1649229

Vizitka naposledy upravena:
15. března ve 23:32

Profilový obrázek:
Znak České republiky, © Jiří Louda

Styl vizitky:
Nuda ráno, © HelPik

Parníček512

Moje přezdívka: Parníček512
veterán

S Alíkem kamarádím už 5 let a 32 dní. Jsem kluk. Mé skutečné jméno je Tomáš a je mi 13 let. Mezi moje zájmy patří hudba, knihy, modelářství, rodina. Naposledy jsem Alíka navštívil včera v 9:26, nyní jsem offline. Moji vizitku už navštívilo 359 kamarádů.

Přihlas se a přidej si mě mezi své kamarády.

Co chci říct světu:

Chodím do ZŠ (zkratka základní škola) a do pobočky ZUŠ Morava (zkratka základní umělecká škola). Tam se učím na klavír, což mě baví.
Měl jsem mobilní telefon Nokia 6500 Classic, normálně starý tlačítkový, ovšem nyní už nefunguje. Na Vánoce jsem dostal nový tlačítkový telefon, Nokia 230.
Jako zájmy jsem uvedl hudbu, knihy a rodinu. Trošku se k tomu vyjádřím.
1) hudba: skoro jakákoliv, hlavně vážná hudba, romantismus a impresionismus, Chopin, Rachmaninoff, Debussy, nepohrdnu ani jazzem a ragtimem.
2) knihy: rád čtu, objednávám si knihy z Albatrosu prostřednictvím Klubu mladých čtenářů, u nás doma máme spousty knížek, moje nejoblíbenější je kniha O lidech od známého spisovatele Karla Čapka.
3) rodina: no, jak jsem napsal v kolonce Mám rád, mám normální kladné příbuzenské vztahy.
4) modelářství: nyní se ve mně začala vyvíjet nová vášeň, a sice modelářská, zamiloval jsem se do modelů Škodovek, z let prvorepublikových, socialistických i současných.
A pak tu jsou ještě ostatní zájmy, ale v mém případě to nejsou zas tak silné zájmy, abych je uvedl mezi zájmy.
5) divadlo: když tam jdeme se školou, tak se těším, rád se podívám (chodíme do Městského divadla ve Zlíně).
6) hry: počítačové, deskové, jakékoli.
7) nakupování: když jdeme do Zlína do Zlatého jablka, to mě baví. Zvlášť rád jezdím pohyblivými schody (neboli cizím slovem eskalátory).
8) televize: někdy se podívám na nějaký film. Někdy se dívám na filmy poprvé, ale jsou také filmy, na které se podívám rád kdykoli. Seriály: Teorie velkého třesku, když se naskytne přiležitost, tak Futurama, i Simpsonovi, Oggy a škodíci, ale můj nejoblibenější je disneovský Phineas a Ferb (taky prázdninová klasika, Chalupáři, Hospoda). Jinak se na ni dívám tak normálně, hlavně na ČT :D.
9) zahrada: když jdu v sobotu ven a táta zrovna dělá něco na zahradě, rád pomůžu.
10) internet: YouTube, Google+, Gmail a samozřejmě Alík.
Jinak se také zajímám o loga filmových studií, televizí a různých společností, například automobilek, a také o tzv. gunbarrely, to jsou takové sekvence, co jsou na začátku filmů s agentem 007 Jamesem Bondem, to jede po obrazovce takové kolečko, to se rozevře a uvnitř je Bond, až dojde doprostřed obrazovky, tak vystřelí a zhora obrazovky začne jakože téct krev.
No nic, už jsem vás zavalil dostatečným množstvím informací. Takže..........KONEC!!!!! :)


Gunbarrely: text

Mám rád:

1) sýr
2) jídlo vůbec
3) všechny své příbuzné, rodiče, bratry
4) státní vlajku Velké Británie
5) naše zvířata, kočku Josefínu, jejího syna kocoura Ervína, naši fenku Miluši
6) školu (představte si, že není až tak špatná!)

Nemám rád:

1) když vidím, že moderní svět je plný nechutných a nevhodných témat
2) neoriginální slaďácké skladby, které jsou postavené na čtyřech akordech, ale to jsou pořád ty stejné čtyři akordy, například tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=V47PbVZwggo (no, nakonec bych to přece jenom tak nehanil, samozřejmě že je to vždycky trošičku jiné, ale jednoduše se to nesmí přehánět)

Moje vybrané obrázky:

Mechanické stopky z SSSR

Články, které jsem napsal:

Roald Dahl, jeho život a jeho knihy (2. část)

vydáno 15. února 2018 ráno

Tak jsem tady s druhou částí článku o Roaldu Dahlovi (no, nyní už jenom o jeho knihách). Budu pokračovat s popisováním zápletek. V 1. části jsem totiž představil jenom 4 knihy z celkových devíti, tudíž musím zahrnout zbývajících 5. celý článek

Roald Dahl, jeho život a jeho knihy

vydáno 14. ledna 2018 ráno

Rozhodl jsem se, že napíšu Alíkovinu o slavném spisovateli z Walesu Roaldu Dahlovi. V tomto článku se dočtete něco o jeho životě a o jeho knihách. celý článek

Hra, kterou jsem si oblíbil: