Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?
  Nathe

  Moje přezdívka: Nathe
  vůdce smečky

  S Alíkem kamarádím už 13 let a 351 dní. Je mi 23 let. Mezi moje zájmy patří filmy, hudba, chat, chovatelství, internet, knihy, malování, televize, tvoření, vesmír, zvířata. Naposledy jsem Alíka navštívil letos 14. září, nyní jsem offline. Moji vizitku už navštívilo 492 kamarádů.

  Přihlas se a přidej si mě mezi své kamarády.

  Co chci říct světu:

  Hezký den!

  Na Alíkovi jsem od svých devíti let, kdy se můj první účet jmenoval 44tech (podle webkamery A4tech, kterou tehdy táta měl na monitoru počítače). Můj účet vystřídal ještě jednu přezdívku, která ale není podstatná, poněvadž současně používám svoji... no, současnou. :-)

  Byť mých 21 let napovídá, že už nejsem dítětem (můj přítel by se asi hádal, občasně se chovám prý hrozně infantilně, jako kdyby mi bylo nejméně o deset let méně :-D), na Alíkovi se vyjma nostalgie držím i proto, že studuji na pedagogické fakultě a zdá se, že mé kroky mě povedou k tomu být učitelem, i proto se se zájmem držím v obraze ohledně toho, co dělají dnešní děti (a celkově mládež).

  Oborově se točím kolem češtiny a společenských věd, zajímám se mimo jiné ale i o prevenci zneužívání, šikany a jiných problémů, které se jednoduše dětí týkají.

  Co se týče mých zájmů, něco málo je popsáno nahoře ↑ v úvodu, nicméně je třeba tyto informace poněkud doplnit:

  • Co se týče filmů a knih, preferuji spíše fantasy a horory, nicméně nepohrdnu ani autobiografickými příběhy. V poslední době se snažím dočíst klasickou literaturu, o níž jsme si na střední v hodinách literatury povídali. (Trochu mi přijde, že doháním „resty“.) Též se zajímám o dětskou literaturu (převážně pro děti od druhého stupně výše). A k té televizi... občasně se dívám na takové blbosti, jako je Soudce [doplň si, TV Barrandov těchto „soudců“ přidává několik snad každým dnem], Výměna manželek, Masterchef aj.

  • Co se týče hudby, hodně „fičím na tom, co zrovna fičí“, ale pustím si i hudbu, na kterou trsali spíše mí rodiče. Hodně záleží na náladě. Kdysi mě hodně bral Nightcore, dnes už tomu moc nepřicházím na chuť. :-D

  • Co se týče chatu a internetu, v poslední době už nejsem na síti moc aktivní, čím jsem starší, tím víc mě to táhne spíš ke knihám. (Nebo se spíš navracím do dětství, kdy byly knihy taky můj svět.)

  • Co se týče chovatelství a zvířat, mám celkem čtyři kočky, přičemž dvě bývalé útulačky žijí se mnou a dvě jiné zůstaly u rodičů, kde je jim z vícero důvodů lépe. Též by se dalo říct, že mám psa, i když on je spíše mého otce, s nímž také bydlí. Byť by mi vyhovovalo pořídit si minimálně dalších 100 koček, přítel mě krotí a je pravděpodobné, že skončím u těchto čtyř. (Za předpokladu, že si nezaložím útulek, což je plán B, kdyby učitelství nevyšlo. :-D)

  • Co se týče malování a tvoření, tak to mě drží též už od dětství, jen bohužel musím konstatovat, že čím starší jsem, tím hůř nacházím čas na jiné koníčky, než četbu (stejně často povinnou), učení (a že je toho dost, příští akademický rok mě čekají státnice :-E) a jiné povinnosti. Ale snažím se.

  • A ještě k vesmíru – ten mi dlouhodobě přišel násobně fascinující, byť je úplně mimo můj obor.

  Na Alíkovi nejsem příliš často (respektive tak jednou za den, dva sem zajdu, avšak obvykle se tu příliš dlouho nezdržím), ale pokud mi někdo napíše do pošty, tak odpovídám. :-)

  Co provést?

   

  Vizitka naposledy upravena:
  29. října 2021 v 19:58

  Profilový obrázek:
  kočka modrá, © Alík

  Styl vizitky:
  Nuda v noci, © HelPik

  Články, které jsem napsal:

  Jak probíhá dárcovský odběr krve?

  vydáno 6. srpna 2021 ve 4:00

  Zajímalo vás někdy, jak vypadá dárcovský odběr krve? Chtěli byste se stát dárcem, ale máte obavy z neznámého? Zajímá vás, jestli v sobě dárcovství krve nese nějaké komplikace? V tomto článku shrnu to nejpodstatnější ze svých zkušeností. celý článek

  Autor: Nathe

  Proč je dobré jít na gymnázium?

  vydáno 27. června 2017 ve 4:44

  Mnoho lidí mi za moje studium na gymnáziu kladlo otázku, jestli je gymnázium skutečně tak těžké, jak se povídá. A jestli nelituji toho, že jsem se na něj přihlásila. Pravé odpovědi na tyto otázky jsem ale našla až jako starší student. celý článek

  Autor: Nathe