Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?
  1764232

  Vizitka naposledy upravena:
  22. března 2020 v 19:54

  MOONSk

  Moje přezdívka: MOONSk
  zatoulaná

  S Alíkem kamarádím už 1 rok a 125 dní. Jsem holka. Mé skutečné jméno je Filipek a je mi 12 let. Narozeniny mám 2. prosince. Místo, kde bydlím, se jmenuje Ostrava. Naposledy jsem Alíka navštívila 19. června 2020, nyní jsem offline. Moji vizitku už navštívilo 20 kamarádů.

  Přihlas se a přidej si mě mezi své kamarády.

  Co chci říct světu:


  bavím mne chémie, a čo vám baví za predmet napíšte mne do pošty LOL

  Chemie:

  chemie je věda, která se zabývá vlastnostmi, složením, přípravou, strukturou anorganických a organických látek a jejich vzájemnými interakcemi. Látky jsou složeny z atomů a z nich složených molekul nebo z iontů (iontové soli a taveniny). Chemie popisuje svým vlastním metodickým a teoretickým přístupem hmotu a navazuje tak na studia fyzikální a předchází studiu hmoty z biologického nebo např. geologického hlediska. Vzhledem k rozličnosti hmoty, která je složena z různých kombinací atomů, chemici často studují, jak atomy odlišných chemických prvků mezi sebou interagují a jaké molekuly a jakým průběhem z těchto interakcí vznikají.

  Vlastivěda
  Vlastivěda je soubor přírodovědných a společenskovědných poznatků o vlasti, popřípadě o nějakém jejím regionu. Prohlubováním těchto poznatků a jejich prezentaci se věnují zejména vlastivědná muzea a vlastivědné kroužky. Podle zaměření lze rozlišovat specializované vlastivědy, např. historická vlastivěda apod.

  Vlastivěda se vyučuje jako školní předmět na základní škole, který navazuje na prvouku a bývá součástí 4. a 5. ročníku. Na vlastivědu naopak navazuje dějepis, zeměpis a občanská nauka. Žák se učí zejména o svém regionu, prostředí, kde žije, o jeho zeměpisných, historických i kulturních zvláštnostech a pojmech, kterými je možné tyto zvláštnosti popsat. Mezi naučené schopnosti patří například práce s mapou nebo základní orientace ve státním zřízení.

  Fyzika
  Fyzika přírodní, ze základu příroda, archaicky též silozpyt) je exaktní vědní obor, který zkoumá zákonitosti přírodních jevů. Popisuje vlastnosti a projevy hmoty, antihmoty, vakua, přírodních sil, světla i neviditelného záření, tepla, zvuku atd. Vztahy mezi těmito objekty fyzika obvykle vyjadřuje matematickými prostředky. Mnoho poznatků fyziky je úspěšně aplikováno v praxi, což významně přispívá k rozvoji civilizace.

  Informatika

  Informatika je obor lidské činnosti, který se zabývá zpracováním informací. Zahrnuje množství specializovaných vědních a technických oborů.

  Mám ráda:

  Škola

  R^R^R^

  Domov

  Pořady

  Nemám ráda:

  Moji vizitku naposledy navštívili:

  Fillipino, Kubik111, evzuuulka, Adee, Kika44, prodfok, Alpina, Andrlák, JáJá1, darkness

  S kým kamarádím:  (0)

  Kdo se mnou kamarádí:  (0)