1299726

Vizitka naposledy upravena:
14. září ve 13:30

panglaq

Moje přezdívka: panglaq
veterán

S Alíkem kamarádím už 7 let a 161 dní. Jsem kluk. Narozeniny mám 6. prosince. Mezi moje zájmy patří cestování, ekologie, internet, jazyky, knihy, komunikace, nové technologie, počítače, příroda, televize, tvoření, politika, věda a technika. Naposledy jsem Alíka navštívil letos 26. října, nyní jsem offline. Moji vizitku už navštívilo 3412 kamarádů.

Přihlas se a přidej si mě mezi své kamarády.

Co chci říct světu:

Ahoj všichni! Vítejte! Přečtěte si prosím třetí odstavec!

P. S. V dohledné době plánuji aktualizaci informací a smazání podle mě nepodstaných informací na vizitce. Tato verze vizitky je neměněná asi rok a bylo by vhodné ji zaktualizovat a zkrátit, ani mě se už nelíbí.


Ahoj, pište mi prosím do pošty, už čekám, takže prosím pište. Moooooc se těším! Panglaq

Od marbo1212:
Plně si uvědomuji co je život. Je krátka doba na to, abych všechno neodkládala na jindy. A jsem vůbec ráda, že mám tak dobré rodiče, že pro mě všechno udělají, všechno mi koupí, starají se o mě. Mám je v srdci s největš láskou $>$>$>. Taky si uvědomuji, že moji rodiče tu navěky nezustanou a proto jim chci vynahradit všechno, co pro mě, kdy udělali a chci s nimi prožít hoodně mooc zážitku, než nám odejdou na vždy >X<-. Jiní malí děti i starší děti si neuvědomují jaký mají rodiče, vůbec si jich neváží, nezáleží jim na rodičích a nemají rodiče vůbec rádi :-(:-( Vzpoměnte si pak na den, kdy vaší rodiče zestárnou a odejdou vám navždy a teprve pak si uvědomíte co pro vás rodiče udělali, co všechno vám koupili a vy jste si jich nevážili$>. Kamarádi a peníze nejsou vše. Je mi strašně jak vidím, jak se někteří mladí chovají ke svým rodičum :-|. Děti i starší děti važte si svých rodičů a mějte dobré srdce i duší$>

Nepište mi laskavě nepsali do pošty ,,jak se máš", protože já vždy odpovím ,,mám se dobře". Ptejte se třeba na konkrétní dobu, prosím. Hledám zvláštní kmarády. (Ty, co mluví jiným jazykem anebo žijí v jiné zemi). Hledám však i normální kámoše a kámošky z Alíka. Nechci se chlubit, ale mám jednu zvláštní věc (viz okénko Mám rád): skládání papírových lodiček a parníčků mě nejprve naučily paní vychovatelky z družiny a pak jsem to zkoušel na lístcích z autobusu a nakonec na normálním, na malou velikost upraveném papíru. Opět se nechci chlubit, ale nejmenším mým takovým ,,výtvůrkem" byla lodička, která snad neměří ani centimetr! Pozn.: už se tomu nevěnuji, ale možná s tím začnu v brzké době.

Zase se nechci chlubit, ale mám další schopnost: při psaní měkkých í a tvrdých ý si nemusím určovat vzory. Prostě mi to ,,naskakuje", nevím jak.

Velká novinka!

Poduk by vám to zajímalo, můžete se podívat na můj web www.innos.webnode.cz, kde mám svůj internetový časopis. Dokumenty s čísly časopisu jsou ve formátu PDF, takže si je můžete pohodlně vytisknout a mě šetří místo na stránkách. Ale možná skončím, chybí mi témata. Na druhou stranu je můžete přidávat v diskuzi v sekci Kniha návštěv -> Nápady na témata článků. Moc se těším!

Tomtuto meší děti asi nebudou rozumět, ale není to neslušné

Znáš nějakou aplikaci z jiných mobilních platforem, která by byla vhodná k uvedení na Windows Phone? Napiš mi do pošty, vyhodnotím statistiku, bude-li dost psaní. Bude to dost zajímavé. Jen malé upozornění - budeš-li sbírat tyto informace i v jiných zemích, uvedˇ prosím, o jakou zemi šlo. Statistiku mám v plánu odeslat (bez osobních dat) společnosti Microsoft, která ji vloží na Windows Phone Store. (Omlouvám se, že jsem to dříve neřekl). Zatím nikdo nenapsal. Ale těm, kteří mi napíšou a mají nástěnky, jim do nich vložím příspěvek. Pozn. (omlouvám, se, že jsem to dříve neřekl): jen do nástěnek, které nevyžadují, abych se stal členem nějakého klubu apod.

Co se u nás pěstuje

Také na zahradě pěstujeme borůvky, speciálně určené na zahradu. Jsou to kanadské borůvky, což znamená, že jejich odrůda rodí větší plody. Zatím nejvtší borůvkou se stala borůvka o průměru 1,5 centimentru, což je asi dvakrát více než borůvka, co se u nás urodí. Srovnávací tipy: je asi tak velká jako počítačová klávesa. Je větší než normální tlačítko od telefonu. Je téměř tak velká jako pérko.
Ale sbírání borůvek je docela dřina. Některé borůvky totiž rostou ve výšce 5 cm a to je hrozné. U nás totiž máme borůvkových keřů 5, z toho 2 malé keříky, 2 velké keře a 1 tak velký keř, že je vyšší než moje maminka. Ten ale rodí nejméně plodů ze všech. Nejmenší dva keříčky jsou na velmi slunečném místě, takže rodí vždy jako první. Nyní tam ale už jeden není a okolo dalšího jsou vysazeny konvalinky a narcisy - pochybuji o využití.
Pozn.: Jeden keříček zmizel, protože se na jeho místo muselo dát něco jiného. Děkuji za pochopení.
Rajčata už venku momentálně nerostou, ve voliéře je tatínkův domácí mazlíček. A dost se mu tam daří. (Bylo by trapné zveřejnit, o jaké zvíře jde, i když to tak zase trapné není). Táta také vymyslel trik, aby se keře neohýbaly ve větru: na pletivu jsou nainstalovány dráty, které tomu brání a byly tam dány ještě předtím. Tento trik byl u nás ještě zopakován na další rostlinu.
O Zadní zahradě (aby jste si ji představili, tam rodí naše plodiny):


 • Je dlouhá 18 metrů.
 • Je široká asi 1,5 metru.
 • Je prošpikovaná úzkým chodníčkem, který je v zadní části rozšířený.
 • Nachází se tam miniaturní skalka velká asi jen 60x40 cm.
 • Mám tam svůj záhonek.
 • Takže celkové rozměry jsou 18x1,5 metru.
 • Pěstují se tam všechny naše plodiny, jak jsem říkal.
 • Borůvky: 1. místo
 • Líska: 2. místo
Kromě toho máme na zahradě 30 kg vážící krmítko. Kdyby na mě spadlo... A to si nedělám legraci. Je totiž opravdu obří.Také jsem si oblíbil tento optický klam. Na knížku Svět optických iluzí (album na Rajčeti), odkud tento klam pochází (není tam vše), si můžete prohlédnout zde.

Pozn.: Mandarinky se nepěstují. Z místa, kde se dřívě pěstovala rajčata, se stalo terárium pro jednoho domácího mazlíčka, mandarinky se nepěstují a rajčata se pěstují venku. Děkuji za pochopení změny vizitky.

Co zapomínáte na vizitkách

Vy vizitky odbýváte nebo co je příčinou? Stačí si s tím pohrát. Nejprve se můžete seznamovat s ikonami najetím myší.Poté text přetahujte a volte ikony. Někdy bude nutné používat Enter před zvolením určité ikony. Tak se vylepšete, prosím! Stejně se to dá dělat i v poště!


 • Vložení přetáhnutí: Dotyčný text přetáhněte a dělejte TOTO:
 1. B - tučné písmo.
 2. I - kurzíva (šikmé písmo).
 3. U - podtržené písmo.
 4. Sluchátka - vložení odkazu.
 5. Přeškrnutá sluchátka - zrušení odkazu.
 6. H1 - velký nadpis.
 7. H2 - nadpis menší než H1.
 8. H3 a H4 - nejmenší nadpisy - velikostí se téměř podobají normálnímu písmu.
 9. A s dvojkou nahoře - H3.
 10. A s dvojkou dole - snad nejmenší čitelný typ písma.
 11. T - hnědé písmo.
 12. T - žluté písmo
 13. T - růžové písmo.
 14. T - zelené písmo.
 15. T - modré písmo.
 16. T - světle šedé písmo.
 17. T - tmavě šedé písmo.
 18. T - černé písmo.
 19. T - tmavožluté písmo.
 20. T - červené písmo.
 • Vložení linky: Kiknutím na --- se začnou dělat linky. Odstranit se dají kliknutím PRAVOU myší a Zpětem.
 • Vložení číselného nebo normálního seznamu: Klikněte na příslušnou ikonu - snadno je poznáte. Ale ještě předtím udělejte jednou Enter. Po ukončení seznamu udělejte dvakrát Enter.
A pro všechny tu připomínám, že poduk na vizitce nic nemáte, měňte si ji se mnou pomocí NASTAVENÍ>VIZITKA. Celkově měnit vzhled můžete pomocí NASTAVENÍ>VLASTNÍ STYL.

Pádové otázky a má přezdívka

Má přezdívka byla vytvořena zcela náhodně, ale vyhledávač mě vyhledává jako panglao (asi nějaké dovolené) a potom jsem zjistil, že to znamená pan glad (pan... ...zkuste si ten význam toho slovíčka glad najít sami, je to moc zajímavé). Také se v něm skrývá anglická koncovka -ang, slovo pan, slovo glad (skrývá se tam s jiným koncovým písmenkem). Mimo to má na začátku i konci vždy jinak otočené písmeno.
Jak se v češtině správně skloňuje má přezdívka:

1. pád panglaq
[panglakjů] ([kjů] je anglicky výslovnost písmene Q)
2. pád panglaqa, panglaqe
[panglakjůa, panglakjůe]
3. pád panglaqovi
[panglakjůovi]
4. pád panglaqa, panglaqe [panglakjůa, panglakjůe]
5. pád panglaqe! [panglaqe!]
6. pád panglaqovi [panglaqovi]
7. pád panglaqem [panglakjůem]
Možné koncovky:
-a, -e, -ovi, -em

Díky, že jsi zavítal/(a) na moji vizitku!O:-)

Panglaq vás zdraví:-)

Mám rád:

Horské dráhy (pokud bych na nich tedy nejel ve skutečnosti) a vše možné s nimi spojené ve virtuálním světě, diktáty ve škole (mám při tom pocit přátelství), Alíka samotného, kuriozní představy, které by mě potěšily, Šmouly (Šmoulové se mi líbí jen v Animáčku - tam jsou skutečně NEJ), skládání miniaturních lodiček a parníčků z lísků od autobusu a dalších jiných papírků, elektroniku, roboty (pokud se nejedná o bojové roboty), cappuccino, spánek, Granko, mobilní telefony, PC, bouřky (mám při nich pocit dobrodružství), naše zahradní poldiny a Pána Boha atd.:-3

Nemám rád:

Když mi někdo říká doslova ,,středověké" poznámky, když se mi něco nepovede, strkání zdravotnické hadičky s kamerou do nosu, fotbal, Bakugany, Pokémony, Supermana, Batmana, Harryho Pottera a další bojové obludy (mimo Bena 10), jezení hub (mě to chutná téměř jako pryž) a mnoho dalšího.

Články, které jsem napsal:

Nebezpečné usazeniny v počítači

vydáno 1. září 2015 odpoledne
Nenápadný, závažný a málokdy řešený počítačový problém, který není závadou dílů ani programů, ale může ji způsobit. Čtěte dále. celý článek
Autor: panglaq

3D Planetárium v Techmanii: Co vše vás čeká

vydáno 30. května 2015 večer
Co vše si musíte obstarat, než půjdete do 3D Planetária v plzeňské Techmanii ? celý článek
Autor: panglaq

Kynžvart, zámek snů

vydáno 27. května 2015 večer
Když jsme tam jeli, ani jsem netušil, jak se mi bude líbit. Oč jde? O zámek Kynžvart. Je to opravdový poklad mezi zámky – neváhejte a vyrazte tam. celý článek
Autor: panglaq

Nesmíme zapomínat na přírodu

vydáno 14. dubna 2015 večer
Od doby, co jsem navštívil jedny zajímavé stránky, stal jsem se vášnivým ekologem. Miluji recyklaci, šetření a všechno, co k tomu patří. Ale dost mě štve, že lidé na to zapomínají. celý článek
Autor: panglaq

Nepříjemné ranní probuzení skončilo dvouměsíční rehabilitací

vydáno 10. března 2015 večer
Bylo to běžné ranní vstávání. Ale nemohu natáhnout nohy a když se o to pokouším, hrozně to bolí. Doklopýtal jsem k rodičům a oznámil jsem jim to. V encyklopedii o lidském těle jsem se dočetl, že jde pravděpodobně o zánět ve svalu, v noze. Bylo to virové onemocnění, které mi už předtím způsobilo horečky a kašel, zánět zasáhl podkolenní svaly a lýtka. celý článek
Autor: panglaq

Zkratová zásuvka v učebně informatiky

vydáno 22. února 2015 večer
Chtěl bych napsat o jedné naprosto neuvěřitelné situaci, která se nám jednou stala ve škole. celý článek
Autor: panglaq

Jak je na tom naše škola s počítačovými technologiemi

vydáno 9. února 2015 odpoledne
Jednoho dne po obědě čekám na hodinu občanství a zdraví a na zaskleném papíru vidím, že naše škola je zapojena do výzvy „EU peníze školám“. Jediné, co mi nedávalo smysl, bylo využívání informačních a komunikačních technologií (ICT) ve škole. celý článek
Autor: panglaq

Jak jsme jeli do Atlantis centra

vydáno 24. prosince 2013 ráno
celý článek
Autor: panglaq

Centrum Atlantis

vydáno 17. prosince 2013 odpoledne
Metro a tramvaj jsou pro mnohé samozřejmostí, pro nás byly ale velikým dobrodružstvím na naší exkurzi do Atlantis Centra v Praze. celý článek
Autor: panglaq

Hra, kterou jsem si oblíbil: