Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?
  Romulus-Caesar

  Moje přezdívka: Romulus-Caesar
  vůdce smečky

  S Alíkem kamarádím už 17 let a 67 dní. Jsem kluk. Mé skutečné jméno je Fanda a je mi 37 let. Narozeniny mám 6. července. Místo, kde bydlím, se jmenuje Pragua. Mezi moje zájmy patří cestování, historie, knihy, muzea, příroda, politika a zvířata. Naposledy jsem Alíka navštívil letos 27. ledna, nyní jsem offline. Moji vizitku už navštívilo 2796 kamarádů.

  Přihlas se a přidej si mě mezi své kamarády.

  Co chci říct světu:

  ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  Ave Caesar


  Jsem římský vládce a imperátor. Potomek pradávných císařů. Jejich sláva šeptá v mých snech. Svoboda lidu je dána bohem samotným a u mého stolu je vítán každý slušný občan státu Alík!

  Ego sum princeps et Romanorum imperatorem. Tantum stirpis antiquae principibus defensoribus destitutam. Gloriam vocis suae in somnis. De libertate enim populi tradidit se ipsum a Deo est, et de omni re publica civis et honesta mensa mea apud Alik Si qui ergo receperunt!

  Stůl Senát a lid Alíkovský (S. P. Q. A.)

  Stůl je oteřen pro každého kromě trolů a provokatérů.
  Vždy je přítomna důvěryhodná osoba, která stůl vede a dává pozor na dodržování následujících pravidel:
  1) trolové a provokatéři dostávají automaticky nejdelší BAN (ergo 30 min.)
  2) Mírné prohřešky se trestají 5 min. Při recidivě (opakování prohřešku) se pak trest stupňuje. Při dlouhodobé recidivě pak může dojít k zařazení uživatele mezi automaticky blokované
  3) vždy je přítomna důvěryhodná osoba. Není-li možno, předat korunku další důvěryhodné osobě, poslední moderátor vyzve všechny k odejití od stolu, při neuposlechnutí je může na 5 min. vyhodit. Stůl vyčistí a sám odejde, ergo stůl uzavře.


  Kdyby kdokoli potřeboval kdykoli pomoci stačí napsat!
  ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  Mám rád:

  Dodržování pravidel.Úctu a respekt ke starším a autoritám


  Souměrnost.

  .

  ZZZZZZZZZZZZZ

  Nemám rád:

  Nedodržování pravidel.

  Lidi bez respektu.

  Pokrytce.

  Rýpaly.

  ZZZZZZZZZZZZZ

  Moje vybrané obrázky:

  S. P. Q. R., © Wittman80

   

  Vizitka naposledy upravena:
  7. května 2021 v 10:35

  Profilový obrázek:
  Caesar, © Romulus-Caesar

  Styl vizitky:
  Lunapark

  Dvacet článků, které jsem napsal:

  Poselství vánočního příměří 1914

  vydáno 4. ledna 2022

  Evropu rozoraly kilometry zákopů, zdobí ji neméně ostnatých drátů, kráterů a mrtvol uvízlých v zemi nikoho. Kulomety změnily tvář války, která se měla vést na koních a skončit do Vánoc. Jenže neskončila...

  Skalka u Vlastislavi aneb Navštivte hrad i zámek zároveň

  vydáno 11. září 2021

  Pokud máte rádi hradní zříceniny tak jako já… Jestli máte rádi zajímavé výstavy na zámcích… Mám pro vás jeden tip na parádní výlet. Pojďte se se mnou podívat na Skalku.

  Příběh rytíře (kvíz)

  vydáno 2. srpna 2021

  Známe je z různých legend, pohádek, filmů i počítačových her. Jsou pro nás předobrazem cnosti, udatnosti a hrdinství. Požívají různá dobrodružství, ale… Jak to bylo doopravdy? Pojďte se mnou na výpravu za pravým životem rytíře.

  Nejneférovější bitvy v dějinách lidstva

  vydáno 23. června 2021

  Boj by měl být, pokud možno, rovný a férový. Nepřátelské síly by měly být srovnatelné a pokud možno stejně vybavené. Jenže jak se říká „ve válce a v lásce je povoleno vše“. Pojďte se se mnou podívat na ty nejneférovější bitvy v dějinách…

  Srdnatý národ český

  vydáno 25. března 2021

  Bitvu u Thermopyl zná asi každý. 300 Sparťanů a další asi 2–3 tisíce Řeků se postavily desetinásobné přesile. Záměr byl zbrzdit Peršany a získat pro Řecko čas na mobilizaci. Tento záměr vyšel. Ale kdo z vás ví, že se našemu národu podařilo něco podobného? A ne jednou, ale hned několikrát…

  A co když strašidla existují?

  vydáno 22. ledna 2021

  Měli jste někdy pocit, že vás někdo sleduje? Měli jste pocit, že nejste v prázdném pokoji sami? Slyšeli a viděli jste někdy něco, co ostatní ne? Pojďte se mnou na procházku po paranormálních jevech mého života.

  Válka o vědro na vodu

  vydáno 24. července 2020

  Válka je vždy krutá a zlá a má dopad nejen na vojáky, ale i na obyčejné lidi. Velcí politici se nedohodnou na banalitě a pak trpí všichni. Většina válek se vedla o území nebo politickou moc. Ale co když je jediným důvodem ke krveprolití obyčejné vědro?

  5. listopad – pokus o prachový atentát

  vydáno 5. listopadu 2019

  Vzpomeň si, vzpomeň na pátý listopad. Na pokus o prachový atentát. Snad je to nasnadě, proč příběh o té zradě nám do teď nedá spát.
  Asi všichni znáte film V – jako Vendeta. Asi i mnozí z vás znají skupinu, která si říká Anonymouse s jejich typickými maskami. Víte vůbec, co tato maska znamená?

  Úžasná Zeměplocha

  vydáno 11. září 2019

  Terry Pratchett*), britský autor, který bohužel pro nás poměrně nedávno odešel. Tento článek bych tímto rád věnoval tomuto člověku. Dále pak je věnován bohužel též zesnulému vynikajícímu překladateli Janu Kantůrkovi. Článek se pokusím napsat ve stylu Terryho Pratchetta, abyste pochopili jeho suchý humor.

  Kingdom Come: Deliverance – recenze hry

  vydáno 25. května 2019

  Jak by se vám povedlo přežít na úsvitu 15. století? Dokázali byste si zajistit obživu a ubránit se nepříteli? V této hře si to můžete zkusit!

  Posázavským Pacifikem

  vydáno 12. března 2019

  Z Prahy hl. nádraží vyráží každou sobotu a neděli od 30. března do 28. října 2019 motoráček nádhernou krajinou plnou příběhů. Pojďte se se mnou na ni podívat.

  Jak se bránit proti psovi

  vydáno 3. března 2019

  Co když na vás zaútočí agresivní pes? Umíte se bránit? Umíte předejít vážným zraněním? V tomto článku se dozvíte základní postupy.

  Jak vypadaly hrady?

  vydáno 17. ledna 2019

  Moje kroky míří na nedaleký kopec. Po namáhavém výstupu se přede mnou začínají objevovat první zbytky zdí. Právě jsem dorazil na hrad Kumburk. Rozlehlá malebná zřícenina hradu je zalitá slunce. Jak asi vypadal, když ještě stál?

  Vánoce a tradice

  vydáno 21. prosince 2018

  Proč vůbec máme doma stromek? Jaké tradice jsou u nás a ve světě? Kdo vymyslel Santu?
  Čtěte a nepřestávejte žasnout.

  Hrad Trosky a Zebín

  vydáno 30. listopadu 2018

  Místa, kde se žení všichni čerti.
  Trosky - brána do Českého ráje nebo do samotného pekla?
  Jaké je tajemství vrchu Zebín?

  Výlet na hrad Houska

  vydáno 19. listopadu 2018

  Hrad Houska je obestřen mnohým tajemstvím. Podle různých portálů patří dokonce k nejstrašidelnějším v České republice. Co se ale za legendami o tomto hradu opravdu skrývá? Pojďte se mnou na výlet plný duchů...

  Kumburské pověsti

  vydáno 10. listopadu 2018

  Znáte ten zvuk pískání v komíně? To hučí vítr! Ale víte jak je to doopravdy?

  Loftus Hall

  vydáno 13. října 2018

  Máte rádi tajemno? Bojíte se rádi? Pojďte se mnou podívat na jeden z nejstrašidelnějších domů.

  Když je oko lenoch

  vydáno 31. července 2018

  Aneb co je to syndrom líného oka, jak se mu dá předejít, jak se dá napravit ...

  Olympijské hry - sport nebo politika?

  vydáno 13. srpna 2008 v 11:45
  Jak tak sleduji Olympiádu, pokládám si tuto otázku zas a znova. Dříve byly Olympijské hry brány jako pocta bohům. V jejich průběhu se neválčilo! Kam se jen podělo kouzlo těchto her? Připadá mi, že dnes je sport určen hlavně pro politiky a ne pro sportovce.

  Hra, kterou jsem si oblíbil: