarádím už 12 let a 232 dní. Jsem holka. Mé skutečné jméno je Majda a je mi 20 let. Narozeniny mám 19. června. Místo, kde bydlím, se jmenuje docela pěkně, je to takový malý pokojíček pár pater nad zemí. Mezi moje zájmy patří cestování, hry, hudba, chat, chovatelství, internet, klub (oddíl), kutilství, malování, počítače, příroda, rodina, sběratelství, sport, tvoření, věda a technika, vesmír, zahrada, zvířata. Naposledy jsem Alíka navštívila dnes v 0:00, nyní jsem offline. Moji vizitku už navštívilo 2453 kamarádů.

  Přihlas se a přidej si mě mezi své kamarády.

  Co chci říct světu:

  Ahoj, vítám tě na své vizitce, klidně mi napiš (jsem tu hodně často, takže určitě nebudeš na odpověď dlouho čekat;-)) nebo si mě přidej mezi své kamarády.


  Určitě by si všichni, kteří to ještě neudělali, měli přečíst pravidla.

  Pak pár věcí ke správcování...

  Dáš mi u nějakého stálého stolu SS (Správce stolu)?
  Pokud Tě neznám, tak určitě ne. Nedostaneš jej také v případě, když u stolu už nějaký Správce je. Ráda bych Tě upozornila na skutečnost, že ten, kdo určí Správce stolu, bere za jeho činy odpovědnost. To znamená, že pokud zneužiješ moci žluté korunky (např. někoho neprávem vyhodíš, nebo vyčistíš stůl), budeš mít problém nejen Ty, ale i ten, kdo Ti korunku dal. Pokud chceš mít SS za každou cenu, založ si vlastní stůl. Pamatuj ale: Pokud bude mít stůl nevhodný název či se tam budou probírat nevhodná témata, může Ti být korunka odebrána i tam. (Jestliže má stůl název, který je proti pravidlům Alíka, případně je prostě na dětský web nevhodný, tak ho samozřejmě rovnou mažeme bez řešení korunky.)

  Jestliže někdo zlobí v klubovně a není tam žádný správce, využijte nahoře možnost „Nahlásit neplechu“. Napište přezdívku toho, kdo zlobí, a klidně i zkopírujte nějaké konkrétní příspěvky. Nahlašujte pokud možno od stolu, kde se ta neplecha děje, snadněji se to pak dohledá. Současně s tím můžete i napsat dopis někomu ze správců Alíka (ne, opravdu nesledujeme neplechy každou vteřinu), ideálně tomu, kdo je zrovna online, protože tak se o tom dozvíme nejrychleji. K takovým těm hláškám, že nemá cenu psát, protože to máme hlídat... Možná vás to překvapí, ale i my jsme jen lidi. Máme určité povinnosti, chodíme do práce/školy a tak podobně, takže i kdybychom chtěli, tak tu prostě nemůžeme sedět 24/7. Mimo to taky každý normální člověk potřebuje někdy spát.

  Jinak pokud si třeba zamknete stůl a nebudete se k němu moct dostat, tak mi taky klidně napište, pokud mě uvidíte online, není problém vám odemknout. :-)


  Pokud vás zajímá něco o mně, tak pár věcí si můžete přečíst trochu výše na začátku vizitky, ale možná by se dalo napsat ještě něco, takže... bydlím v jednom severočeském městě a jsem taková trochu (no... možná trochu víc:-D) bláznivá a ztřeštěná holka. Ráda tu kecám, páč je tu opravdu dost fajnových lidí, a nebo hraju hry, nejčastěji se tedy nacházím v Klubovně nebo na Ledničce a sem tam si zahraju i Drahokamový důl. Mimo to se poslední dobou také občas potuluju kdesi v Alíkovinách a zpracovávám články.;-)

  Celkově tu straším už víc než 12 let, poprvé jsem se tu registrovala v roce 2007 pod přezdívkou pikipiki, ale nějak jsem sem nechodila, páč jsem měla jiné „starosti“, hlavně běhat venku, nicméně doba se mění a já se za těch x let samozřejmě změnila také, takže nyní mě tu najdete každý den, mám to tu strašně ráda, poznala jsem tu spoustu úžasných kamarádů, na které nikdy nezapomenu...

  Z koníčků mám nejraději plavání a blbinky ve vodě, když to jde, tak u moře i šnorchlování, jinak mě baví kreslení, psaní Alíkovin, v létě turistika a v zimě samozřejmě lyžování... Jo, a vymýšlení lumpáren!O:-)

  Tedy... bylo by toho samozřejmě mnohem více, ale koho by potom bavilo to všechno číst? Nejspíše nikoho, ale kdyby se toho o mně přeci jen chtěl někdo dozvědět více, tak bude asi nejlepším místem nějaký Alíkovský sraz, bývám tam poslední dobou vždycky.:->


  Moje přezdívky tady na Alíkovi jsou:
  majdula2000
  petshopacek2000
  kůň2000
  littlestpetshop2000
  princeznapetshopka2000
  majdulka123
  pikipiki
  pikipikimajdulka123
  pipi-dlouhá-punčocha
  triskomyš
  xylofon

  Teda takhle... Je jich mnoooohem víc, ale... Ani já sama si je všechny nepamatuju.:-D

  A ještě pro pobavení moje aprílové hodnosti:
  V roce 2018 jsem byla rozšmoulovaný pomeranč.8-P
  V roce 2019 připoutané hromobití.Z
  No a letos pro změnu usnášeníhodná studánka.:-D

  Mám ráda:

  Je toho celkem dost, ale hlavně:
  Vodu (jako pití, ale i jako zdroj zábavy, tedy vodní bitvy, bazény, koupaliště, řeky, moře a tak podobně, ale samozřejmě i sjíždění řeky na lodičkách)

  Matematiku (ano, vím, že většina normálních lidí tenhle předmět nesnáší, ale já ho prostě miluju, normální tak jako tak nejsem)

  Logiku (možná se to může zdát jako nesmysl, ale opravdu se dá najít ve většině běžných věcí a když člověk pochopí logické spojitosti, tak spousta věcí jde hned lépe)

  Abaku (to jest taková hra, hlavně pro poblázněné milovníky matematiky, je to trošku podobné Kris Krosu, akorát se místo slov z jednotlivých písmenek skládají příklady z jednotlivých čísel)

  Zvířata (nemusí to být jen domácí mazlíčci, ráda se třeba podívám i v zoo na hady a pavoučky, ale brouky už moc nemusím)

  Lítání venku (to už se v dnešní době tak často nevídá, ale já jsem na tom opravdu vyrostla a musím říct, že to byl úžasně strávený volný čas)

  Tábory (nejen v létě, ale i v zimě, popravdě řečeno si bez toho nedovedu představit letní prázdniny, jezdím na tábory už nějak od pěti a je to opravdu něco úžasného, spousty zážitků na celý život...)

  Legraci (tak samozřejmě, bez smíchu by to prostě nešlo)

  Rodinu (tady asi moc komentář potřeba není, rodina je zkrátka rodina)

  Kamarády (troufla bych si říct, že moji nejlepší kamarádi jsou právě z téhle stránky, je jich docela hodně, ale jmenovat je tady nebudu, to by bylo ještě na dlouho)

  Alíka (na toho se nikdy nesmí zapomenout, ta nejlepší stránka na celém internetu)

  Alíkovské srazy (naprosto úžasné akce, je to opravdu vždycky skvěle strávená sobota, děkuju všem, které jsem na nějakém srazu mohla potkat)

  Psaní Alíkovin (sice se mi do toho dřív vůbec nechtělo, ale později jsem zjistila, že je to úplně bezva)

  Kreslení (taková pohodová zábava, jen tak volně pohybovat rukou s tužkou po papíře... mnohdy i začnu prostě něco kreslit, aniž bych věděla, co kreslím, a až po chvilce si v tom něco hledám)

  Z jídla mám úplně nejraději rýži se zeleninou, pečené brambory a jogurt s granolou a ovocem. A samozřejmě sýrovou pizzu!$>

  Nemám ráda:

  Toho taky není málo, ale tak třeba:
  Faleš (nejhorší jsou falešní kamarádi)

  Lži (ve většině případů to stejně k ničemu moc není, protože určitě každý zná přísloví, že lež má krátké nohy...)

  Pomluvy (nejhorší jsou lidé, kteří se baví pomlouváním lidí, se kterými se v určitých chvílích kamarádí)

  Nenávist (neříkám, že musí každý každého milovat, ale myslím, že kamarádství je lepší než nenávist)

  Zlé lidi (tím myslím třeba ty, co týrají chudáky zvířátka, vrahy a podobně)

  Maso (tedy většinu masa, nejsem úplně vegetarián, jen jsem prostě hrozně vybíravý člověk a taky je mi líto zvířátek)

  Alkohol (naprosto odporné svinstvo, které akorát tahá z lidí peníze a v horším případě spolu s nezodpovědnými řídící způsobuje dopravní nehody)

  Cigarety (naprosto odporné svinstvo číslo dvě, které kromě tahání peněz ještě nehorázně smrdí)

  Nerespektování pravidel (to myslím kromě normálního života i tady na Alíkovi, protože i tady se vždycky najde někdo, kdo prostě nechápe, že je na dětském internetu)

  Dějepis (a jiné „ohromně“ důležité předměty v maturitním ročníku střední školy, kdy to nikoho nezajímá)

  Když mi v noci spadne mobil z postele a já pak ráno musím hned vstát a lovit ho kdovíkde, abych na něm mohla vypnout budík.:-c

  Pokud si moje malá příšerka (rozumějte zebřička) ráno při nějakém mém pohybu ještě v polospánku usmyslí, že už prostě nebudu spát, protože chce jíst, takže píská a píská a píská, čímž mě většinou donutí vstát (občas to ale nevyjde a akorát schytá ránu plyšákem do klece).;-D

  Když potřebuju něco napsat a nepíše mi žádná propiska! (A tužku třeba nemám po ruce.):-c

  Kdo se mnou kamarádí:  (262)

  _Amy_, _Bouchly__Parek_, _Query, 007mary, Adee, Adélčiny_rybičky, Adrianak, AdriankaRůže, Agent-PTA, A-G-N-E-S18, Alfa_Beta, Alík, AliNka102, ALX75, Amálka254, Amee, Ananoe, ANDÍLEK2009, Andrlák, Andulka11, Anett0001, Anežka9, Antonella9, BakerStreet, Baltazar, bellabella1, BerunkaBara, beruškalili, bess, bitnarka123, CaMiL, Copinka, Češtinář, číča800, Čičibaka, Dana1973, darkness, Davesss, david1992, Doctor, Donut567, dračiceledová, Drobek2011, DžungaráčekChlupáček, eideter, ElčaD, Elinka555, Eliška987654321, Ema1609, Emilinecka, EmilkaB, Ender6, evzuuulka, Fandíček18, feelings, Felix22, fiska1, FreddCz, Freťule, gagagdu11, Grillerka, Héfaistos, Hejkal, Hogo, holkaa, HONZULIN8, Hroch Pepíček, Hroch_Chytrálek, Hrošica, husite7, Iamspongebob, Ivusa122, jakub10004, Jára1312, Jarda190, Jednorožec331, JirkaBobik, JMkolo83, joe1945, JojoLady, Joy_Chery, Julča05, julous, kacik85, Kačka12, kajaz, KAJČAD58, Kajda_majda, kajik01, kefír, KH77, Kid456, Kika44, klarka23, klobáska, Koalík, koalodanda, Komárek941, kosinova, Koště, králíkpepík, Kralinda35, Křeček_Meginka, Kubík111, Lajka8697, Lanka, lékařský, levhart2009, llukas1, lpsspagetka9, LucieT, Luky1999, Luna, magdička8, MaggieSimpsonová, maggiesimspons, majacos, Májuška96, marbo1212, Mardos, mareklauer21, Mari1, MartinasGame, martinka8pejsek, Mary3, Mataty8, Mateas, Matisek, Matoška, Mayda007, MedvidekKiki, MelounCZ, MimoňkaMíša1234, MinaHoshi, minnie_silver, Misíkovec, –MM–, moon98, morčátka, mymy, MyškaNiky, nejnejka, nfnf, Nicolette19, Noemei, notička1999, on1, ONDRÁŠE, PAAJAaALIIK, Pandífanynka11, Pandik, panglaq, paratko2323, Parníček512, PaulaF, Pecinek, PejsekNelinka, petshopacek2000, Pidalka9, poberta, Pralinka2, PrincessMaru, prodfok, Rapo, Ravezon, Rebíko, risa, Rittav, Rodé, romikromik, Romulus-Caesar, Růžovka2, Samuel2007, sarinka5, Selenpie, Símaahafling, SlečnaLMS, Slzaholička1, sonicNfnf, sosho, srdíčko007, Starosta, Stephense1060, Surik, Šároušek, šipín, tenista, Tereziie, terinecek16, ThePsycho, ThePumpa, tibut, Toboganl, tomášektom, tomikking, Turtle25, Twiki, Typjedna3, Ucitel, ultron01, Unicorn221, Valča_57, Valinka2007, Vejunkaaa, verbum, Veryfr, VikiKlára, vikinka28, VikiS, Viktorka, X_NeL-a_X825_D, Ytterbium, YuQi, Yzop, Zázalka, zdena1581, Zemedelec, zindamicina, Zoji, žofka10, Žužla

  Moje vybrané obrázky:

  Čísla

  Články, které jsem napsala: (jen 20 nejnovějších z celkem 55)

  Recenze k filmu Vzhůru za sny

  vydáno 22. července v 6:30

  Chtěli jste někdy ovlivnit, co se vám v noci bude zdát? Zažít dobrodružství se svými kamarády, nebo se třeba bát? V tomto animovaném filmu uvidíte někoho, kdo ovládat sny skutečně umí! A nejen ty svoje… celý článek

  Autorka: majdula2000

  Pozvánka na Alíkovský sraz v Doksech 8. srpna 2020

  vydáno 6. července v 6:30

  Znáte Čtyřlístek? Třeskoprsky, Blaťák nebo Bezzub? Víte, že to jsou pohádkové názvy skutečných míst? Věděli byste, kde je hledat? Pokud ne, tak přichází ten správný čas to napravit! A pokud ano, tak určitě víte, jak moc pěkně tam je, viďte? celý článek

  Autorka: majdula2000

  Recenze k filmu Lassie se vrací

  vydáno 25. června ve 4:20

  Fenka Lassie strašně miluje svého klučičího páníčka. Když ale jeho tatínek přijde o práci, musí se celá rodina přestěhovat do malého bytu, kde tak velký mazlíček být prostě nemůže. Musí proto pryč… s novou rodinou po pár dnech odjíždí až daleko na sever, k moři. Ani to však Lassie nezastaví, protože ona moc dobře ví, kde je její domov… celý článek

  Autorka: majdula2000

  Putování světem nočních příběhů – 4. díl

  vydáno 19. června ve 4:30

  Závěr vymyšleného příběhu o světě snů. Cesta podzemím už byla, svět nad mraky také, ale jen z části, rozhodně to ještě nebylo všechno... Jaké dobrodružství se tam dá ještě zažít? celý článek

  Autorka: majdula2000

  Vzpomínky bývalých správců Alíka

  vydáno 2. června ve 4:44

  Alíkovi už je 20 let. Když se „narodil“, tak nemalá část současných Alíkovců ještě ani nebyla na světě. Za tuto poměrně dlouhou dobu se tady leccos změnilo, vystřídala se zde spousta uživatelů, majitelé a samozřejmě i několik správců! Od nich jsme se snažili získat nějaké vzpomínky na jejich působení na Alíkovi. A jak to dopadlo? celý článek

  Autorka: majdula2000

  Putování světem nočních příběhů – 3. díl

  vydáno 23. května v 7:30

  Další díl fantasy příběhu, který pojednává o pohádkovém světě, o němž se vám ani nesnilo... celý článek

  Autorka: majdula2000

  Putování světem nočních příběhů – 2. díl

  vydáno 23. dubna ve 4:20

  Pokračování příběhu o kouzelném nočním světě, ve kterém se lidem plní všechna přání... celý článek

  Autorka: majdula2000

  Putování světem nočních příběhů – 1. díl

  vydáno 13. dubna v 7:30

  Vymyšlený fantasy příběh o světě, ve kterém každý zažije pouze to, co si sám přeje... celý článek

  Autorka: majdula2000

  Výlet na Jedlovou

  vydáno 18. března ve 4:44

  Někteří z vás možná čekají, že bude článek o nějakém místě, kde rostou spousty jedlí... No, tak to úplně nebude, Jedlová je kopec, ale není to jen nudná hora, je tam spousta možností, jak se perfektně vyřádit. celý článek

  Autorka: majdula2000

  Recenze k filmu Zapomenutý princ

  vydáno 11. března ve 4:20

  Tatínek svou malou dcerku Sofii bere každý den ve večerním vyprávění do imaginárního světa. Jenže i malá holčička roste a stává se z ní puberťák, kterého nějaké tatínkovy pohádky tolik neberou. Chce si snít o svém vlastním světě...
  Premiéra tohohle filmu bude v našich kinech ve čtvrtek 12. března 2020. celý článek

  Autorka: majdula2000

  Recenze k filmu Volání divočiny

  vydáno 25. února ve 4:30

  Dobrodružný příběh jednoho psa, kterého obchodníci unesou z tepla jeho domova pryč. Do Kanady, kde je jen samý sníh. Musí se začlenit do psího spřežení a velmi rychle si zvyknout na úplně jiný život...
  Film bude mít u nás premiéru tento čtvrtek – 27. února 2020. celý článek

  Autorka: majdula2000

  Recenze k filmu Ježek Sonic

  vydáno 19. února v 15:50

  Jistě už mnozí z vás slyšeli o takovém modrém stvoření, které se jmenuje Sonic. Tato legendární a superrychlá bytost už se ale z počítačových her dostává i na plátno! Zvláštní schopnosti sice mohou být fajn, ale téměř vždycky se najde někdo, kdo by je chtěl získat jen pro sebe...
  Film bude mít v našich kinech premiéru zítra – ve čtvrtek 20. února 2020. celý článek

  Autorka: majdula2000

  Muzeum fantastických iluzí

  vydáno 12. února ve 4:30

  Chtěli byste se ocitnout někde, kde je možné levitovat, baletit, skončit na talíři nebo třeba v baňce, ve které kouzelníci vaří lektvary? Pokud ano, tak ani nemusíte nikam do pohádky... celý článek

  Autorka: majdula2000

  Alíkovský sraz v Kroměříži 25. 1. 2020

  vydáno 28. ledna ve 4:20

  V sobotu 25. ledna se konal další sraz Alíka. Tentokrát jsme zamířili na Moravu, protože tam už docela dlouho žádný sraz nebyl. Viděli jsme zahradu u zámku, muzeum, protiatomový kryt a taky jsme se pořádně nadlábli! :-D celý článek

  Autorka: majdula2000

  Recenze k filmu Cesta za živou vodou

  vydáno 24. ledna ve 4:20

  Král s královnou byli otráveni. Zachránit je může pouze živá voda z bájného zámku Soria Moria. Jenže existuje to místo vůbec?
  Film bude mít v kinech premiéru 30. ledna 2020. celý článek

  Autorka: majdula2000

  Co se nám přihodilo na táboře

  vydáno 21. ledna ve 4:20

  Ze začátku to vypadalo na poklidný týden. Trochu jsme se seznámili a pak různě ve dne a někdy i v noci hráli všelijaké soutěže a hry. K tomu jsme se chodili koupat do nedaleké přehrady, protože občasné bouřky střídalo hrozné vedro. Ovšem kdyby byl celý tábor klidný a plný her, soutěží a sluníčka, tak by to nebylo úplně ono... celý článek

  Autorka: majdula2000

  Recenze k filmu Dolittle

  vydáno 16. ledna ve 4:20

  Dobrodružný film, který vás vezme na nebezpečnou plavbu. Cíl je jasný – najít zázračný lék a zachránit královnu. Ovšem není to úplně snadné, když nevíte, kde hledat, a k tomu vás honí zlí padouši...
  Film má v našich kinech premiéru dneska, tedy 16. ledna 2020. celý článek

  Autorka: majdula2000

  Dobrodružství na horách

  vydáno 2. ledna v 6:30

  V listopadu jsme se s Pralinkou vydali na hory. Bylo to krátce po tom, co napadl sníh. Ovšem nebyla dostatečná zima na to, aby zůstal ve sněhové podobě, takže jsme i díky tomu zažili pěknou „srandu“. celý článek

  Autorka: majdula2000

  Dovolená na Moravě

  vydáno 21. prosince 2019 v 7:30

  V létě jsme se s tátou a ségrou vydali na pár dní na Moravu. Chtěli jsme na chvilku vypadnout někam pryč a taky se někam podívat. Byli jsme tam sice jen 3 noci, ale i tak jsme viděli spoustu krásných míst. celý článek

  Autorka: majdula2000

  Recenze k filmu Špióni v převleku

  vydáno 20. prosince 2019 ve 4:20

  Myslíte si, že dětské vynálezy jsou jen blbosti k ničemu? Co když mají nějaká taková „udělátka“ zachránit celý svět? A mohou se dva naprosto odlišní samotáři spojit, aby dokázali něco, co jeden člověk sám nemá šanci zvládnout? Nejen to se dozvíte v akční animované komedii, která bude mít v kinech premiéru 26. prosince 2019. celý článek

  Autorka: majdula2000