Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?
  1727366

  Vizitka naposledy upravena:
  4. července v 11:43

  Profilový obrázek:
  kočka modrá, © Alík

  Styl vizitky:
  Nuda odpoledne, © HelPik

  Myšoňka

  Moje přezdívka: Myšoňka
  zasloužilý veterán

  S Alíkem kamarádím už 3 roky a 180 dní. Mé skutečné jméno je celkem obyčejné a hlavně tajné ale říkejte mi prosím Alex to je nejlepší. Místo, kde bydlím, se jmenuje Havraspárské ložnice v Bradavické škole čar a kouzel. Mezi moje zájmy patří cestování, divadlo, ekologie, hudba, chovatelství, jazyky, knihy, klub (oddíl), nové technologie, příroda, rodina, sport, věda a technika, vesmír, zahrada, zvířata. Naposledy jsem Alíka navštívil letos 2. srpna, nyní jsem offline. Moji vizitku už navštívilo 274 kamarádů.

  Přihlas se a přidej si mě mezi své kamarády.

  Co chci říct světu:

  Ahoj světe! :-3


  Life gets hard and it gets messed up
  When you give so much but it's not enough
  When the highs too high and the lows too low
  When you love someone and they let you go
  ~LT <3


  !Začnu tím, kdo vlastně jsem. Můžete mě oslovovat asi jak chcete, Myšoňka, Zoey, Anča, Helča, Vlčice, Alex, to všechno jsou jména na která slyším, nejraději mám však Alex. Jsem teenager s aspergerovo syndromem a ADHD, takže se mnou se fakt nudit nebudete. Jsem celkem introvertní stvoření, o svých pocitech moc nemluvím, ale o věcech, které mě zajímají dokážu mluvit hodiny. Jsem tolerantní človíček, umím se dost nadchnout pro věc a miluju smích. Jsem skaut, potterhead, milovník jídla a hudby, člen Lgbt a člověk věčně zavřený ve vlastní hlavě.

  ZJsem potterhead, patřím do Havraspáru (Bystrohlavu) a ve Stříbranově do Horned Serpent, což je vlastně obdoba Bradavického Havraspáru. Mojí sekundární kolejí je Zmijozel. K mým nejoblíbenějším postavám patří Lenka Láskorádová, Nymfadora Tonksová, Gellert Grindelwald a třeba Remus Lupin, ale je jich mnohem víc. Baví mě vymýšlení teorií o HP světě. Mezi moje oblíbené shipy patří třeba Grindeldore, Scorbus, Linny a naopak se mi vůbec nelíbí Snarry nebo třeba Dramione. Moje hůlka je ze smrkového dřeva, s blánou z dračího srdce, neohebná a má 11 a 1/2 palce. Za patrona mám vlka.

  (8:O)Zbožňuji zvířata. Doma mám jednoho pejska Golema (australský ovčák, red tricolor) a kočičku, Myšoň (proto jsem Myšoňka). Do života mi ale přišlo více zvířat a některá z nich už dnes opočívají v nebi. Když už nemůžou mít obrovský pomník za to, jak skvělí a dokonalí byli, napíšu jejich jména alespoň sem.
  => Argo, Orion, Šošana, Mafie, Zafod, Nácíček, Mikeš, 4 koťátka (našli jsme je již mrtvé, jména ani nedostaly), pan Spike, Čmoud, Čert, Werdell a Naky.

  :-3Jsem šílenec do knih, miluji fantasy, young/new adult, sci-fi, romány, novely i povídky, prostě prakticky cokoliv. Knihovnu i knihkupectví beru útokem a trávím tam dost času. Doma čtu, v knihovně čtu, v autobusu čtu, pod lavicí čtu... Knížky jsou prostě můj život a pokud je tady nějaký podobný knihomol, klidně si vyměním doporučení na knížky! <3

  :-PJsem tak trochu blázen a šťourám se ve věcech, do kterých mi nic není a to prosím dost důkladně. Mám takový smysl pro detail že si všimnu spousty věcí, které nikdo jiný vidět neměl. A to je dobře! Baví mě takhle sledovat povahy a příběhy knižních hrdinů, skládat životní příběhy zpěváků jen z jejich písní a nacházet malá vodítka a odkazy.

  ;-)Občas mám pocit, že mi víc než krev, v žilách koluje hudba a to hodně hudby. Je skvělé, jak pár not a slova k tomu dokážou tolik říct a vyjádřit tolik pocitů. Poslouchám spíš pop, mám vlastně takové tři základní playlisty, jeden je depka playlist, další je extrémně veselý playlist a poslední je prostě všechno dohromady a tyhle tři poslouchám pořád dokola, přibývají a ubývají písničky a já se zavřenýma očima sleduju životní příběhy zpěváků. Je to prostě celkem kouzelný, skrz písničky toho zpěváci říkají mnohem víc, něž si sami uvědomují, stačí je jen poslouchat.

  :->Dělám skauting a miluju to! Patřím do oddílu vodních skautů a moc mě to baví. Mám o skautingu i pár článků tady na Alíkovi. Nemám vlastně co víc k tomu říct, prostě jsem skaut tělem i duší!

  O:-)Patřím do Klubu pro potterheady tady na Alíkovi, bereme i nové členy, takže napište a můžete se přidat! Patřím taky do AlfaBetiny smečky, jsem Jespa, jde o smečku ze série „Zákon smečky“. Je tam skvělý kolektiv a bezva nápad.

  B-)Užívám si povídání se zajímavými lidmi, takže pokud byste chtěli cokoliv vědět o aspících, knihomolech, ADHD, skautingu, mně nebo si jen tak popovídat, jsem tady. :D Pokud chcete, můžete si taky přečíst moje články. Některé jsou starší, buďte prosím zdrženliví. :)


  A teď ještě pár informací o mě. :D

  Zajímám se o mnoho věcí, například o...
  => Vesmír, astronomie, kosmologie
  => Zoologie, Mikrobiologe, Neurologie, Biochemie
  => Knížky (všechny!!!)
  => Výcvik psů, psí sporty a psy obecně
  => Skauting

  Moje nejoblíbenější...
  => barvy jsou zelená a modrá
  => zvíře je vlk
  => předmět je chemie a biologie
  => kniha se nedá říct, protože zbožňuji snad všechny
  => seriál je Teorie Velkého Třesku
  => zpěvák se hrozně těžko určuje, často poslouchám Louise Tomlinsona, Girl in Red, Hayley Kiyoko, Harryho Stylese a jinak spíš takový mix všeho možného
  => číslo je 3,1415926535 8979323846 2643383279 5028841971 6939937510 a tak dále, však to znáte... Ale 28 je taky skvělé číslo!
  => fandom je nejspíš Harry Potter world, ale i Hunger games, Divergence nebo Narnie
  => film se taky nedá říct, ale miluji třeba Harryho Pottera (pochopitelně) nebo Pána Prstenů, nedám dopustit ale i na Saturnina nebo třeba Já, Simon


  (8:O):-)Z:-)(8:O)

  I treat people with kindness! <3

  Takže asi tak. V průběhu dalších let sem ještě něco určitě přidám. :D Na Alíkovi jsem celkem často, takže mi klidně napište a přidejte si mě do kamarádů, já si vás přidám s radostí taky!

  Vaše Myšoňka <3>X<-

  Mimochodem, vím, že jste si toho nikdo nevšiml, ale celá tahle vizitka je psaná v neutrálu! Ani jednou se tady neobjeví něco, co by vám řeklo, jestli jsem vlastně psychicky holka, kluk, agender nebo kdokoliv jiný. Super, ne? Každopádně o sobě nejraději mluvím jako they/them. To jen tak pro informaci.

  Mám rád:

  Knížky...
  -Čtení ráno, večer i v poledne, pití čaje, když mě u čtení nikdo nevyrušuje, fan-art, naší českou booktube a bookstagram scénu a z knih třeba Harryho Pottera, Prokletý rok, Sadie, Tamařino souhvězdí a Černookou, Muffin a čaj, Renegáty, Smrtku a spoustu dalších knih, to by se sem totiž nevešlo.

  Zkoumání...
  -Vymýšlení teorií, vytváření chronologických linek, ten pocit, když to do sebe najednou zapadne, mluvení o průběžných shrnutí všech informací, DATA!, skicování a spousty popsanách papírů, plných dat, odkazů, faktů i teorií.

  Wizarding World...
  -Havraspár a Horned Serpent (No dobře, i ostatní koleje...), Remus Lupin, Gellert Grindelwald, Nymphadora Tonksová, Mlok Scamander, Lenka Láskorádová, testrálové, kůrolezové, Grindeldore, Wolfstar, Snilly a spoustu dalších postav, situací a shipů.

  Zvířátka...
  -Vlci, lišky a jiné psovité šelmy, dále taky rysové, potkánci, tuleni, kočky, žraloci, no prostě všechny zvířata, kromě jedovatých druhů hmyzu a pavouků.

  Vesmír...
  -Hvězdy, planety, mlhoviny, souhvězdí, teleskopy, temná hmota, Velký třesk, počáteční inflace, Higgsův boson...

  Sport...
  -Capoeira, vodáctví, jak kanoistika tak kajak, dokonce i pramice, skateboarding, florball, snowboarding a vlastně všechno!

  Skautování...
  -Táborák, kamarádi, odborky, příslušnost ke smečce, vůni dřeva, to, že se na někoho můžu spolehnout, láska k přírodě, dobrovolnictví...

  Školu...
  -Chemie, biologie, neurověda, biotechnologie, v určitých oblastech i fyzika, dále samostudium, CTM a DofE, vynalézání, „chytré“ rozhovory o možnosti odhmotnění se auta stojícího na D1 a jeho opětovné zhmotnění v Grand Canyonu...

  Hudbu...
  -Písničky, které mají hlubší smysl, písničky, které chápu jenom proto, že znám životní cestu zpěváka, písničky, které jsou tajná vyznání lásky, upřímné písničky, které někdy bolí u srdce a chce se vám z nich brečet, tajné odkazy v písničkách, když nezpívá autor, ale jeho srdce a nakonec ty malé blbosti, odkazy, bolestivá i laskavá slova, která jsou nezúčastněnému pozorovateli skryta, ale jsou tam a já je vidím a musím se tomu prostě pousmát.

  A další věci...
  -Hodné lidi, rodinu, Alíka, ABC, grilování, cukrovou vatu, psaní deníku, sýrovou omáčku, čas na čtení, plyšáky, Kahoot, hraní si, stavění dřevěné železnice co mám už od svých pěti let, mikiny, dávání i dostávání dárků, programování v xHTML, naši smečku, slova Havana Pottah, číslo 28, kuře s mozzarellou obalené v šunce a všechny další malé vtipy, které pochopí jenom ti, kteří mě skutečně znají...

  :-3

  Nemám rád:

  Knížky...
  -Zničené, s naprosto hloupým dějem nebo takové, které jen kopírují jiné knihy.

  Zkoumání...
  -Ten pocit, když mi něco nejde zjistit, když mi nikdo nevěří, když mě považují za šílence, když to ostatní nechápou, když si ostatní myslí, že jsem ten typ člověka který si do OZ napíchne štěnice aby je mohl sledovat (TO NEDĚLÁM, TAK KLID. :D) a hlavně, když mi to do sebe nezapadá.

  Wizarding World...
  -Dolores Umbrigová, čekání na další díl Fantastických zvířat, často taky český dabing.

  Lidi a to, co dělají...
  -Zlí lidé, posmívání, homofobie, xenofobie a rasismus, odsuzování, šikana, jatka, vytahování se, nadávání, učitel na tělocvik, sprosté vtipy, války a zabíjení.

  Hudbu...
  -Která je na party tak nahlas, že mě z toho bolí uši, populární písničky, které si tolik pozornosti nezaslouží, lidi, kteří jiné odsuzují za to, co poslouchají (Jako fakt?), když nikdo nezná mého oblíbeného zpěváka a hlavně, když managment zakazuje, přikazuje a řídí život zpěváků tak, jak to oni sami nechtějí.

  A další věci...
  -Jako první uvedu nejhorší věc světa, a to když se do sebe dva lidé zamilují, ale ten jeden pak řekne, že je pro toho druhého moc špatný, nebezpečný a nebo, že spolu zkrátka nemohou být kvůli společnosti, přátelům, rodině... A pak se oba trápí, to nesnáším. V knihách, filmech i realitě. A dál, basketbal, hoaxy, nemoce, šaty a sukně, učení se o správním právu, drogy, pouhá myšlenka na alkohol či cigarety, většinu sociálních sítí, blbosti, kterými mě ládují někteří lidé a servery a nakonec lidi, kteří se tvářili jako moji přátelé, ale nikdy nebyli. I liked you, I trusted you, but look how time have changed us...

  A nakonec ještě malé etymologické
  zamyšlení, které nikoho sice nezajímá, ale já nad tím přemýšlím už měsíce.

  :-Q

  Moje vybrané obrázky:

  Rainbow

  Články, které jsem napsal:

  Standardní model částicové fyziky

  vydáno 5. června ve 4:20

  Slyšeli jste někdy o standardním modelu? Nejspíš ne. Co to tedy vlastně je? Jde o teorii, která se pokouší vysvětlit z čeho je vlastně složený vesmír. Snaží se popsat ty nejmenší částečky našeho světa. celý článek

  Autor: Myšoňka

  Jak na výcvik pejska?

  vydáno 19. ledna v 7:30

  Pes patří k nejčastěji chovaným zvířatům. Jak ho ale správně vycvičit? Jak docílit toho, aby poslouchal na slovo, předváděl triky a hlavně, aby ho to bavilo? I o tom bude dnešní článek! celý článek

  Autor: Myšoňka

  Aspergerův syndrom

  vydáno 27. listopadu 2019 ve 4:20

  Aspergerův syndrom je evidován jako porucha autistického spektra, já ho jako ale jako poruchu nevnímám. Je to pro mě povahový rys. I tak je občas těžké žít s touto zvláštností a dnes bych vám o tom ráda něco řekla. celý článek

  Autor: Myšoňka

  I holky mají ADHD

  vydáno 6. listopadu 2019 ve 4:10

  Když je nějaký kluk neposedný, dělá chyby z nepozornosti, učitelka si zavolá rodiče a oznámí jim, že jejich syn má nejspíše ADHD, probere to s nimi a začne se to řešit. Ale když je hyperaktivní holka? „Ale no tak, takhle se chová princezna?“ „Tak je trochu živější, však ona se uklidní.“ „Vždyť nejsi kluk! Uklidni se!“ A nikdo to dál neřeší. celý článek

  Autor: Myšoňka

  Space Camp

  vydáno 29. září 2019 v 7:30

  V létě jsem se zúčastnila mezinárodního vesmírného tábora v Turecku a ráda bych vám o tom dnes něco řekla. celý článek

  Autor: Myšoňka

  Pes v jezu - a co teď?!

  vydáno 12. května 2019 v 7:20

  Nikdy by mě nenapadlo, že se poklidná procházka okolo řeky může strhnout v drama, ze kterého se vám ještě dlouho nebude chtít spát, aneb jak jsem pomohla zachránit psa. celý článek

  Autor: Myšoňka

  Skauting - výpravy a tábory

  vydáno 11. ledna 2019 ve 4:20

  Jak jsem u minulého článku slíbila, dneska tady máme něco o skautských výpravách a táborech! Co se tam děje? Jak to probíhá a co si máte vzít s sebou? Na to najdete odpověď právě zde! celý článek

  Autor: Myšoňka

  Skauting aneb zážitky čekají venku

  vydáno 17. listopadu 2018 v 7:30

  Určitě jste někdy o skautech slyšeli, vždyť je to také největší dětské hnutí na světě! Ale jak se správný skaut chová? Co skauti vlastně nosí? Co je myšlenkou skautingu? Na to najdete odpověď právě zde! celý článek

  Autor: Myšoňka

  Psí ostrov - recenze filmu

  vydáno 11. listopadu 2018 v 7:30

  Před nedávnem jsem v kině zhlédla film "Psí ostrov" a tímto bych se chtěla podělit o své dojmy a pocity z filmu. celý článek

  Autor: Myšoňka

  LGBT komunita aneb Nevěřte předsudkům

  vydáno 4. října 2018 ve 4:50

  LGBT komunita, neboli komunita leseb, gayů, bisexuálů a transexuálů, je komunita jinak orientovaných lidí. Pořádá akce za práva těchto lidí a neváhá pomoci teenagerům s takzvaným coming outem. To je vlastně přiznání, že jsme jiné orientace. celý článek

  Autor: Myšoňka

  Parkour, sport pro život

  vydáno 29. března 2017 v 8:31
  Nevíš, jaký sport si vybrat? Máš rád/a adrenalin? Parkour je přímo pro tebe! Tady se dozvíš něco o něm a základy při tréninku! celý článek
  Autor: Myšoňka

  Nástěnka, kterou jsem založil:

  Název Příspěvků Zakládající příspěvek Poslední příspěvek
  LGBTQ+ skupina? 21 Myšoňka
  2. září 2018
  Myšoňka
  7. prosince 2018

  Hra, kterou jsem si oblíbil: